Вівторок, 22 жовтня 2019 року 16:22
   Четвер, 19 вересня 2019 року
  № 2019.075.076
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

Школярі в гостях у гідроенергетиків
Автор: від 19 вересня 2019 року

СЕРЦЯ НАВСТРІЧ >>>>>

Учні 4-Б класу Канівської гімназії ім. Івана Франка побували на екскурсії на Канівській ГЕС

Канів - не лише місце вічного спочинку Тараса Григоровича Шевченка, а й місто гідроенергетиків і гідробудівельників. Саме тому учні 4-Б класу Канівської гімназії імені Івана Яковича Франка вирішили на власні очі побачити, що знаходиться за стінами відомої їм із дитинства споруди - Канівської ГЕС і дізнатися, як працює наша гідроелектростанція. Юний вік допитливих школярів не став на заваді - директор філії Канівська ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго» Василь Гринь дозволив провести для них екскурсію. А й справді, коли, як не в шкільному віці, розпочинати знайомитися з гідроенергетикою тим хлопцям і дівчатам, чиї діди будували Канівську ГЕС?

У визначений день школярів у супроводі вчительки та батьків зустрів біля прохідної Канівської ГЕС праців-ник станції Геннадій Харченко, який познайомився з дітьми й розповів їм правила поведінки на підприємстві.

Сама екскурсія розпочалася із найвищого 10 поверху Канівської ГЕС. Перше, що побачили четвертокласники - неймовірний краєвид, що відкрився з вікон будівлі - Канівське водосховище і рідне місто Канів. Тут діти також побачили, як працює кран монтажного майданчика та деякі із складових гідротурбін, що важать декілька десятків тонн. Ді-знавшись від Геннадія Харченка про потужність Канівської ГЕС та кількість електроенергії, що виробляє станція упродовж доби, екскурсанти відправилися до міні-музею Канівської ГЕС.

На великому макеті гідро-електростанції й міста Канів школярі швидко знайшли будівлю гімназії, а от своїх будинків деякі учні відшукати не змогли - на час виготовлення макету (1975 рік) більшість сучасних будинків ще не були споруджені.

Із цікавістю четвертокласники оглянули експонати музею - акулячі зуби і бивень мамонта. Із здивуванням юні екскурсанти дізналися, що декілька тисяч років тому на місці, де нині розташоване Канівське водосховище, котилися океанські хвилі.

Далі екскурсія продовжилася на сьомому поверсі електро-станції, де Геннадій Харченко розповів і показав школярам на схемі, як працюють турбіни. Після цього учні 4-Б класу були допущені до одного з найважливіших об'єктів на станції - центрального пульту управління, звідки здійснюється запуск потужних турбін.

Тут діти дізналися, що електроенергія, вироблена філією Канівська ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго», направляється до єдиної енергетичної системи України, а вже звідти надходить до міст і сіл, заводів, фабрик, шкіл, дитячих садочків, будинків і квартир по всій Україні. Енергетична система потребує, аби в ній постійно підтримувався потрібний рівень електроенергії, а тому всі електростанції України працюють за спеціальним графіком, який підказує працівникам Канівської ГЕС, у який час запускати в роботу турбіни, аби вони виробляли електроенергію. Подякувавши ке-рівнику зміни, який ні на мить не відволікається від складної й відповідальної роботи, школярі попрямували далі.

Огляд монтажного майданчика, який знаходиться на найнижчому першому поверсі електростанції, вимагав суворого дотримання правил безпеки, а тому Геннадій Харченко видав екскурсантам спеціальні захисні каски, які на станції носять майже всі гідроенергетики. Дітям незвичні головні убори припали до душі - надівши їх, вони одразу ж взялися фотографуватися.

Ще одне здивування чекало дітей на першому поверсі станції, коли вони дізналися, що в цей момент і вони, і всі інші люди навколо знаходяться глибоко під водою.

Розміри обладнання ГЕС, яке діти побачили на монтажному майданчику, по-справжньому вразили їх - побачити гвинт від турбіни, одна лопать якого важить близько 7 тонн доводилось не кожному учню початкових класів.

Оглянувши монтажний майданчик і почувши відповіді на свої запитання, діти у супроводі екскурсовода направились до 5 поверху електростанції, де Геннадій Харченко розповів їм про те, що у вільний час більшість працівників гідроелектростанції займається спортом. На підтвердження своїх слів екскурсовод показав дітям нагороди і кубки, отримані гідроенергетиками Канівської ГЕС на різноманітних змаганнях. Діти поцікавилися, чи є серед цих золотих кубків нагорода самого Геннадія Харченка. У відповідь екскурсовод показав дітям кубок, здобутий волейбольною командою, в якій він грає.

На завершення зустрічі Геннадій Харченко запросив четверто-класників завітати до філії Канівська ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго» знову за декілька років, коли вони стануть дорослішими. Тоді він пообіцяв показати їм дещо з діючого обладнання. На пам'ять про екскурсію учні 4-Б класу гімназії імені Івана Франка сфотографувалися біля станції разом із екскурсоводом і подякували йому за цікаву розповідь.

Хтозна, можливо, ця екскурсія стане в пригоді комусь із гімназистів під час вибору майбутньої професії - недарма ж Канів відомий усьому світу, як місто гідроенергетиків.

Юлія ТАШАНЬ, фото автора


26 вересня
>> Официальный обменный пункт как альтернатива нелегальным менялам
Далі...

>> Кальяны Kaya — отменное качество и традиционные формы
Далі...

24 вересня
>> Хочу в Австралию на теплый континент
Далі...

21 вересня
>> Чудо из пробирки, ЭКО зачатие
Далі...

9 вересня
>> Как бороться с лишним весом в 50 лет?
Далі...

7 вересня
>> Купить недорого диваны в Киеве
Далі...

28 серпня
>> Кукурузная крупа - кукурузная каша
Далі...

>> Горящие туры в ОАЭ из Киева
Далі...

>> Как взять кредит на погашение долгов?
Далі...

>> До якого адвоката краще звертатися за юридичними послугами?
Далі...

25 серпня
>> Курсы ИТ специалистов в Харькове от компании IT Cloud Academy
Далі...

13 серпня
>> Быть на связи с Орро - делать дело споро
Далі...

12 серпня
>> Запчасти к трактору Т-25
Далі...

31 липня
>> Дослідження роботи розуму людини. Олег Мальцев
Далі...

30 липня
>> Запчасти на кормораздатчик
Далі...

29 липня
>> Какие бывают цепные стропы?
Далі...

8 червня
>> Горящие туры на Мальдивы из Киева
Далі...

7 червня
>> Что такое процедура ИКСИ и ее особенности?
Далі...

>> Высокая влажность и осушители воздуха
Далі...

30 травня
>> Детский ортопедический матрас: основные правила выбора
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка