Четвер, 24 вересня 2020 року 4:33
   Четвер, 17 вересня 2020 року
  № 2020.075.076
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

«Фрезерок» - міні-будинок побуту і освітній простір
Автор: від 3 вересня 2020 року

ЧАС ДІЙ >>>>>

У Степанцях за підтримки Благодійного фонду «МХП - Громаді» відкрили громадську майстерню

Минулого тижня у Степанцях відкрився новий заклад із грайливою назвою "Фрезерок". Це - громадська майстерня, своєрідний будинок побуту для жителів сіл Степанецької громади. Тут люди зможуть отримати різноманітні послуги - від ремонту реманенту, велосипедів, до пошиття й ремонту одягу. Стане в нагоді "Фрезерок" також тим, хто любить майструвати власними руками або ж бажає опанувати навички роботи з сучасними інструментами та верстатами.

Громадська майстерня - це сучасний громадський простір, створений у межах грантового проекту "Запуск громадських майстерень у трьох громадах Черкаської області". Його впроваджує організація UNDP Ukraine/ПРООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Швеції у межах проекту "Посилене партнерство для сталого розвитку".

Створення громадської майстерні стало можливим завдяки участі Благодійного фонду "МХП - Громаді". Спів-автором проекту стала Черкаська агенція регіонального розвитку. Степанцька об'єд-нана громада, у свою чергу, вклала власні бюджетні кошти в ремонт приміщення, де розмістилася майстерня. Громадські організації "Клуб науки "Кварк" і "ПрешсЛаб" розробили для майстерні заходи, спрямовані на популяризацію нового закладу серед місцевих жителів.

Як розповіли ініціатори й автори проекту, ідея полягає в тому, щоб створити громадські майстерні з сучасним обладнанням, що дозволять використовувати приміщення та обладнання для самостійного ремонту речей жителями громад. Також у майстерні планують проводити освітні заходи у сфері технологій, дизайну, технічних інновацій для дорослих та молоді. На думку авторів проекту, це сприятиме розвитку місцевого підприємництва - надасть можливість майстрам із ремонту підсилити власні потужності за рахунок оренди комунального приміщення і сучасного обладнання, покращить майновий стан жителів громад, сприятиме згуртованості населення, буде виконувати просвітницьку функцію, покращить екологію регіону, оскільки зламані речі не будуть потрапляти на сміттєзвалища або стихійні смітники.

За задумом у громадській майстерні можна буде відремонтувати електричну побутову техніку, радіотелевізійну та іншу аудіо- і відеоапаратуру, велосипеди, предмети до-машнього вжитку та металовироби, взуття, одяг, відреставрувати меблі і навіть виготовити нові.

Працювати у "Фрезерку" будуть жителі Степанців - майстер на всі руки Павло Бойко і швачка Світлана Мозгова. Поки майстерня працює у тестовому режимі, послуги будуть надаватися безкоштовно. Згодом розроблять прейскурант із доступними цінами.

Для роботи майстрів у "Фрезерку" є все необхідне обладнання - свердлильний, фрезерний, точильний верстати, токарний верстат по дереву та металу, шуруповерт, дриль, сучасна швейна машина та 3D-принтер, із допомогою якого можна виготовити пластикові деталі до побутової техніки і чимало іншого.

На створення громадської майстерні "Фрезерок" у селі Степанці витрачено загалом 1 139 000 грн. Із них 70 000 грн. було надано Черкаською агенцією регіонального розвитку,  499 000 грн. виділив благодійний фонд  "МХП - Громаді", ще 570 000 грн. профі-нансовано програмою розвитку організації об'єднаних націй (ПРООН) за підтримки Уряду Швеції.

Під час відкриття "Фрезерка" у Степанцях перед міс-цевими жителями виступив із короткою промовою та вітаннями заступник директора благодійного фонду "МХП - Громаді" Микола Єфремцев.

- Щиро вітаю громаду із цим невеличким святом - від-криттям громадської майстерні, - звернувся до зібрання Микола Єфремцев. - Цей проект важливий не лише для Степанецької громади. Це перший і доволі успішний до-свід співпраці нашого фонду з міжнародною організацією. Сьогодні ми відкриваємо громадську майстерню - це нове явище у світі, яке швидко популяризується. Цей простір - не лише відремонтоване приміщення, у якому працюватимуть майстри і надаватимуть послуги населенню, це місце, де будуть творити, майструвати й навчатися. У майстерні є не ли-ше сучасні верстати й інстру-менти, а й супер-сучасний пристрій - 3D-принтер, який стане в пригоді молодшому поколінню. Щиро вірю в те, що відкриття цього нового громадського простору стане ще одним поштовхом для розвитку Степанецької громади.

Із вітальним словом перед громадою виступили також представниці Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало та Світлана Остряніна. Вони подякували за співпрацю благодійному фонду "МХП - Громаді", представникам влади ОТГ, майстрам і усім, хто долучився до створення майстерні. Любов Ропало та Світлана Остряніна вручили подяки Степанецькому сільському голові Олександру Яременку, головному спеціалісту відділу економіки та залучення інвести-цій виконкому Степанецької ОТГ Івану Степанцю, який безпосередньо відповідав за реалізацію проекта в громаді, майстру громадської майстерні "Фрезерок" Павлу Бойку, який власноруч збирав обладнання, випробовував верстати, а також передали через Миколу Єфремцева подяку директору БФ "МХП - Громаді" Тетяні Волочай.

Після традиційного перерізання стрічки присутніх за-просили оглянути новий громадський простір.

У нещодавно відремонтованому приміщенні громадської майстерні, що знайшла прихисток у стінах Степанецького ліцею, гості побачили обладнання для роботи з деревом, обробки металу, но-ву швейну машинку та інші пристрої. У частині кімнати майстри облаштували зону для спілкування і чаювання.

Подивитися на нову майстерню прийшли місцеві жителі - жінки принесли із собою ножі та сапки, аби принагідно випробувати нове обладнання й наточити реманент. А діти стали постійними гостями в майстерні ще задовго до її відкриття. 10-12-річні хлопці радо випробовують обладнання і під керівництвом майстрів власноруч виготовляють іграшки з дерева.

Директор Степанецького ліцею Станіслав Яременко розповів, що громадська майстерня іноді слугуватиме класом для проведення уроків із трудового навчання для ліце-їстів, оскільки тут є обладнання, навчання роботі із яким передбачено шкільною програмою.

- У нас є задум - оформити шкільний парк. Прикраси для парку наші учні зможуть виготовити власноруч за допомогою обладнання майстерні. Думаю, що майстерня допоможе реалізувати ще багато проектів для громади, - додав Станіслав Яременко.

Марія ГЛАМАЗДІНА

 

14 вересня
>> Основные характеристики и качества качественного табака для кальяна
Далі...

>> Как старый грузовик помог пенсионеру улучшить свой доход и качество жизни
Далі...

1 вересня
>> Добротную, качественную, стильную одежду носить одно удовольствие
Далі...

29 серпня
>> Що таке локалізація сайту та чим цей процес відрізняється від звичайного перекладу?
Далі...

14 серпня
>> Кальяны в Днепре
Далі...

19 липня
>> На что обратить внимание, при выборе детского рюкзака?
Далі...

14 липня
>> Як оформити куточок настрою для дошкільнят і молодших школяриків?
Далі...

30 червня
>> Паховая грыжа: виды, причины возникновения и методы лечения
Далі...

29 червня
>> Як купити дитячий одяг: поради батькам
Далі...

23 червня
>> Система Joker – решение для ограниченных пространством торговых площадей
Далі...

18 червня
>> Зачем нужен уксус для риса в суши?
Далі...

5 червня
>> ПРОКТОНИС: мазь от геморроя. Инструкция и использование
Далі...

28 травня
>> Преимущества вакуум регуляции
Далі...

>> Бренды автоэмалей: что рекомендуют профессионалы?
Далі...

>> История кофе: как напиток из провинции Эфиопии завоевал мир
Далі...

20 квітня
>> Автобагажники на крышу: Как путешествовать на машине с комфортом
Далі...

17 квітня
>> Профессиональный ремонт кондиционера авто
Далі...

12 березня
>> Лучшие квесты Днепра: ТОП-5 квеструмов куда стоит сходить
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка