П'ятниця, 7 серпня 2020 року 18:41
   Четвер, 30 липня 2020 року
  № 2020.061.062
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

Що чекає на наш Канівський район?
Автор: від 16 січня 2020 року

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ'Ю З ЮРІЄМ РОЗЕ >>>>>

Наприкінці 2019 року Президент України Володимир Зеленський своїм розпорядженням призначив головою Канівської районної держадміністрації Юрія Розе. Кореспондент "Дніпрової Зірки" зустрівся із новопризначеним головою райдержадміністрації, аби запитати, що чекає на Канівський район у найближчому майбутньому та про основні проблеми регіону, за вирішення яких він візьметься у першу чергу.

- Одна з найбільших проблем району сьогодні - це фінансування, - каже Юрій Розе. - У підпорядкуванні Канівської райдержадміністрації залишилися лише три сіль-ські ради - Прохорівська, Потапцівська та Пекарівська, які й наповнюють бюджет району. Усі інші сільради вже об'єдналися в територіальні громади.

У Законі про добровільне об'єднання громад, на мою думку, є недолік - рішення фінансувати чи не фінансувати районні структури, котрі після об'єднання продовжують обслуговувати жителів ОТГ, ухвалюють депутати сільських рад об'єднаних територіальних громад. Важелів впливу на ухвалення цих рішень не мають ні ра-йонна, ні обласна державні адміністрації.

Виділяти чи не виділяти кошти з бюджету ОТГ на роботу управління соцзахисту, управління архітектури, райлікарню, центр первинної медико-санітарної допомоги, центр надання адмінпослуг, службу у справах дітей, - вирішують самі об'єднані громади. Так, приміром, управління соцзахисту Канівської РДА, у якому працюють 19 осіб, обслуговує усі села Канівського району, у тому чис-лі, ті, що входять до складу ОТГ. А коштів на забезпечення роботи цієї структури із бюджетів громад не виділяється.

Фактично район забезпечує цей підрозділ лише зарплатою. Коштів на елементарні речі - заправку картриджів, придбання канцтоварів, необхідних для роботи, коштів для доставки документів у Черкаси у бюджеті не вистачає. Така ж ситуація в інших структурах, наприклад, у секторі містобудування, архітектури та ЖКГ, службі у справах дітей.

Складна ситуація з фінансуванням центральної райлікарні. Не дивлячись на те, що деякі ОТГ виділяють із своїх бюджетів кошти на фінансування ЦРЛ, їх катастрофічно не вистачає. Якщо найближчим часом громади не переглянуть бюджети та не знайдуть додаткових коштів на фінансування лікарні, наявних у районному бюджеті фінансів вистачить лише на декілька місяців.

Я чи не щодня зустрічаюся із головами ОТГ, наводжу свої аргументи, намагаюся переконати, що громади мають хоча б частково фінансувати ті служби й структури, котрі обслуговують їх громадян. Сподіваюся на розуміння з боку голів ОТГ і депутатів сільських рад. Моє завдання - консолідувати громади, аби ми не втратили вже існуючі структури, що працюють для жителів сіл.

- Отже, проблема номер один - фінансування? - перепитую голову РДА. - Гаразд, тоді назвіть ще дві найбільші проблеми району, які необхідно вирішити цього року. 

- Друга проблема - стан доріг. У цьому році з обласного бюджету будуть виділені кошти на капітальний ремонт доріг у районах. Ми розробили і подали в обласну держадміністрацію свої пропозиції щодо ремонту основних доріг у районі, що потребують невідкладного ремонту. Наразі в Черкаській ОДА визначаються, що саме з цього переліку буде профі-нансовано.

Ще одна проблема Канівського району - екологічна. Це стихійні сміттєзвалища, нестача води у криницях, обміління Дніпра.

Ми вже розпочали роботу із ліквідації стихійних сміттєзвалищ - наразі я дав завдання завідувачу сектором містобудування, архітектури, ЖКГ визначити місцезнаходження усіх стихійних сміттєзвалищ на території району. Будемо проводити роз'яснювальну роботу із головами сільських рад щодо необхідності сортувати сміття для його подальшої переробки.

До речі, вже є інвестор, готовий побудувати сміттєпереробний завод на межі Ка-нівського та Золотоніського районів, що могло б вирішити проблему утилізації від-ходів. Звичайно, це питання буде детально вивчатися й обговорюватися, при ухваленні рішення про будівництво заводу буде враховано думку громади.

Однак сортувати сміття необхідно починати вже сьогодні. Так, наприклад завод "Ергопак", що працює в Каневі, має намір збудувати лінію для переробки відходів на лівому березі Дніпра. Якщо комунальні підприємства, створені в об'єднаних громадах, візьмуться за сортування, то зможуть здавати частину відходів на переробку. Виручені кошти дадуть можливість організувати безкоштовне вивезення сміття від жителів сіл.

Звичайно, це далеко не всі проблеми, які є в районі, вирішенням яких ми будемо займатися. Так, наприклад, нам необхідно придбати томограф для центральної райлікарні. До речі, є гарна новина - наша ЦРЛ буде однією з восьми опорних лікарень в області. Усього в районах Черкащини залишиться 6 опорних лікарень і дві в місті Черкаси, тож тепер ми маємо подбати про те, щоб забезпечити лікарів необхідним обладнанням.

Також ми маємо привести до Канівського району інвесторів, які сплачуватимуть податки, розвиватимуть інфраструктуру, створять нові робочі місця для жителів сіл.

- Що чекає на Канівський район у майбутньому? 

- Найближчим часом у Канівському районі має відбутися переформатування об'єднаних громад. Справа в тому, що чотири із семи ОТГ, створених на Канівщині, не мають достатньо коштів для розвитку. Відтак в області було ухвалено рішення про те, що неспроможні громади мають об'єднатися з іншими.

Таким чином, у Канівському районі має бути три громади - Степанецька, Канівська та Ліплявська. До Степанецької ОТГ мають приєднатися Таганчанська й Межи-ріцька громади, до Ліплявської - Прохорівська сільрада. Бобрицька ж, Литвинецька ОТГ та Пекарівська сільради мають увійти до Канівської ОТГ.

Реформа децентралізації має бути закінчена у 2021 році. Вже зараз в об'єднаних громадах, навіть у тих, які працюють із від'ємним сальдо, є позитивні зміни. Моє завдання, як голови райдержадміністрації - завершити реформу децентралізації в районі й разом із громадами прожити перехідний період.

Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА

 

19 липня
>> На что обратить внимание, при выборе детского рюкзака?
Далі...

14 липня
>> Як оформити куточок настрою для дошкільнят і молодших школяриків?
Далі...

30 червня
>> Паховая грыжа: виды, причины возникновения и методы лечения
Далі...

29 червня
>> Як купити дитячий одяг: поради батькам
Далі...

23 червня
>> Система Joker – решение для ограниченных пространством торговых площадей
Далі...

18 червня
>> Зачем нужен уксус для риса в суши?
Далі...

5 червня
>> ПРОКТОНИС: мазь от геморроя. Инструкция и использование
Далі...

28 травня
>> Преимущества вакуум регуляции
Далі...

>> Бренды автоэмалей: что рекомендуют профессионалы?
Далі...

>> История кофе: как напиток из провинции Эфиопии завоевал мир
Далі...

20 квітня
>> Автобагажники на крышу: Как путешествовать на машине с комфортом
Далі...

17 квітня
>> Профессиональный ремонт кондиционера авто
Далі...

12 березня
>> Лучшие квесты Днепра: ТОП-5 квеструмов куда стоит сходить
Далі...

27 лютого
>> Виды и возможности современной наружной рекламы
Далі...

>> Міжнародні вантажоперевезення: основні факти
Далі...

26 лютого
>> Проведение конференции в гостиничном комплексе «Президент»
Далі...

16 лютого
>> Почему не стоит экономить на защите двигателя авто
Далі...

14 лютого
>> Матраци для дитячого ліжечка - як зробити правильний вибір
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка