П'ятниця, 7 серпня 2020 року 18:45
   Четвер, 30 липня 2020 року
  № 2020.061.062
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

19 депутатів міськради «відібрали» у п’ятьох своїх колег кошти депутатського фонду
Автор: від 16 січня 2020 року

МІСЦЕВЕ САМОУПРАВЛІННЯ ЧИ САМОУПРАВСТВО? >>>>>

19 грудня 2019 року в Каневі відбулося чергове засідання сесії міської ради. Серед інших депутати ухвалили рішення "Про внесення змін до рішення міської ради від 21.12.2017 № 9-102 "Про міську Програму "Фонд на виконання депутатських повноважень". Посилаючись на закон про місцеве самоврядування та пропозицію одного з депутатів, 19 членів міськради вирішили позбавити права отримати кошти за міською програмою "Фонд на виконання депутатських повноважень" своїх колег, які упродовж трьох років не голосували за бюджет міста. Таким чином на кожному з п'яти депутатів міськрада "зекономила" 50 000 грн. Що це, особливості місцевого самоуправління чи неприкрите самоуправство? - розбиралася "Дніпрова Зірка".

- Я вважаю, що міський бюджет - це основний важіль, який дозволяє забезпечувати життєдіяльність міста. Якщо депутат не голосує за нього, не надаючи ніяких зауважень і пояснень, то він відкрито ігнорує забезпечення роботи у місті, - пояснює свою позицію за цим голосуванням голова фракції БПП у міській раді Віктор Хоменко, який підтримав це рішення. - Відтак, якщо обранець планує отримувати кошти із бюджету в межах депутатського фонду, то має грунтовно вивчити його проект та внести зауваження, якщо вони є. А взагалі, ігноруючи ухвалення міського бюджету, депутат блокує роботу міських служб, управлінь, медичних та освітніх закладів.

Такої ж думки дотримується й депутат Канівської міськради, голова фракції "Опоблок" Олег Калніболоцький, про що він заявив кореспондентам "Дніпрової Зірки".

Рішення, що позбавляє депутатів міськради коштів депутатського фонду, обурило депутатів міськради фракції ВО "Свобода", проти яких воно, ймовірно, й було спрямоване. Адже це саме вони упродовж останніх трьох років утримуються від голосування за бюджет міста, вважаючи його несправедливим. На що, до речі, мають повне право.

Кожного депутата виборці наділяють правом висловлювати своє ставлення до того чи іншого проекту рішення трьома способами - голосувати "за", "проти" або "утриматися". Але більшість депутатів Канівської міськради позбавила цього права інших народних обранців. Цікаво, за яким таким правом? Зрештою, навіщо це було зроблено?

- Кожна влада бажає мати "ручних" депутатів. Шляхи досягнення цієї мети різні. Класичний шлях - це поєднання батога з пряником, - говорить депутат-свободівець Юрій Гамалій. - Сучасна українська влада, як правило, застосовує до депутатів суміш шантажу з подачкою. Саме це було яскраво продемонстровано під час сесійного засідання Канівської міської ради 19 грудня 2019 року. Підтримаєш запропонований владою бюджет - зможеш скористатися 50 тисячами гривень на вирішення нагальних проблем своїх виборців, не підтримаєш - не отримаєш.

Чи можна змусити депутата голосувати за те чи інше рішення, погрожуючи позбавленням можливості використати кошти, передбачені у міському бюджеті на виконання повноважень усіх депутатів міськради? 19 депутатів Канівської міської ради вважають, що можна. Думку цієї більшості можна було б вважати справедливою, якби, наприклад, вона вирішила позбавити коштів депутатського фонду депутатів-прогульників сесій.

До речі, ще троє депутатів, окрім свободівців, не голосували упродовж трьох останніх років за бюджет міста, бо були відсутні на "бюджетних" сесіях. Це Лілія Курінна, Валентина Чиж та Анатолій Присяжний. Якщо ці три депутати не підпадуть під дію цього одіозного рішення й не будуть позбавлені коштів депутатського фонду, чи буде означати це, що "покарання" загрожує не тим, хто ухиляється від виконання обов'язків депутата міськради, не відвідуючи засідання сесії, а дійсно тим «бунтівникам», котрі голосують не так, як хо-че більшість?

Якщо ця схема працюватиме, дію рішення можна буде розширити, аби примусити депутатів голосувати за інші, потрібні більшості рі-шення, скажімо, про виділення землі під будівництво в прибережній зоні Дніпра, або позбавити коштів депутатського фонду тих депутатів, які вимагають провести ремонт доріг на віддалених від центру вулицях.

- Наскільки це рішення відповідає Конституційним нормам щодо рівності прав, чи не несе в собі такий підхід корупційну складову - ці питання не турбували деяких канівських депутатів, - продовжує Юрій Гамалій. - Для них важливо було зламати принципову позицію депутатів-свободівців, а заодно помститися за розслідування незаконного будівництва на човновій станції, за принципові дії свободівців щодо комунального підприємства "Міський ринок", за наше ставлення до проблемних земельних, комунальних та інших питань. Виходить, якщо депутат не згідний із тим, як мають використовуватись кошти з міської казни, й голосує проти, він буде позбавлений можливості надати матеріальну допомогу своїм виборцям, передати кошти на вирішення нагальних проблем свого виборчого округу, - підсумовує Юрій Гамалій.

Серед тих, хто утримався від ухвалення рішення про позбавлення депутатського фонду "непокірних" свободівців - депутат міської ради Володимир Коржов.

- Дуже сумно, що відбулось таке ганебне голосування. Міська рада, проголосувавши за рішення, що не відповідає вимогам закону і обмежує права депутатів, по суті визнала свою корупційність, - говорить Володимир Коржов. - Хтось ще хоче голосувати проти більшості? Це означає, що думка, яка відрізняється від думки більшості, у Канівській міськраді переслідується і карається. Таке рішення - крок до знищення демократичних принципів.

За словами Володимира Коржова, ситуацію могло б врятувати вето міського голови, але Ігор Ренькас, який, до речі, також утримався під час голосування за це рішення, не скористався цим правом.

Позбавлення депутатів коштів депутатського фонду суперечить не лише здоровому глузду, а й самій програмі "Фонд на виконання депутатських повноважень". У програмі зазначено, що депутатський фонд - це частина коштів міського бюджету, спрямована на вирішення нагальних питань соціально-економічного розвитку територіальної громади міста Канева за ініціативи та під контролем депутата міської ради. Сама програма передбачає надання можливості кожному депутату підвищити ефективність депутатської діяльності та рівень оперативного вирішення проблем виборців, підтримання зв'язку з виборцями, виконання їх доручень. Виходить, що позбавляючи окремих депутатів права на використання цих коштів, міська рада перешкоджає вирішенню питань соціально-економічного характеру та оперативному вирішенню проблем виборців?

Якби ж і платники податків могли вчиняти за прикладом депутатів і, приміром, не сплачувати податків до міської казни, якщо їм не подобаються міські чиновники, або ставити міській владі свої умови - не відремонтуєте дорогу на нашій вулиці - податків не отримаєте.

Схоже, депутати міськради, наслідуючи виконавчий комітет, використали проти своїх колег вже знайомий нам принцип "сороки-ворони". Цей принцип був застосований членами виконкому міськради на початку минулого року при розподілі пільг на комунальні послуги серед людей з інвалідністю. Очевидно, забувши, що кожен депутат ради - повноважний і рівноправний її член, група обранців вважає, що має право ділити депутатів на сорти - одні гідні отримати кошти із міського бюджету, інші - ні.

Тимчасом депутат Гама-лій вже готує позов до суду про визнання протиправним та скасування рішення Канів-ської міськради, яке позбавляє його можливості скористатися коштами депутатського фонду.

Марія ГЛАМАЗДІНА, Євген БРУСЛІНОВСЬКИЙ

 

19 липня
>> На что обратить внимание, при выборе детского рюкзака?
Далі...

14 липня
>> Як оформити куточок настрою для дошкільнят і молодших школяриків?
Далі...

30 червня
>> Паховая грыжа: виды, причины возникновения и методы лечения
Далі...

29 червня
>> Як купити дитячий одяг: поради батькам
Далі...

23 червня
>> Система Joker – решение для ограниченных пространством торговых площадей
Далі...

18 червня
>> Зачем нужен уксус для риса в суши?
Далі...

5 червня
>> ПРОКТОНИС: мазь от геморроя. Инструкция и использование
Далі...

28 травня
>> Преимущества вакуум регуляции
Далі...

>> Бренды автоэмалей: что рекомендуют профессионалы?
Далі...

>> История кофе: как напиток из провинции Эфиопии завоевал мир
Далі...

20 квітня
>> Автобагажники на крышу: Как путешествовать на машине с комфортом
Далі...

17 квітня
>> Профессиональный ремонт кондиционера авто
Далі...

12 березня
>> Лучшие квесты Днепра: ТОП-5 квеструмов куда стоит сходить
Далі...

27 лютого
>> Виды и возможности современной наружной рекламы
Далі...

>> Міжнародні вантажоперевезення: основні факти
Далі...

26 лютого
>> Проведение конференции в гостиничном комплексе «Президент»
Далі...

16 лютого
>> Почему не стоит экономить на защите двигателя авто
Далі...

14 лютого
>> Матраци для дитячого ліжечка - як зробити правильний вибір
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка