Неділя, 24 листопада 2024 року 21:08
   Четвер, 21 листопада 2024 року
  № 2024.47
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Слабкодухість канівської влади призвела до незаконної появи котеджного містечка в забороненій зоні на березі Дніпра
Автор: від 15 грудня 2019 року

ПРОТЕСТ >>>>>

  • 7 грудня ц.р. обурені жителі прилеглих вулиць при підтримці активістів вийшли на акцію протесту

У великих містах, що стоять на березі Дніпра, мабуть, нікого не здивуєш самовільною забудовою прибережної смуги. Будинки знахабнілих багатіїв усупереч закону споруджуються у Києві, Черкасах, інших містах. У цьому плані Канів багато років залишався зразковим містом - жодної капітальної будівлі на відстані 100 метрів від берегу (як того вимагає закон) на території нашого міста не було. Однак ситуація змінилася у 2016 році, коли на території човнової станції канівські ділки почали зводити для себе будинки для відпочинку. 

У 2016 році із-за паркану човнової станції, де досі стояли лише човни й жерстяні контейнери для двигунів, раптом почав визирати другий поверх якоїсь будівлі. Оскільки будівництво не було погоджене із міською владою, на одній із сесій депутат міськради Сергій Засенко виступив із пропозицією створити комісію для вивчення си-туації.

Така комісія була створена й почала роботу, однак у підсумку більшість її членів не погодилась подавати звернення до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) про порушення містобудівного законодавства. Від-так Сергій Засенко відправив індивідуальне звернення до інспекції, яка ухвалила рішення провести позапланову перевірку на човновій станції. На обслуговуючий кооператив "Канівська човнова станція" був накладений штраф - за порушення норм Закону "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" на загальну суму близько 35000 грн.

Керівники кооперативу декілька років оскаржували рішення ДАБІ в судах різних рівнів і домоглися його відмі-ни. Щоправда, другий поверх будинку, що споруджувався за парканом, таки був демонтований.

Однак, не зважаючи на штрафи й суди, знехтувавши позицією частини депутатів, ділки з човнової станції продовжували будувати на березі приватні вілли.

Боротьбу із незаконною забудовою вели на своєму рівні й працівники Шевченків-ського Національного запо-відника (гендиректор Мар'ян Піняк), звертаючись до Мініс-терства культури та інших ін-станцій із проханням посприяти припиненню незаконної забудови берега Дніпра, що знаходиться неподалік могили Т.Г.Шевченка.

На початку грудня 2019 року терпець урвався вже в жителів прилеглих вулиць Бесарабія та Ісковщина, на чиїх очах упродовж 3 років відбувалося несанкціоноване будівництво.

3 грудня ц.р. в редакції газети "Дніпрова Зірка" пролунав дзвінок від жительки вулиці Ісковщина Любові Мироненко, із якою телегрупа "Дніпрової Зірки" познайомилася під час зйомок чергового рейду "Вуличного телебачення". Жінка просила про допомогу. Вона помітила, що до території човнової станції заїхала техніка - самохідний кран із бульдозером на платформі та бетонозмішувач, які, на її думку, будуть застосовуватись для будівельних робіт на прибережній смузі. По телефону в приймальні міськради Любові Мироненко порадили звернутися до управління архітектури, що вона й зробила. А в управлінні повідомили, що ніяких дозволів на будівництво на території човнової стан-ції не давали. Жінка просила редакцію газети втрутитись або повідомити, куди можна звертатися, аби запобігти незаконному будівництву.

Журналісти "Дніпрової Зірки" звернулися до депутата міськради Юрія Гамалія. У свою чергу, дізнавшись про те, що на території човнової станції може вестися незаконне будівництво, Юрій Гамалій звернувся із заявою до поліції. Його заяву зареєстрували та відкрили кримінальне провадження.

7 грудня ц.р. жителі вулиць Бесарабія та Ісковщина разом із депутатами міськради вийшли на пікет, аби привернути увагу міської влади до проблеми забудови берега Дніпра. Біля паркану човнової станції зібралося близько 20 противників забудови берега. Сюди ж прибули і ймовірні господарі будинків, споруджених на самісінькому березі Дніпра, та представники міської влади - керуючий справами Володимир Святелик і начальник управління архітектури Лариса Артюк. Учасники пікету вирушили на територію станції, аби на власні очі побачити масштаби будівництва та само-вільні споруди.

Наразі човнова станція захована від людських очей 2-метровим парканом. За ним неподалік від води вишикувались близько 10 одно- та двоповерхових будівель із терасами й великими вікнами з видом на Дніпро - своєрідна канівська нелегальна "Конча Заспа" для відпочинку обраних. Поруч із готовими будинками - свіжі бетонні фундаменти для майбутніх апартаментів. Частина території перед будинками вимощена тротуарною плиткою. На березі помітні сліди роботи будівельної техніки - бульдозера, екскаватора.

Поки на сході країни точиться війна за кожен метр україн-ської землі, у самому серці України, неподалік місця останнього спочинку Великого Кобзаря група осіб самовільно захопила й забудувала частину берега Дніпра. Місцева влада, яка б мала захистити законні інтереси громади, виявилася безсилою: спроби протистояти незаконній забудові берега якщо й були, та результату не дали. Наплювавши на владу і на закон, "човнярі" продовжували будувати свої вілли. 

Чи означає це, що кожен житель Канева, який забажає поставити власне "бунгало" на березі Дніпра в Каневі, відтепер може це зробити? Чи це привілей лише для обраних?

Люди, котрі вийшли на пікет проти самовільної забудови, справедливо обурювалися (на фото) - у той час, коли влада не може вирішити проблеми надання земельних ділянок всім атовцям, група знахабнілих "кооператорів" самовільно захопила землю на березі Дніпра та побудувала на ній півтора десятка будинків для власного відпочинку. Окрім того, жителі вулиць Бесарабія та Ісковщина остерігаються, що важка техніка, яку залучають до будівельних робіт, може пошкодити газопровід високого тиску, що прокладений під землею поблизу човнової станції.

Під час спілкування з пікетувальниками представники виконавчої влади Канева ховали очі в пісок, тимчасом мажори-забудовники під проводом свого ватажка поводили себе зухвало, грубо розмовляли з учасниками пікету, а декотрі, демонструючи "високий культурний рівень", навіть тицяли в камери журналістів дулі. Та коли народний гнів притис їх до двометрового паркану, за яким вони намагалися заховати від людських очей свої вілли, побудовані  на землі, що належить усій територіальній громаді - де й поділася їхня зухвалість.

Розгубленість і страх - ось що читалося в їхніх очах. Проти сили народу не встоїть ніхто - навіть канівські мажори, за спинами яких стоять всілякі ремонтно-шляхові барони та цілі нотаріальні контори. Там, де влада проявляє слабкодухість - на захист справедливості піднімається народ і перемагає.

Як повідомив начальник Канівського відділу поліції Юрій Лугін, за заявою депутата міськради Юрія Гамалія відкрито кримінальне провадження за статтею 197-1 Кримінального кодексу України - самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному власнику. У межах провадження, за словами Юрія Лугіна, будуть  встановлені особи, котрі самовільно зайняли ділянку, проведені експертизи, що встановлять ступінь завданої шкоди власнику - тобто канівській громаді.

До речі, в оприлюдненому на сайті міськради порядку денному чергової сесії, що має відбутися 19 грудня ц.р., за-плановано розгляд проекту рішення "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо ВІДВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ОК "Канівська човнова станція". 

Ось цитата: "Надати дозвіл обслуговуючому кооперативу "Канівська човнова станція" на розробку  проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 4582,0 кв.м, яка розташована в м. Каневі по вул. Т.Г.Шевченка, 105, для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей /10.08/ під розміщення існуючої човнової станції під комплексом будівель та споруд для передачі земельної ділянки в оренду за рахунок земель Канівської міської ради" - говориться в одному з пунктів проекту рішення. Цілком можливо, що в разі ухвалення цього проекту незаконно зведені будинки отримають шанс на реальне узаконення.

Група депутатів міської ради, котрі виступають проти порушення закону, очікують, що розгляд цього питання буде відкладено до закінчення слідчих дій.

Чому ніхто з чиновників виконкому міськради упродовж 3 років ніби не бачив, що в них під носом, за кількасот метрів від дитячого пляжу ведеться незаконне будів-ництво? Чи, може, бачили, але мовчки спостерігали, не бажаючи псувати стосунки із "своїми людьми"? Як кваліфікувати дії владців - потурання самовільним забудовникам, слабкодухість чи повне владне безсилля? Чи, можливо, тут присутня корупційна складова?

"Дніпрова Зірка" продовжує слідкувати за  розвитком подій на човновій станції й повідомлятиме про це читачів.

Євген БРУСЛІНОВСЬКИЙ, Марія ГЛАМАЗДІНА

 




Alexandr Sitnik, 17 грудня 2019, 21:23

  Древні античні патриції обирали священне "місце" для побудови Храму або театру для розваг.Такі священні місця поблизу Чернечої гори (гори монахів).
"Самое, однако, значительное место среди художников-искусствоведов эллинистическо-римской эпохи принадлежит римскому архитектору Витрувию Поллону, написавшему свой знаменитый трактат "De architectura" (Об архитектуре)... во второй половине 1 века до н.э. Содержание сочинения "De architectura" Витрувия сводится к следующему: 1 книга. Введение. Об архитектуре. 1 глава. Что такое архитектура и что нужно знать архитектору? 3. О разделении архитектурной науки. 4. О выборе подходящего места для стройки. 5. О фундаменте, городских стенах и башнях. 6. Об укрытии от вредных ветров. 7. Выбор места для публичных зданий. Книга 2. О жилищах первобытных людей и о развитии строительного искусства. 3. О производстве кирпича. 7. Каменоломни и качество камня. 8. О кладке каменных стен. 9. О рубке строевого леса и о свойствах разных пород.10. Тосканские и неаполитанские породы. Книга 3. Храмы. 1. О строительстве Храмов в связи с мерой человеческого тела. 2. Семь видов Храмов. 4. Основания Храмов. 5. Колонны, архитравы и прочие украшения в ионическом стиле".А. Лосев. История античной эстетики.Москва.Искусство.1979. С. 596.



14 травня
>> Жительку Бобрицької громади засуджено за наркотики
Далі...

>> Двох останніх учасників Другої світової вітали у Каневі
Далі...

>> Газету «Дніпрова зірка» в Каневі можна купити в таких торгових точках:
Далі...

8 травня
>> Що роблять з поліпропілену
Далі...

30 квітня
>> Який біль знімає кетопрофен?
Далі...

28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка