Четвер, 18 квітня 2024 року 22:30
   Четвер, 11 квітня 2024 року
  № 2024.15
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

КОВІД У КАНЕВІ. Наталія Горьова: «Уже пів Канева не мають нюху, смаку і мають субфебрильну температуру…»
Автор: від 23 листопада 2020 року

ЩО РОБИТИ? КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ >>>>>

Минулого тижня кількість хворих на COVID-19 в Україні досягла рекордного показника - понад 12 000 осіб, виявлених за добу. Центральна влада посилила обмеження та ввела карантин вихідного дня, Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє на місці штрафувати порушників карантинного режиму. Все більше людей, котрі хворіють на COVID-19 серед наших знайомих, колег, друзів. Що робити, якщо ви чи ваші рідні відчуваєте симптоми застуди? Як бути, якщо людині потрібна медична допомога, не пов'язана із вірусним захворюванням? Про це а також про те, як в умовах епідемії працюють Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та Центральна районна лікарня (ЦРЛ), розповіли керівники цих медичних закладів Наталія Горьова та Віра Шапошник.

Скільки осіб хворіють або вже перехворіли на COVID-19 у Каневі, достеменно не відомо. За словами директора Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Горьової, такий симптом коронавірусної інфекції, як втрата нюху та відчуття смаку нині спостерігається чи не в половини канівців. І оскільки вакцини від COVID-19 ще немає, то рано чи пізно цей вірус "підчеплять" до 80% містян. Що ж робити, якщо відчуваєш симптоми вірусного захворювання?

При перших ознаках застуди чи вірусного захворювання потрібно залишитися вдома, не виходити на роботу та уникати тісного контакту з іншими людьми, аби не розповсюджувати хворобу - на цьому наголошує Наталія Горьова.

- Якщо захворіли, або відчуваєте перші симптоми захворювання, майте повагу до людей які вас оточують - колег, сусідів. Залишайтеся вдома й передусім зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Якщо ж із першого разу додзвонитися до лікаря не вдалося, не панікуйте, зачекайте. Можливо, саме в цей момент лікар не має змоги відповісти й передзвонить вам пізніше. Якщо ж упродовж декількох годин зв'язатися із лікарем не вдалося, наберіть номер гарячої лінії ЦПМСД: 0800-218-424.

Якщо відчуваєте, що уникнути інфікування коронавірусом вам не вдалося й ви захворіли, не панікуйте і заспокойтеся. Більшості людей вдається побороти коронавірус без ускладнень. Головне - не заважати організму боротися із вірусом власними силами. У жодному разі не приймайте антибіотиків. Запам'ятайте - приймати антибіотики можна лише за призначенням лікаря. У випадку із коронавірусом самостійний прийом антибіотиків лише нашкодить організму та ускладнить перебіг хвороби, - попереджає Наталія Горьова.

- Варто згадати, як лікували нас у дитинстві при застуді наші бабусі - малинове варення, калина, мед, трав'яні чаї, тепле молоко - якраз те, що піде на користь, - говорить лікарка. - Не варто штурмувати аптеки й набирати ліків на тисячі гривень. Ваш сімейний лікар призначить вам лікування й випише саме ті ліки, які вам потрібні. Тим більше, що ліків від коронавірусу в наших аптеках немає.

Якщо ви людина молода і не маєте хронічних захворювань, скоріше за все амбулаторного лікування та дотримання рекомендацій сімейного лікаря для швидкого одужання буде достатньо. Важливо підтримувати зв'язок із лікарем, щодня повідомляти про те, як змінюється ваше самопочуття, про симптоми, що з'явилися упродовж дня, аби лікар міг спостерігати за динамікою хвороби.

Якщо ви людина старшого віку, маєте хронічні захворювання, аби уникнути ускладнень слід приділити здоров'ю максимум уваги. Знову ж таки, почати треба із дзвінка своєму лікарю або на гарячу лінію ЦПМСД. Лікар призначить вам тестування, за результатами якого буде призначене відповідне лікування.

Загальна рекомендація при будь-яких ГРВІ, у тому числі, при коронавірусній хворобі - пити багато теплої рідини. Підійде чай з лимоном, компот із ягід чи сухофруктів, відвари з трав, звичайна чиста вода. Також слід приймати вітамін С. Противі-русні препарати, що продаються в аптеках, як і антибіотики, слід приймати лише за приписом лікаря.

- Як відбувається прийом пацієнтів під час карантину у центрі первинної медико-санітарної допомоги?

- У період карантину у ЦПМСД діють такі правила - па-цієнтів із температурою, якщо вони прийшли на прийом до лікаря, приймають в ізоляторі, вхід до якого знаходиться навпроти каплички св. Пантелеймона.

- Якщо у вас підвищена температура, не заходьте до приміщення через центральний вхід. Пройдіть до ізолятора або наберіть номер телефону, який написаний на дверях, і повідомте, що прийшли на прийом і маєте підвищену температуру тіла. Вас проведуть до ізолятора, де вас огляне черговий лікар, - говорить Наталія Горьова.

Якщо ви прийшли до лікарні через інші недомагання, приміром, болі в животі, і при цьому ви маєте нормальну температуру тіла, заходьте через центральний вхід. Повідомте про свою проблему черговому в реєстратурі, а він спрямує вас до лікаря.

- Маю прохання до усіх наших пацієнтів - не приховуйте, якщо ви прийшли на прийом із температурою. Якщо пізніше виявиться, що ви хворий на коронавірусну інфекцію, усі, хто контактував із вами, у тому числі, лікарі, муситимуть самоізолюватися, аби не розповсюджувати вірус. Так, приміром, на минулому тижні у селі Межиріч на прийом до лікаря прийшла людина з температурою й не попередила медиків про це. За кілька днів ця людина отримала позитивний результат тесту на COVID-19. Ми мусили на декілька тижнів закрити сільську амбулаторію, поки лікарі та інші медпрацівники перебувають на самоізоляції.  

Чи може отримати медичну допомогу у Канівському ЦПМСД людина, яка не уклала декларації з лікарем, або, скажімо, людина із іншого міста?

- Хочу наголосити, що наразі наш центр надає первинну медичну допомогу усім, хто до нас звертається, незалежно від того, уклала людина декларацію із нашими лікарями, чи ні, - говорить Наталія Горьова. - Однак, все ж таки тим, хто ще не уклав декларацію із лікарем, варто поквапитись. Справа в тому, що без укладеної декларації із лікарем первинки вже з нового року людина не зможе отримати медичну допомогу вторинного рівня. Мова йде про стаціонарне лікування чи послуги, які надає наша центральна районна лікарня та інші медичні заклади вторинного рівня. Приміром, проблеми можуть виникнути, якщо пацієнту потрібен рентген або гастроскопія. Із нового року заклади вторинного рівня мають право відмовляти у наданні допомоги пацієнтам без декларацій.

- Які рекомендації ви можете дати канівцям, аби вони убереглися від захворювання на ГРВІ й, у тому числі, на коронавірус?

- Перша рекомендація - уникайте місць скупчення людей. Наразі не варто влаштовувати застілля й збирати гостей, навіть, якщо усі учасники почуваються здоровими. По-друге, дотримуйтесь вже усім відомих протиепідемічних заходів: ретельно мийте руки з милом, у приміщеннях, де є скупчення людей або в громадському транспорті надівайте захисну маску. Вдягайтесь за погодою, не перемерзайте.

Частіше бувайте на свіжому повітрі, достатньо рухайтесь. Їжте здорову їжу, бажано приготовану власноруч або в домашніх умовах. Пийте достатню кількість води. Не переїдайте, не зловживайте алкоголем. Якщо палите - постарайтесь позбутися згубної звички. І хоча дотримання цих правил не дає стовідсоткової гарантії того, що ви не захворієте на коронавірус, це однозначно піде на користь вашому здоров'ю й може полегшити перебіг хвороби у разі інфікування.

Якщо ви маєте захворювання на астму, хронічний бронхіт, ревматоїідний артрит, діабет чи інше хронічне захворювання, вам варто зробити щеплення від грипу. Придбати вакцину можна в аптеці. Яку саме - порадить ваш сімейний лікар. Це потрібно зробити для того, аби виключити можливість захворіти на грип, на фоні якого "підчепити" коронавірус стане ще простіше, - підсумовує Наталія Горьова.

 

Віра Шапошник: У Канівській ЦРЛ готуються до збільшення ліжкомісць для хворих на коронавірус

На жаль, деякі канівці потребують стаціонарного лікування коронавірусної інфекції. Як повідомила головний лікар Канівської центральної районної лікарні Віра Шапошник, за останні два місяці інфекційне відділення Канівської ЦРЛ пролікувало близько 140 хворих на коронавірус.

Більшість хворих, які потрапили до стаціонару - люди старшого віку а також ті, хто має супутні хронічні захворювання. Так, наразі у відділенні, що розраховано на 32 ліжка, перебуває 30 хворих, у тому числі, 4 хворих у відділенні реанімації. Троє з них отримують кисень, одна людина - на апараті штучної вентиляції легень (ШВЛ). Чимало медиків, котрі працюють із хворими на COVID-19, інфікувалися від пацієнтів та перехворіли. Дехто мав важкий перебіг хвороби.

За словами Віри Шапошник, поки що апаратів ШВЛ лікарні вистачає. Частково забезпечений заклад і кисневими концентраторами. За рахунок держсубвенції та міського бюджету лікарні вдалося замовити 15 кисневих концентраторів низького тиску та 1 концентратор високого тиску, що прибудуть до Канева за декілька днів. Таким чином, 80% ліжок в інфек-ційному відділенні ЦРЛ будуть забезпечені киснем.

Також у ЦРЛ розглядають можливість розширення госпіталю для хворих на COVID-19 до 70 ліжок за рахунок терапевтичного відділення.

- Усупереч поширеним чуткам, наразі в ЦРЛ лікують не лише хворих на COVID-19. У звичному режимі працюють усі відділення нашої лікарні. Канівська центральна районна лікарня, як і раніше, надає медичну допомогу пацієнтам при невідкладних станах - при інфарктах, інсультах, кровотечах, травмах, гострих болях, - розповідає Віра Шапошник.  - Працює жіноча консультація й пологове відділення. Породілей із позитивним тестом на COVID-19 швидка доставляє до Черкас, де для них виділили окреме відділення. Тож якщо найближчим часом ви очікуєте на пологи й маєте позитивний тест на  COVID-19, заздалегідь повідомте про це медиків. 

У хірургічному відділенні ЦРЛ, за словами Віри Шапошник, продовжують проводити термінові операції, однак планові хірургічні втручання (ті, що можуть зачекати) наразі відмінені.

Медичний огляд спеціалістів зараз можна пройти лише для працевлаштування. У зв'язку із карантином періодичні медичні огляди наразі не проводяться, аби у приміщенні лікарні не утворювалися скупчення людей.

- Епідемія коронавірусу й карантин - випробування і для людей, і для медиків. Зараз важко усім, але колектив лікарні робить усе, що від нас залежить, аби надати медичну допомогу усім, хто її потребує.

Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка