Субота, 16 січня 2021 року 13:25
   Четвер, 31 грудня 2020 року
  № 2020.103.104
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

Більше, ніж «склад піску». Громадські слухання в Пшеничниках. Чиї інтереси будуть враховані?
Автор: від 17 грудня 2020 року

ГРОМАДСЬКА ДУМКА >>>>>

11 грудня ц.р. в селі Пшеничники Бобрицької ОТГ відбулися громадські слухання щодо проекту містобудівної документації "Детальний план території в адміністративних межах Бобрицької об'єднаної територіальної громади для розміщення складу піску ПрАТ "Укргідроенерго".

Цього дня тут же відбулися і слухання щодо іншого об'єкта "Укргідроенерго" - промислового майданчика №2 для будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції. Цей проммайданчик заслуговує обговорення не менше, як "склад піску", бо хоч і розташований ніби на землях Бобриці, до житлового району Канева від нього менше кілометра.

Проведення громадських слухань передбачено законами України "Про стратегічну екологічну оцінку", "Про регулювання містобудівної діяльності" та порядком проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555.

У Пшеничниках збори громадськості відбулися за головування завідувача сектору містобудування Канівської РДА Віталія Скочка й за активної участі голови Бобрицької ОТГ і представників Пшеничниківської сільради.

Учасники зібрання помітили й групу міцних чоловіків у камуфляжних одностроях, які намагалися регулювати порядок поряд із нарядом поліціянтів. Це зареєстроване громадське формування с. Пшеничники - переконували місцеві жителі. Окрім них перед входом у будинок культури, де проводилися слухання, були й "активісти", які бралися регулювати вхід-вихід до зали.

Організатори слухань зважили на суворі умови карантину й забезпечили запас масок, рукавичок, дистанцію в залі. Але так старалися, що з водою вихлюпнули й дитину, яка була в тазку.

У залу для слухань допустили лише 20 душ. "Зайвими" виявилися в першу чергу журналісти Громадського телебачення з Черкас, яких виставили за двері. Головуючий наполегливо рекомендував "зайвим" слухачам вийти із зали й слухати в фойє біля акустичної колонки, яка була скоріше німа, ніж звукова.

Із доповіддю про обидва проекти (склад піску і проммайданчик №2) виступив Іван Коляда. Про екологічний бік проектів доповів розробник оцінки впливу Володимир Авраменко. Ці доповіді виглядали як формальність, зважаючи на те, що учасники слухань прийшли із своїми переконаннями і мало цікавилися технічними й екологічними тонкощами представлених тут проектів.

До голосування було допущено 20 жителів місцевої громади (за пред'явленими паспортами). Позицію цих місцевих представників дуже містко сформулювала одна з них: "земля належить громаді, ми нею і розпоряджаємося".

Про те, що ці промислові об'єкти є частиною великого проекту Канівської (чи тепер вже Бучацької) гідроакумулюючої станції і впливатимуть на довкілля в масштабах набагато ширших, ніж територія кількох сіл ОТГ, наділені правом голосу місцеві не дуже переймалися. Сімнадцятеро з них проголосували "за".

Правда, під тиском інших учасників слухань було влаштовано додаткове голосування за списком - секретарі записували прізвище і ставили відмітку "за" чи "проти".

Наскільки ці голосування  юридично правомірні, мають сказати юристи. Адже законами ця процедура не передбачена. Та й чи мають право 20 людей вирішувати хоча б за всю громаду?

І представники "УГЕ", і голова Бобрицької ОТГ О.Штефан переконують громадськість, що погодження на розробку проектів потрібне для того, щоб у бюджет громади почали надходити гроші за користування землею.

Допитливий дослідник, якщо зайде на сайт "Укргідроенерго", прочитає: "Оформлено право постійного користування земельними ділянками загальною площею 967,1912 га. Сплачується у місцевий бюджет податок за землю. Здійснюються виплати людям по договорах сервітутів за земельні ділянки".

Кому ж тоді досі платилися гроші і чи платилися?

Згідно із Законом "Про стратегічну екологічну оцінку" громадськість (фізичні або юридичні особи, організації зареєстровані на території, на яку поширюється дія документа стратегічного планування) у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування і звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Такі зауваження були подані від Канівського підрозділу Національного екологічного центру Дмитром Івановим, Юрієм Гамалієм, головою київського осередку від ГО "Екологічна безпека і оборона" Андрієм Чайкою.

У поданих зауваженнях природоохоронні організації звертають увагу на те, що "склад піску" розташований поруч із природними і археологічними пам'ятками - Бабиною горою і Дідовим шпилем. Охоронна зона згідно із законом тут не дотримана. Крім того, ця місцевість входить до Смарагдової мережі - системи територій підвищеного природоохоронного інтересу, які містять цінні середовища для рідкісних видів флори та фауни.

Та основна засторога в тому, що розробкою проектів цих двох майданчиків "Укргідроенерго" робить ще один крок до реалізації проекту будівництва ГАЕС. А це вже зовсім інша історія, інші ставки й інші загрози.

Іван КУГНО

 

30 грудня
>> Как доехать из Мариуполя в Ковель
Далі...

29 грудня
>> 10 самых важных инструментов для любого мастера
Далі...

>> Травмы глаз: какие бывают и что делать
Далі...

>> Зимний туристический сезон 2020-2021: проблемы выезда за границу и альтернативный отдых в Украине
Далі...

27 листопада
>> Як за допомогою букета з доставкою в Дніпрі порадувати батьків?
Далі...

23 листопада
>> Janome: відомий японський бренд швейної техніки
Далі...

22 листопада
>> Что лучше – натуральная или искусственная сосна?
Далі...

19 листопада
>> Що брати до табору дівчинці? Список за категоріями
Далі...

>> Пансіонат «4 Сезони» - кращий догляд за людьми пожилого віку в Києві
Далі...

10 листопада
>> Аппарат для вакуумного массажа: титан косметологии
Далі...

6 листопада
>> Автопідстави і як від них уберегтися
Далі...

6 жовтня
>> Про підвіски до вантажівок
Далі...

14 вересня
>> Основные характеристики и качества качественного табака для кальяна
Далі...

>> Как старый грузовик помог пенсионеру улучшить свой доход и качество жизни
Далі...

1 вересня
>> Добротную, качественную, стильную одежду носить одно удовольствие
Далі...

29 серпня
>> Що таке локалізація сайту та чим цей процес відрізняється від звичайного перекладу?
Далі...

14 серпня
>> Кальяны в Днепре
Далі...

19 липня
>> На что обратить внимание, при выборе детского рюкзака?
Далі...

14 липня
>> Як оформити куточок настрою для дошкільнят і молодших школяриків?
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка