П'ятниця, 7 серпня 2020 року 18:40
   Четвер, 30 липня 2020 року
  № 2020.061.062
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

Річці Росаві бути чистою і повноводною
Автор: від 23 липня 2020 року

ЕКОЛОГІЯ >>>>>

Можливість нормально купатися, рибалити та просто відпочивати на березі річки, відновлення водного фонду в громаді, розмивання мулу, зменшення цвітіння води та вирішення інших екологічних питань – все це передбачає спільний проект Степанецької ОТГ та БФ «МХП – Громаді» з очищення річки Росава.

Тривалий час вважалося, що вода – самовідновлюваний продукт і що її кількість стабільна. Однак ос-танні роки показують, що прісна вода перетворюється на дефіцитний ресурс. Як повідомляв «Укргідрометеоцентр», навесні та влітку 2020 року в басейні Дніпра спостерігається складна гідрологічна ситуація. Усі притоки Дніпра мають аномально низьку водність, а приплив води до водосховищ дніпровського каскаду «є одним із найменших за період інструментальних спостережень».

Для прикладу, у квітні в Україні спостерігався найнижчий рівень води у рівнинних річках за останні 100 років.

Середні за червень витрати води річок Десна, Рось, Південний Буг (у верхів’ях), Кременчуцьке водосховище та його бічний приплив  склали менше 50 % червневої норми.

Проблему відсутності води – значне пониження рівня грунтових вод і рівнів води в річках - відчуває на особистому досвіді населення всього Канівського району і, зокрема, Степанецької громади. Саме тому вирішення питання відновлення гідрологічного стану водних об’єктів стало одним із пріоритетних та актуальних завдань для керівництва та депутатського корпусу Степанецької ОТГ.

Першим кроком у межах робіт із відновлення та збереження водних ресурсів для нинішніх і майбутніх поколінь стало розроблення проекту «Виконання природоохоронних робіт, спрямованих на відновлення сприятливого гідрологічного режиму річки Росава та поліпшення технологічного і санітарного стану внутрішніх водойм», який за поданням виконавчого комітету Степанецької сільської ради включено до плану реалізації стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки.

Ініціатори очищення Росави наголошують, що проблема має дуже давню історію і є надзвичайно актуальною для Степанецької громади.

– Росава є головною водною артерією для нашої громади – річка проходить через Степанці та багато інших населених пунктів, її протяж-ність у нашій ОТГ складає6 км, - розповідає голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко. – Чудово пам’ятаю, як у дитинстві ми могли тут купатися та відпочивати. На жаль, сьогодні річка у зов-сім іншому стані. Але ми не шукаємо винних у цій та інших проблемах, ми їх комплексно вирішуємо. Почувши думки і бажання наших людей, ми розробили план дій і крок за кроком ідемо до поставленої мети. Для нас дуже важливо, щоб люди залишалися жити і працювати в нашій громаді, мали комфортні умови для життя, дозвілля та відпочинку. Ми знаємо, як болить людям це питання, тому хочемо показати, що чуємо їх,  ра-зом із ними, соціально відповідальним бізнесом та Благодійним фондом «МХП – Громаді» можемо подолати наслідки навіть такої проблеми, яка не вирішувалася десятиліттями.    

Команда однодумців, котрі втілюють проект, складається з чотирьох осіб. Окрім Олександра Яременка, це перший заступник голови ОТГ Павло Зоренко, головний спеціаліст відділу економіки та інвестицій ОТГ Іван Степанець та керуюча справами виконкому ОТГ Тетяна Науменко.

Загальний кошторис проєкту – 3,27 млн. грн. З них 2,75 млн. йде з місцевого бюджету, понад 500 тис. грн. додає Благодійний фонд «МХП – Громаді».

Куратор проекту, перший заступник голови Степанецької ОТГ Павло Зоренко каже, що хоча сам не є уродженцем Канівщини, але від самого початку свого переїзду в Степанці зрозумів, якою проблемою для громади є занедбаність водойм і Росави зокрема. Тож ідея, яка з’явилася декілька років тому, потребувала якісного опрацювання.

– Очищення Росави – по-справжньому резонансний проект. Ми можемо втілювати інфраструктурні або соціальні проекти для окремих населених пунктів, але турбота про водойми є більш потужним завданням, адже охоплює всіх мешканців нашої громади. Для реалізації таких проектів вкрай важливим є співфінансування. Тому ми написали і подали проект на розгляд у Державний фонд регіонального розвитку, а потім і у БФ «МХП – Громаді», який в результаті вирішив долучитися до нашої ініціативи, – зазначає Павло Зоренко.

Представники МХП підкреслюють, що написаний ініціативною групою проект відразу вразив їх своєю якістю.

– Цей проект виокремлюється серед інших продуманістю кожного кроку, увагою до деталей, відпрацьованими механізмами роботи і прозорим бюджетом, – говорить заступник директорки БФ «МХП - Громаді» Геннадій Штефан. – Але найважливішою його частиною є актуальність для всієї громади. Це дійсно гарна справа для людей не тільки Степанецької ОТГ, а й для всієї Канівщини. Тому наш фонд, як давній та надійний партнер громади, з радістю долучається до цієї, без сумніву, чудової ініціативи.

– Степанецька громада завжди вражала мене своєю активністю та бажанням змінювати своє життя на краще. Зокрема, в таких питаннях, як вивіз побутового сміття, боротьба із стихійними сміттєзвалищами, відновлення водойм. Для нас це дуже важливо, адже БФ «МХП – Громаді» ставить за мету підвищення екологічної свідомості людей. Команда Олександра Яременка та інші представники ОТГ постійно звертаються з ідеями і пропозиціями до двох місцевих підприємств МХП – «Миронівської птахофабрики» та «Урожаю», беруть участь у наших конкурсах мікро-грантів. Так, минулого року два проекти Степанецької ОТГ – «Еколого-історичний маршрут «Мартинівський скарб» та «Біоенергетика – вибір майбутнього» – виграли наш конкурс «Час діяти» і отримали від фонду співфінансування на своє втілення. Очищення Росави стане нашим  наймасштабнішим спільним екологічним проектом, – ділиться враженнями директорка БФ «МХП – Громаді» Тетяна Волочай. 

За словами Олега Анд-рійчука, начальника про-ектного відділу компанії ТОВ «ПБК-ВОДПРОЕКТ», яка має великий досвід у меліоративній галузі та вже здій-снює гідротехнічні заходи в Степанцях, – важливим є не тільки очищення Росави, але й подальша турбота і відпові-дальне ставлення до неї з боку людей.

– Планована діяльність передбачає проведення заходів щодо відновлення і під-тримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Росава. Від-будуться культуртехнічні роботи (видалення дерево-чагарникової та водної рослинності), розчистка русла річки. Всі ці гідротехнічні заходи збільшуватимуть пропускну спроможність річки. Підтримка її у належному стані – важливе завдання для громади у майбутньому, – розповідає Олег Андрійчук.   

Станом на сьогодні для продовження реалізації проекту в Степанецькій об’єд-наній територіальній громаді мають відбутися громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля при Управлінні екології та природних ресурсів Черкаської облдерж-адміністрації. Бажаємо степанчанам успіху на їх шляху – вони та благодійники з МХП справді роблять важливе!

– Насправді, проект з очищення Росави є логічним продовженням нашої стратегії по відновленню та збереженню довкілля в Степанецькій ОТГ. Такими проектами нашої громади, як «Зроби ліс чистішим», «Зінине джерело» в Мартинівці, благоустрій і очищення водойм, ми хочемо подати приклад для інших громад України, які дійсно хочуть дбати про природу, – підсумовує голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко.

Підготував Дмитро РУДЕНКО

 

19 липня
>> На что обратить внимание, при выборе детского рюкзака?
Далі...

14 липня
>> Як оформити куточок настрою для дошкільнят і молодших школяриків?
Далі...

30 червня
>> Паховая грыжа: виды, причины возникновения и методы лечения
Далі...

29 червня
>> Як купити дитячий одяг: поради батькам
Далі...

23 червня
>> Система Joker – решение для ограниченных пространством торговых площадей
Далі...

18 червня
>> Зачем нужен уксус для риса в суши?
Далі...

5 червня
>> ПРОКТОНИС: мазь от геморроя. Инструкция и использование
Далі...

28 травня
>> Преимущества вакуум регуляции
Далі...

>> Бренды автоэмалей: что рекомендуют профессионалы?
Далі...

>> История кофе: как напиток из провинции Эфиопии завоевал мир
Далі...

20 квітня
>> Автобагажники на крышу: Как путешествовать на машине с комфортом
Далі...

17 квітня
>> Профессиональный ремонт кондиционера авто
Далі...

12 березня
>> Лучшие квесты Днепра: ТОП-5 квеструмов куда стоит сходить
Далі...

27 лютого
>> Виды и возможности современной наружной рекламы
Далі...

>> Міжнародні вантажоперевезення: основні факти
Далі...

26 лютого
>> Проведение конференции в гостиничном комплексе «Президент»
Далі...

16 лютого
>> Почему не стоит экономить на защите двигателя авто
Далі...

14 лютого
>> Матраци для дитячого ліжечка - як зробити правильний вибір
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка