Сила сміху | Автор: | № від 17 грудня 2020 року |
 ПСИХОЛОГ РАДИТЬ >>>>>
Так, сміх має фізичну силу. Люди починають сміятися ще в дитинстві. Це допомагає розвивати м'язи і силу верхньої частини тіла: обличчя, голови та плечей. Сміх активує кілька областей мозку: моторну кору, яка контролює м'язи; лобову частку, яка допомагає зрозуміти контекст, і лімбічну систему, яка модулює позитивні емоції. Увімкнення всіх цих ланцюгів зміцнює нервові зв'язки і допомагає мозку координувати свою діяльність.
Активуючи нервові шляхи таких емоцій, як радість, сміх може покращити настрій і зробити фізичну та емоційну реакцію на стрес менш інтенсивною.
Наприклад, сміх може допомогти мозку контролювати рівень нейромедіатора серотоніну. Подібну функцію мають антидепресанти.
Дослідники виявляють, що позитивні емоції співвідносяться з оцінкою сенсу життя та допомагають людям похилого віку дотримуватися доброзичливого погляду на труднощі, з якими вони зіштовхувалися протягом життя.
Коли людина сміється, вона ставиться до себе або ситуації менш серйозно і може відчути силу розв'язувати усі проблеми.
Так у рамках дослідження психологи вимірювали частоту та інтенсивність сміху 41 людини протягом двох тижнів разом із їхніми показниками фізичного та психічного стресу.
Вони виявили, що чим більше вони сміються, тим менший стрес відчувають. При цьому інтенсивність сміху не мала значення.
Психологи радять оточувати себе веселими людьми, дивитися комедії або записувати три кумедні речі, які сталися з вами сьогодні.
Також людина може потренуватися сміятися, навіть перебуваючи наодинці. Навмисно подумати про смішну ситуацію та від душі посміятися. Існує навіть йога сміху - це техніка використання м'язів дихання для досягнення позитивних фізичних реакцій природного сміху примусовим сміхом (ха-ха-хі-хі-хо-хо).
Сергій ОПАНАСЕНКО |