Вівторок, 25 лютого 2020 року 10:13
   Четвер, 13 лютого 2020 року
  № 2020.013.014
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

Школярі в гостях у гідроенергетиків
Автор: від 19 вересня 2019 року

СЕРЦЯ НАВСТРІЧ >>>>>

Учні 4-Б класу Канівської гімназії ім. Івана Франка побували на екскурсії на Канівській ГЕС

Канів - не лише місце вічного спочинку Тараса Григоровича Шевченка, а й місто гідроенергетиків і гідробудівельників. Саме тому учні 4-Б класу Канівської гімназії імені Івана Яковича Франка вирішили на власні очі побачити, що знаходиться за стінами відомої їм із дитинства споруди - Канівської ГЕС і дізнатися, як працює наша гідроелектростанція. Юний вік допитливих школярів не став на заваді - директор філії Канівська ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго» Василь Гринь дозволив провести для них екскурсію. А й справді, коли, як не в шкільному віці, розпочинати знайомитися з гідроенергетикою тим хлопцям і дівчатам, чиї діди будували Канівську ГЕС?

У визначений день школярів у супроводі вчительки та батьків зустрів біля прохідної Канівської ГЕС праців-ник станції Геннадій Харченко, який познайомився з дітьми й розповів їм правила поведінки на підприємстві.

Сама екскурсія розпочалася із найвищого 10 поверху Канівської ГЕС. Перше, що побачили четвертокласники - неймовірний краєвид, що відкрився з вікон будівлі - Канівське водосховище і рідне місто Канів. Тут діти також побачили, як працює кран монтажного майданчика та деякі із складових гідротурбін, що важать декілька десятків тонн. Ді-знавшись від Геннадія Харченка про потужність Канівської ГЕС та кількість електроенергії, що виробляє станція упродовж доби, екскурсанти відправилися до міні-музею Канівської ГЕС.

На великому макеті гідро-електростанції й міста Канів школярі швидко знайшли будівлю гімназії, а от своїх будинків деякі учні відшукати не змогли - на час виготовлення макету (1975 рік) більшість сучасних будинків ще не були споруджені.

Із цікавістю четвертокласники оглянули експонати музею - акулячі зуби і бивень мамонта. Із здивуванням юні екскурсанти дізналися, що декілька тисяч років тому на місці, де нині розташоване Канівське водосховище, котилися океанські хвилі.

Далі екскурсія продовжилася на сьомому поверсі електро-станції, де Геннадій Харченко розповів і показав школярам на схемі, як працюють турбіни. Після цього учні 4-Б класу були допущені до одного з найважливіших об'єктів на станції - центрального пульту управління, звідки здійснюється запуск потужних турбін.

Тут діти дізналися, що електроенергія, вироблена філією Канівська ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго», направляється до єдиної енергетичної системи України, а вже звідти надходить до міст і сіл, заводів, фабрик, шкіл, дитячих садочків, будинків і квартир по всій Україні. Енергетична система потребує, аби в ній постійно підтримувався потрібний рівень електроенергії, а тому всі електростанції України працюють за спеціальним графіком, який підказує працівникам Канівської ГЕС, у який час запускати в роботу турбіни, аби вони виробляли електроенергію. Подякувавши ке-рівнику зміни, який ні на мить не відволікається від складної й відповідальної роботи, школярі попрямували далі.

Огляд монтажного майданчика, який знаходиться на найнижчому першому поверсі електростанції, вимагав суворого дотримання правил безпеки, а тому Геннадій Харченко видав екскурсантам спеціальні захисні каски, які на станції носять майже всі гідроенергетики. Дітям незвичні головні убори припали до душі - надівши їх, вони одразу ж взялися фотографуватися.

Ще одне здивування чекало дітей на першому поверсі станції, коли вони дізналися, що в цей момент і вони, і всі інші люди навколо знаходяться глибоко під водою.

Розміри обладнання ГЕС, яке діти побачили на монтажному майданчику, по-справжньому вразили їх - побачити гвинт від турбіни, одна лопать якого важить близько 7 тонн доводилось не кожному учню початкових класів.

Оглянувши монтажний майданчик і почувши відповіді на свої запитання, діти у супроводі екскурсовода направились до 5 поверху електростанції, де Геннадій Харченко розповів їм про те, що у вільний час більшість працівників гідроелектростанції займається спортом. На підтвердження своїх слів екскурсовод показав дітям нагороди і кубки, отримані гідроенергетиками Канівської ГЕС на різноманітних змаганнях. Діти поцікавилися, чи є серед цих золотих кубків нагорода самого Геннадія Харченка. У відповідь екскурсовод показав дітям кубок, здобутий волейбольною командою, в якій він грає.

На завершення зустрічі Геннадій Харченко запросив четверто-класників завітати до філії Канівська ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго» знову за декілька років, коли вони стануть дорослішими. Тоді він пообіцяв показати їм дещо з діючого обладнання. На пам'ять про екскурсію учні 4-Б класу гімназії імені Івана Франка сфотографувалися біля станції разом із екскурсоводом і подякували йому за цікаву розповідь.

Хтозна, можливо, ця екскурсія стане в пригоді комусь із гімназистів під час вибору майбутньої професії - недарма ж Канів відомий усьому світу, як місто гідроенергетиків.

Юлія ТАШАНЬ, фото автора

 

16 лютого
>> Почему не стоит экономить на защите двигателя авто
Далі...

14 лютого
>> Матраци для дитячого ліжечка - як зробити правильний вибір
Далі...

5 лютого
>> День народження фірмового магазину Dnipro-M у Каневі
Далі...

11 січня
>> Комфортный и недорогой переезд без нервов и спешки
Далі...

8 січня
>> Создание сайтов: индивидуальный яркий дизайн вместо серого казенного шаблона
Далі...

>> Автомийки Керхер: нехай на ваших чистих автомобілях завжди виграють сонячні зайчики!
Далі...

7 січня
>> Как стать стрессоустойчивым человеком?
Далі...

29 грудня
>> Оригинальные подарки мужчинам, девушкам на день рождения от магазина BoomUA.com.ua
Далі...

15 грудня
>> Мопед Альфа: описание и технические характеристики | Мотозилла
Далі...

4 грудня
>> Чому після сну болить спина?
Далі...

17 листопада
>> Качественный ремонт шуб и меховых изделий в Киеве Winter Fur
Далі...

31 жовтня
>> Современные решения для наружного освещения
Далі...

30 жовтня
>> Особенности частных и государственных домов престарелых
Далі...

26 вересня
>> Официальный обменный пункт как альтернатива нелегальным менялам
Далі...

>> Кальяны Kaya — отменное качество и традиционные формы
Далі...

24 вересня
>> Хочу в Австралию на теплый континент
Далі...

21 вересня
>> Чудо из пробирки, ЭКО зачатие
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка