Директор Державного навчального закладу «Канівське вище професійне училище» Олена ВОЛОЩЕНКО: «Ми навчаємо нашу молодь і зупинятися не маємо права!» | Автор: | № від 22 лютого 2021 року |
 КАНІВСЬКОМУ ВПУ - 45! >>>>>
У лютому 2021 року святкує своє 45-річчя Державний навчальний заклад "Канівське вище професійне училище" - єдиний заклад професійної освіти Канівщини. Протягом свого існування училище підготувало 9485 учнів за більш ніж 40 професіями. У різні періоди директорами тут працювали Володимир Касьянов, Василь Шекеня, Олександр Курочкін, Віктор Охріменко, Павло Кулинич. Із грудня 2016 року і по нинішній час закладом керує Олена Волощенко.
Училище було створено на базі Канівського заводу "Магніт" - як навчальний підрозділ для забезпечення підприємства кваліфікованими робітничими кадрами.
Починався заклад із малого - три аудиторії та три майстерні - ось і все, чим могло похвалитися на той час Канівське середнє професійно-технічне училище (перша назва). Минав час, і до професій "токар", "слюсар", "монтажник радіоапаратури" додалися професії "електрозварник", "будівельник", "гальванік". Це сприяло зростанню попиту на випускників училища не лише в Каневі, зокрема, на основному підприємстві-замовнику кадрів "Магніт", а й в інших містах країни.
Із 1984 року Канівське СПТУ № 23 стало справжньою кузнею трудових кадрів на Канівщині. За замовленням підприємств тут готують спеціалістів 3-4 розрядів. На вечірньому відділенні підвищують кваліфікацію робітники інших підприємств міста, на базі училища створюється самостійна виробнича дільниця заводу "Магніт".
Досвідчені майстри виробничого навчання Г.Бондаренко, М.Ярмоленко, В.Блінов, Г.Александрова, Н.Астаєва, Д.Кожемякіна, М.Підгайний давали учням не лише знання, але й керували процесом виготовлення товарів народного споживання за 58 найменуваннями, що не тільки допомагало базовому підприємству, а й збагачувало матеріальну базу закладу освіти.
Рівень знань учні підтверджували численними перемогами в обласних конкурсах майстерності. А в 1990 році заклад посів друге місце у Всесоюзному змаганні "Краще училище галузі" і був нагороджений дипломом і премією Міністерства радіопромисловості СРСР. Цього ж року вироби учнів були представлені на ВДНГ у Києві.
Із 1994 року училище отримало право, окрім кваліфікованих робітників, готувати і молодших спеціалістів за напрямками "Радіотехніка" та "Інженерна механіка". Завдяки відкриттю професії "Виробник художніх виробів з кераміки. Декоратор вітрин", відроджуються народні ремесла Канівщини.
Мабуть, важко знайти хоча б один трудовий колектив у Каневі, де б не працювали токарі і фрезерувальники, монтажники і слюсарі, будівельники і електрозварники, електрики і сантехніки, майстри з кераміки, котрі отримали фах у Канівському ВПУ. Ті ж, кого вабили нові знання і професії, хто відчув жагу знань і сили їх отримати, продовжили навчання у вищих навчальних закладах.
15.05.2009 року наказом Міністерства освіти і науки України № 414 Канівське вище професійне училище радіоелектроніки та машинобудування перейменовано у Державний навчальний заклад "Канівське вище професійне училище" у зв'язку з об'єднанням із Степанецьким аграрним ліцеєм. Так училище отримало не тільки нові виробничі і навчальні приміщення, земельні угіддя, розширення матеріально-технічної бази, але й кілька нових, перспективних напрямків професійної підготовки учнів.
Цього ж року заклад освіти став переможцем обласного конкурсу "Професійно-технічний навчальний заклад року", виборовши перемогу у 24 закладів-учасників.
Останнім часом, коли увага суспільства стала невпинно повертатися до необхідності отримувати не лише "модні" професії, але й ті, які дійсно корисні для суспільства та затребувані на ринку праці, училище стрімко набирає обертів і спинятися на досягнутому не збирається! Не останню роль в цьому віді-грає керівник закладу - молода і енергійна жінка Олена Волощенко.
- Пані Олено, розкажіть нашим читачам про свою роботу та здобутки училища.
- Зараз ви, певно, не зустрінете в Каневі жодної людини, яка не чула про наше училище, і це - результат кропіткої праці всього колективу Канівського ВПУ.
У закладі постійно модернізується та поповнюється матеріально-технічна база, створено навчально-практичний центр сучасних зварювальних технологій, в освітньому процесі активно використовуються мультимедійні засоби, комп'ютерна техніка, впроваджуються інноваційні інформаційно-цифрові технології, на уроках використовуються добре знані програмні продукти, а також постійно розробляються та покращуються програмні продукти власного виробництва.
Поряд з цим проводяться масштабні ремонти навчальних кабінетів, виробничих майстерень, гуртожитків, налагоджуються зв'язки із роботодавцями та соціальними партнерами. Організовано гаряче харчування учасників освітнього процесу за доступними цінами, працюють спортивні гуртки та гуртки художньої самодіяльності.
Торік ми взяли участь у ХІ Міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти-2020", і наш заклад було нагороджено дипломом та золотою медаллю у номінації "Упровадження інформаційно-цифрових систем і технологій у навчальній, дослідницькій та ін-новаційній діяльності закла-дів освіти".
Ми шануємо і цінуємо тих, хто віддав училищу десятки років праці. Це Михайло Під-гайний, Леонід Федоренко, Валентина Головко, Ганна Корунець, Клавдія Голубєва, Наталія Гузь, Олена Цибулько, Оксана Москаленко, Тетяна Щербина, Руслан Мельник, Валерій Заболотний.
Дехто з нинішніх майстрів виробничого навчання трудиться тут з перших днів від-криття училища, а дехто сам навчався під їх керівництвом, а потім повернувся, щоб поді-литися своїми знаннями з молоддю.
- Отже, запорука успіху вашого закладу - мудрий керівник і міцний, дружний колектив?
- Не тільки. Звісно, ми робимо все від нас залежне, аби, як кажуть, тримати марку і розвиватися далі, але без сторонньої допомоги обійтися нині нереально. Ми змогли в такі непрості часи знайти підтримку і допомогу не тільки з боку держави, а й шляхом співпраці з соціальними партнерами закладу, потужними роботодавцями регіону - ПрАТ "Миронівська птахофабрика", ТОВ "Магнітприлад", ТОВ "Канівський механічний завод", НВФ "Урожай" і багатьма іншими. Значну частину коштів заклад заробляє самотужки за рахунок оплачуваної виробничої практики, надання різних видів послуг та виробничої діяльності.
- Пані Олено, розкажіть коротко про найближчі плани Канівського вищого професійного училища.
- Ми розгорнули широку кампанію з інформування населення про роботу закладу, навчання, життя учнів, адже упродовж останніх десятиліть професійна освіта в Україні поступово втрачала позитивний імідж, і тепер наша основна задача - донести до молоді ідею про те, що професійна освіта - не для "трієчників". Що тут дійсно можна отримати якісні знання, опанувати професію, яка стане в нагоді у майбутньому! Зупинятися вже не хочемо, не можемо і просто не маємо права!
Користуючись нагодою, щиро вітаю ветеранів праці, випускників, працівників, учнів нашого училища з ювілеєм! Бажаю всім міцного здоров'я, миру та процвітання. Нехай кожен з вас отримує задоволення від результатів своєї нелегкої, але такої потрібної людям роботи.
Дякую вам за відданість і професіоналізм, завдяки яким кожен випускник отримав безцінний досвід і незабутні роки юності.
Підготувала Наталія ГОРЕНКО |