Неділя, 24 листопада 2024 року 4:27
   Четвер, 21 листопада 2024 року
  № 2024.47
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

«Мамо, я знайшов болото!», або Чому відпочинок на березі Дніпра у спекотні дні канівчани вважають не найкращою ідеєю
Автор: від 2 липня 2020 року

РЕЙД КАНІВСЬКИМИ ПЛЯЖАМИ: ЧАСТИНА ПЕРША >>>>>

У неділю, 28 червня 2020 р. журналісти газети "Дніпрова Зірка" відвідали в Каневі місцевий пляж у районі вул. Героїв Дніпра, а саме - на ділянці від танцмайданчика до 14-поверхівки, і ділянку берега за магазином "Маркет". Картина постала сумна: мало відпочиваючих, багато сміття, водоростей, замулений, зарослий кущами берег.

У літню спеку при температурі понад 30 градусів для канівчан завжди був один порятунок - пляж. Там можна і поплавати, і зустріти знайомих, і, зрештою, позасмагати. Проте з кожним роком ситуація з комфортним відпочинком на березі Дніпра змінюється, на жаль, не в кращий бік - відпочиваючих стає все менше, а якість пляжів - все гіршою.

Рейд розпочався від танцмайданчика, де я цього суботнього дня нарахувала лише близько 10 відпочиваючих сімей. У воді гралися діти, батьки засмагали на березі і не спускали очей із своїх чад.

- Зараз у Дніпрі багато водоростей, - ділиться думками відпочивальниця Наталя Пащенко, котру я зустріла на пляжі. - Коли в 90-х роках прибережну ділянку регулярно очищали, а судноплавство було активним, цієї проблеми не було. Нині ж як у воді, так і на березі багато сміття, і відпочивальникам доводиться самотужки прибирати берег, руками виривати водорості з дна річки. Ще й "знахідки" під час прибирання пляжу трапляються небезпечні - скло, шприци тощо.

Ділянка пляжу в цьому місці відносно чиста, але варто заглянути у кущі за 10 метрів від води, і можна побачити порожні пляшки, пакети, бляшанки. Інші відпочиваючі теж зізнаються, що для комфортного відпочинку їм щоразу потрібно прибирати ділянку довкола.

- Я завжди казала, що пляжів у нас немає - тут брудно, багато сміття, мало сміттєвих баків і зовсім немає туалетів, а річка поросла водоростями, - бідкається канівчанка Юлія Тобілко, яку ми зустріли на березі Дніпра. - Як медпрацівник, я вважаю, що канівчанам вкрай необхідний облаштований пляж із рятувальниками та можливістю надання першої медичної допомоги.

Від танцмайданчика до району будинку № 35 по вул. Героїв Дніпра ситуація на пляжі ще гірша: увесь берег поріс кущами, а у воді видніються густі плантації водоростей.

Коли я фотографувала знак, розміщений на набережній, із приписом про заборону купання в Дніпрі, я прислухалася до розмов відпочиваючих. Дев'ятирічний хлопчик, якому вистачило сміливості зайти у воду, захоплено вигукнув до своїх рідних, які сиділи на березі: "Мамо, я знайшов болото!". Після цього батьки наказали дитині мерщій покинути брудну воду.

До речі, по всьому березі Дніпра на цій ділянці можна помітити сліди розчищення плеса пляжниками-«волонтерами»: сухі, вогкі та підгнилі водорості, які псують повітря на декілька метрів навколо. Це підтверджує канівчанка Настя Пащенко:

- Пляж брудний, багато сміття, смердить рибою, водоростями. Неприємно знаходитися тут.

Єдине місце в цьому районі, що приваблює канівчан, - це наметове кафе "Чернігівське", що стоїть на березі навпроти будинку №35 по вул. Героїв Дніпра. Там чисто, прибрано, є туалет і рукомийник, якими можуть скористатися всі бажаючі, проте ділянка річки тут така ж, як і далі за течією, - поросла куширями та водоростями. Саме тому відпочиваючі на цьому місці не поривалися піти поплавати. Берег річки від будинку №35 і до будинку №45 по вул. Героїв Дніпра теж приховує свої неприємні "сюрпризи".

- Сміття, водорості, а вхід у воду - або через кущі, або через каміння, - розповідає студент Єгор Іванченко. - Я і мої друзі тут часто різали ноги склом. Напружує також велика кількість решток рибальських сіток у воді, в одній із них я одного разу заледве не заплутався. Каневу потрібен цивілізований пляж з безпечними водними розвагами - саме через їх відсутність люди стрибають у воду із пристані. До речі, мені дуже не подобається той факт, що на пам'ятнику бойовому катеру, біля якого, до речі, бігають діти і розважається молодь, міститься реклама телеграм-каналу, який продає в Каневі наркотики. Чому за весь час, відколи цей напис там присутній, його ніхто не замалював? Де влада? Де комунальне підприємство, яке доглядає за парком на набережній? Я вже не кажу про аварійний стан самого пам'ятника, який стоїть немов руїна. Але це вже інша тема.

Пляж навпроти будинку №47 по вул. Героїв Дніпра деякі канівчани вважають найохайнішою ділянкою берега в Каневі - саме тому тут завжди можна зустріти багато відпочиваючих. Дійсно, сміття і водоростей тут менше, ніж в інших місцях, каміння немає, а на березі можна знайти столи з лавками для відпочинку.

- Ми їздимо сюди з іншого кінця міста, тому що тут найбезпечніше, на мою думку, місце для купання, - каже Олена Паренюк. - Єдине, що мене турбує як маму - так звані "ями" під водою. Дитина може гратися на мілині, але завжди існує вірогідність, що за метр від неї дно може різко піти вниз. Краще б платила гроші за чистий, прибраний і безпечний пляж із туалетами та рятувальниками. 10-20 гривень - не такі вже й великі гроші за безпеку та комфорт моєї родини.

За магазином "Маркет" (район вулиці 206-ї дивізії) ситуація не краща, ніж на пляжі по вул. Героїв Дніпра. Тут теж можна побачити імпровізовані смітники, повні тари з-під спиртних напоїв, пакети, об'їдки та інше.

- Прибрати все - нереально, - нарікає відпочивальниця Інна Хоменко. - Комунальні служби не повинні звалювати свої обов’язки на простих людей, а й самі щось робити. Ще хотілося б бачити на пляжі рятувальників, оскільки в той час, коли батьки на роботі, діти ходять на пляж самостійно. А це небезпечно.

Під час нашого рейду тут відпочивали приблизно 7-8 сімей з дітлахами. На піску - чиїсь капці, пакети, купи водоростей, обгортки, скло. На поверхні річки видніються водорості й квіти жовтого латаття, яке, до речі, росте лише в застійних водоймах.

- На жаль, всі пляжі в Каневі - "дикі", - сказала мені в інтерв'ю пенсіонерка Інна Василега. - Кожного разу нам доводиться хвилин 15 прибирати сміття, щоб, не дай, Бо-же, нічого не трапилося з онуками. Дуже не вистачає смітників, у результаті чого смітником стає сам Дніпро. Хотілося б мати в місті хоча б одне упорядковане місце з кабінками для перевдягання, шезлонгами, парасольками та туалетами.

Більше половини опитаних мною під час рейду канівчан зазначили, що туалетів на пляжі немає. Проте на набережній є одна безкоштовна вбиральня, що знаходиться неподалік танцмайданчика, але вона працює не завжди: з 12:00 і до 20:00. В інші години, скоріш за все, туалетом для відпочивальників слугують або річка, або кущі.

"Дніпрова Зірка" вже не перший рік намагається звернути увагу місцевої влади на проблему з пляжами в Каневі, але, на жаль, позитивних зрушень немає.

Чи заслуговують канівчани на такі пляжі? Невже насправді краще виділяти гроші на водолазів, які дістають тіла потопельників, ніж на рятувальників, які будуть рятувати людські життя? Ці питання редакція вкотре адресує міській владі.

Анна КОЗАК, фото автора


14 травня
>> Жительку Бобрицької громади засуджено за наркотики
Далі...

>> Двох останніх учасників Другої світової вітали у Каневі
Далі...

>> Газету «Дніпрова зірка» в Каневі можна купити в таких торгових точках:
Далі...

8 травня
>> Що роблять з поліпропілену
Далі...

30 квітня
>> Який біль знімає кетопрофен?
Далі...

28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка