Субота, 18 січня 2020 року 11:40
   Четвер, 26 грудня 2019 року
  № 2019.103.104
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

Принцип Сороки-Ворони: цьому дам, цьому не дам
Автор: від 2 вересня 2019 року

ПІЛЬГИ НА КОМПОСЛУГИ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ >>>>>

Виконком Канівської міськради ухвалив рішення про надання пільг трьом категоріям осіб з інвалідністю (усього - 70 особам), "забувши" про сотні інших

Із 1 січня 2019 р. Канівська міськрада надала пільгову 50-відсоткову знижку на комунальні послуги трьом категоріям канівчан з інвалідністю: з вадами зору, із психічними розладами і діабетикам. Щоб читач розумів ситуацію, пояснимо: людей з інвалідністю 1 та 2 групи загального захворювання в Каневі нараховується 1976 осіб, а пільгу на компослуги (згідно з рішенням виконкому міськради) отримали лише 70 осіб. Журналісти "Дніпрової Зірки" розбиралися, чому влада ухвалила таке вибіркове рішення і, можливо, сама того не бажаючи, розділила хворих людей на сорти. Вийшло як у тій казці про Сороку-Ворону: цьому дам, а цьому не дам

Ми звернулися за інформацією до Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги, де нам повідомили, що у них зареєстровано: 128 осіб з інвалідністю, хворих на онкологічні захворювання, 96 осіб з інвалідністю із серцево-судинними захворюваннями, 28 осіб з інвалідністю, що пов'язана із захворюваннями опорно-рухової системи, 12 осіб з інва-лідністю, пов'язаною із захворюваннями нервової системи, у тому числі, ДЦП, 9 осіб із інвалідністю, пов'язаною з психіч-ними розладами, 8 осіб з інвалідністю, що пов'язана з вадами зору, 6 осіб з інвалідністю, пов'язаною із захворюванням на цукровий діабет.

Отже, найбільше осіб з інвалідністю на онкологічні і серцево-судинні захворювання. Їм пільг не дали. У той час три, за рішенням виконкому, категорії мають одну з найменших кількостей осіб з інвалідністю. Їм пільгу дали. Чому?

Ніхто не заперечує, пільга цим 70 людям потрібна. Та чому поза списками пільговиків опинилися інші люди з інвалідністю, котрі мають не менш тяжкі діагнози та не менш тяжкі умови життя?

До прикладу: хіба на піль-гу не заслуговує Ірина Литовченко, котра вже 40 років живе із страшним діагнозом ДЦП, щодня і щоночі страждає від приступів судом і болісних спазмів м'язів? Батько Ірини помер, жінка живе у віддаленому закутку Канева із немічною матір'ю, котра нещодавно перенесла інсульт. Обидві практично безпорадні, не можуть себе належним чином обійти, прибрати в хаті, приготувати їжу. Мати й дочка ледь животіють на мізерні пенсії. Ця родина якогось іншого сорту? Їм піль-га не потрібна? Та чомусь ім'я Ірини Литовченко в списки пільговиків не внесли. Про яку мудрість місцевих політиків і соціальну справедливість після цього можна говорити?

Пільги на комунальні послуги для вразливих верств населення у Каневі -  приклад того, як чудова ідея, через непрофесіоналізм місцевих полі-тиків, стала прикладом вибіркової турботи та дискримінації. До редакції "Дніпрової Зірки" надходять звернення і дзвінки від людей, котрі обурюються цим рішенням.

Журналісти "Дніпрової Зір-ки" поспілкувалися з людьми, які мають інвалідність та їх-німи близькими. Усі вони раді, що є така пільга й раді за тих людей, котрі її вже отримують, але вони не розуміють, чому лише трьом категоріям осіб з інвалідністю вона надається.

- Нас дуже турбує питання знижки на оплату комунальних платежів, ухвалене виконкомом. Чому саме ці категорії, чому не інші? Як вони обиралися? Чим ми гірші? - говорить голова громадської організації людей з інвалідністю "Відродження" Наталія Капустян. - Один із членів виконкому сказав мені, що це пілотний проект. Моя думка - якщо робити пільги, то робити усім, нікому - то ні-кому, щоб не було ворожнечі та дискримінації, ми, люди з інвалідністю, захищені одними й тими ж правами й законом, - розповідає Наталя.

- Дитинка у мене лежача, потребує постійного догляду. Потрібно, щоб їй було тепло і комфортно, тому доводиться постійно підтоплювати в домі, - бідкається мати дитини з інвалідністю із захворюванням опорно-рухової системи Любов Сікан. - Економити на теплі не можна. При моїй заробітній платі в 3500 гривень віддати 4500 гривень за 500 кубів газу на місяць на опалення житла - для мене це дуже багато. А субсидію я не отримую. Звісно, якби була пільга на комунальні послуги, було б значно легше. Мені незрозуміло - чому ми не отримуємо знижку?

- Моєму синові зробили операцію на серці, він не зможе працювати, виконувати тяжку роботу. Потрібно якось йому жити в подальшому. Знижка в 50% була б доречною. Я була б рада, якби нас теж почули, - додає мати дитини з інвалідністю, пов'язаною з серцево-судинними захворюваннями, Людмила Тананихіна.

Для того, щоб рішення виконавчого комітету Канівської міської ради "Про надання пільг…" не розділяло людей, перед його ухваленням необхідно було все проаналізувати, скласти детальні списки осіб з інвалідністю, перевірити наявність/відсутність у них субсидій, пільг, обстежити житлові умови.

Бажано було робити це відкрито, з повідомленням у пресі і по телебаченню, щоб не виникало запитань на зразок: чому "ощасливили" тільки три категорії? Рішення мало бути прозорим, мотивованим, роз'ясненим до найменших дрібниць. Пільги не для обраних, а для всіх, хто насправді їх потребує.

Наразі незрозуміло, чи ли-ше ці 70 осіб з інвалідністю будуть отримувати знижку на житлово-комунальні послуги, чи з часом й інші категорії можуть розраховувати на підтримку місцевої влади...

Як відповів на інформаційний запит "Дніпрової Зірки" міський голова Ігор Ренькас у листі від 22 квітня ц.р., "кількість інвалідів І та ІІ групи, пов'язаних з захворюваннями на цукровий діабет і не мають зв'язку з аварією на ЧАЕС, поки що встановити не вдалося. Але за перший квартал подали документи на оплату послуг лише 7 осіб".

Цікаво, невже в управлінні соцзахисту населення немає списків осіб з інвалідністю за категоріями, в тому числі, хворих на діабет?

Ще одна цитата з відповіді міського голови: "Із врахуванням інших пільг (ліки, перевезення, зв'язок, гемодіаліз тощо) місто не може фізично розширювати категорії пільговиків".

Отже, знижку на компослуги надалі так і отримуватимуть лише 70 осіб з інвалідністю? А як же інші? Це як дати вчителям однієї школи доплату в 50%, а вчителям з інших шкіл не дати. Не сумніваємося, що педагоги можуть відстояти свої права. Рішучості їм не позичати. А ось особи з інвалідністю не можуть. Виходить, їх можна кривдити?

Ось ще одна цитата з відповіді міського голови від 22.04.2019: "Довідково: інва-лідів І та ІІ групи загального захворювання в Каневі обліковується 1976 осіб. Якщо всі ці люди вважатимуть себе "дискримінованими", рішення від 23 січня 2019 може бути відмінено міською радою і на 2020 рік продовжуватися не буде".

Це що, ультиматум? Особи з інвалідністю та їхні родини мають води в рот набрати й проковтнути все, що їм накипіло? Не скаржитися, не обурюватися, не відчувати себе дискримінованими?

Коментувати на камеру для студії "Дніпрова Зірка" ухвалене "пілотне" рішення про пільгу в 50% захотіли не всі члени виконкому. Відповісти на запитання погодилися два члени виконкому, начальник управління соцзахисту населення й депутат міськради.

- На жаль, не всі категорії осіб з інвалідністю держава забезпечує пільгами, - говорить начальник міського управління соцзахисту населення Анатолій Пилипенко. - Ці три категорії було обрано для надання знижки в 50% на комунальні послуги тому, що були звернення від громадських організацій, котрі опікуються цими категоріями, а від інших звернень не було. Можливо, ці категорії найбільш вразливі серед інших… Коли приймалося рішення, обговорювалося, що всі категорії міський бюджет не зможе охопити, тому потрібно спробувати допомогти цим категоріям, а потім розглянути інші.

- Це рішення було прийняте на рік, щоб подивитися, наскільки буде фінансова спроможність місцевого бюджету надавати ці пільги. Рі-шення було пробне. Я не думаю, що коли складалися списки пільговиків, то був умисел не включити котрусь із категорій осіб із інвалідністю. Мабуть, це недоробка і наша, членів виконкому. Потрібно провести ретельну перевірку житлових умов, фінансового забезпечення і тоді вже планувати виділення коштів, - пояснила член виконкому Канівміськради Жанна Ніколенко.

- Я голосував за рішення про надання пільг особам з інвалідністю. Якби в рішенні були більш розширені категорії осіб з інвалідністю, котрим надаватимуть знижку у 50% на компослуги, то я б також проголосував би "за". Але влада чомусь надала лише таке рішення, - коментує член виконкому Канівської міської ради Олександр Коноваленко.

- Рішення про надання пільг було узгоджене з фінансовим управлінням. Членів виконкому запевнили, що економічно бюджет міста витримає. Якщо в наступні роки бюджет міста буде збільшуватися, то можна й збільшувати кількість категорій, що будуть отримувати знижку в 50% на компослуги, - додає депутат міськради Юрій Гамалій.

А от члени виконкому Євгеній Касіч-Пилипенко та Наталія Матінова відмовилися коментувати на камеру, чому вони підтримали одіозне рішення, котре спричинило в місті соціальну напругу. Ось так - не буду коментувати, і все! Накоїли справ, наламали дров - і в кущі. А хто буде відповідальність нести?

До речі, до функцій влади належить забезпечення цілісності і єдності суспільства, уникнення соціально-політичних конфліктів, знаходження оптимальних варіантів їх розв'язання. А ви своїми пілотними (чи, точніше, безпілотними) проектами, які ви не можете довести до розуму, змушуєте обділених здоров’ям людей відчувати себе ще більш скривдженими.

Хоча, люби, Боже, правду, - обділили не всіх. Декого навпаки - наділили. Прямо на очах журналістів "Дніпрової Зірки" сталося диво! Розповімо детальніше. Для того, щоб отримати інформацію щодо кількості осіб з інвалідністю, ми зателефонували до однієї з канівських лікарок. Розповіли їй про ситуацію із знижками на комунальні послуги. До речі, у неї в родині також є особа з інвалідністю. Як з'ясувалося, вона про цю пільгу чує вперше. (До речі, ось вам приклад публічності й доступності рішень влади для громадян - ред.). Але мова наразі не про те. Слухайте далі.

Отже, пані лікарка погодилася надати нам інформацію й прокоментувати її, але пізніше. Згодом ми зателефонували їй знову. Відповідь приголомшила. Жінка сказала, що телефонувала до міськради, повідомила їм, що збирається коментувати ситуацію для телеканалу "Дніпрова Зірка". Після цього лікарці прямо під час телефонної розмови пообіцяли надати пільгу на компослуги. Більше того - сказали, що нададуть ще й компенсацію за невиплачену пільгу за минулі півроку. Відтак коментувати й надавати інформацію журналістам вона не буде. У неї все гаразд, питання вирішено. Коли ми спробували зв'язатися з нею через деякий час, вона не те що спілкуватися не захотіла, а в істериці кинула слухавку. Ось так медик, котра давала клятву Гіпократа, відмежувалася від інших осіб з інвалідністю, котрі також потребують допомоги. Її родина отримала пільгу на комунальні послуги, а далі хоч трава не рости.

Буквально за день до виходу сюжету в ефір до редакції надійшов ще один лист за підписом Канівського міського голови Ігоря Ренькаса, в якому він відповідає на конкретні запитання нашої журналістки.

"Ознайомившись із запитаннями журналіста Марини Терещенко стосовно соціальних аспектів рішення виконавчого комітету від 23.01.2019 р. №19, перед профільними підрозділами (управління соціального захисту, управління фінансів) поставлено завдання ретельно проаналізувати витрати бюджету в 2019 році на його реалізацію та можливості міста в 2020 році розширювати категорії пільговиків чи зупинити дію рішення взагалі".

Тобто виходить, що до звернення журналістів студії "Дніпрова Зірка" виконком не аналізував витрат і не знав, чи «потягне» міський бюджет пільгу в 50% особам з інвалідністю? Дивно, що цим питанням вирішили зайнятись тільки на дев'ятому місяці дії рішення, ухваленого ще в січні ц.р. Невже в процесі підготовки рішення такого моніторингу ніхто не проводив?

"Кожне з 13 запитань не є цілком коректним через відсутність у журналіста повної інформації по темі репортажу, який готується. Однак беземоційно спробуємо інформувати по кожному запитанню".

Звісно, що є відсутність інформації, адже рішення міськвиконкому не назвеш прозорим. Та й інформацію в різних установах на одне й те ж запитання нам надавали плутану й часом зовсім протилежну. Наприклад, на запитання про кількість осіб з інвалідністю в Каневі в управлінні соцзахисту нам назвали одну цифру, а в Центрі первинної медико-санітарної допомоги - зовсім іншу, мовляв, самі обирайте, що вам до вподоби. Із цього висновок: немає чіткості й злагодженості в роботі суміжних установ міста.

Утім, повернемося до запитань, що їх у письмовому вигляді ми адресували міському голові. Ось ще кілька з них.

- Із 1976 осіб із інвалідністю рішенням виконкому, яке ви підписали, пільга надається наразі 70 особам: особам з інвалідністю по зору, діабетикам та особам з психічними розладами. Чому пільги надано лише трьом категоріям? Адже усі особи з інвалідністю потребують допомоги і пільг однаково.

На це запитання ми отримали таку відповідь: "Цифра 1976 може змінюватись в часі, залежно від динаміки оформлення документів та природної смертності. Всі інваліди занесені в бази управління соціального захисту. В будь-який час міський голова може отримати інформацію про них. В той же час ствердження, що тільки 70 осіб отримали пільгу, невірне. Однозначно, місто не зможе забезпечити 50% пільгу по комунальних платежах для всіх інвалідів 1 і 2 групи загального захворювання без зупинення інших Програм, в тому числі, ремонтів доріг, інженерних комунікацій, приміщень дитсадків, шкіл, медичних програм тощо. Стосовно 70 осіб говорилось раніше - їх більше".

Більше - це скільки? Яка точна кількість? Чому в різних службах називають різні цифри? Хто відповідає за облік? Чому ніхто не покараний за халатність і безвідповідаль-ність? Зрештою, то скільки ж у Каневі осіб з інвалідністю? Де відповідь?

70 осіб з інвалідністю, котрі отримали пільгу на компослуги, - цю цифру нам надав начальник міського управління соцзахисту населення Анатолій Пилипенко. Якщо кількість осіб, що мають знижку 50% на компослуги більша, то надайте публічно цю інформацію, щоб жителі міста - платники податків розуміли, на що витрачаються кошти з міського бюджету, а не перекладайте відповідальність із хворої голови на здорову, звинувачуючи журналістів, що вони не мають повної інформації. Звісно, її не матимемо ні ми, ні рядові громадяни, якщо рішення виконкому будуть ухвалюватися кулуарно, без детальних роз'яснень механізму їх дії, які б знаходилися в публічному доступі.

Продовжуємо читати від-повіді. "В квітні міський бюджет відшкодував за надані послуги 100 інвалідам загального захворювання".

За які послуги? Яку суму? Яким категоріям осіб з інвалідністю? Чому саме їм? Згідно з яким рішенням? Чудовий приклад «прозорості» використання бюджетних послуг. З іншого боку всі ці словесні реверанси схожі на навмисне заплутування й відвертання уваги від основного: виконком, прийнявши непродумане, несправедливе рішення, уперто не бажає цього визнавати і ховає голову в пісок.

"Ми повинні пам'ятати, що рішення приймалось для інвалідів загального захворювання. Якщо інвалідність пов'язана з аварією на ЧАЄС, то хворий має ряд пільг від держави, тому ствердження що всі особи з інвалідністю потребують допомоги і пільг однаково - некоректне".

Гаразд, тоді чому для нашого журналістського розслідування ви не надасте кіль-кість осіб з інвалідністю, що пов'язана з аварією на ЧАЕС? Чому не вкажете, які саме пільги їм надаються? Запитання, на які немає відповідей.

Читаємо далі. "Іншими рі-шеннями і Програмами надаємо різні пільги і для інших категорій інвалідів. Для 7 осіб з нирковою недостатністю оплачується доїзд до Черкас і в зворотному напрямі - 16,5 тис. грн. щомісячно, більше 20 тис. грн. надано допомоги для аналогічного хворого для довезення його в Золотоношу (лежачий)…".

Авжеж, ви робите добрі справи. Але при цьому чимало деталей у вас не стикується. Приміром, ви пишете, що на компенсацію транспортних витрат семи особам сплачуєте в місяць 16,5 тис. грн., і водночас кажете, що для доправлення одного хворого в Золотоношу ви одноразово надали допомогу в розмірі 20 тис. грн. Це справедливо?

Продовжимо аналізувати запитання й відповіді.

- Чи не вважаєте ви рішення Канівського міськвиконкому по кількох окремих категоріях осіб з інвалідністю таким, що створює соціальну напругу в нашій громаді, порушує принципи справедливості, є непродуманим і таким, що потребує призупинення, публічного обговорення й доопрацювання за результатами пропозицій членів громади?

Відповідь міського голови: "Стосовно соціальної напруги - не згоден. Лакмусовим папірцем є особисті прийоми людей щовівторка… Рішення, можливо, прийнято без належного аналізу всіх викликів, які з'являються з його прийняттям. Призупинення чи продовження дії рішення відбудеться після ретельного аналізу фінансової ситуації під час підготовки проекту рішення ради "Про міський бюджет на 2020р.".

Ох, як важко владі визнавати свої помилки! "Можливо"… "Без належного аналізу"… Чому ви про це говорите зараз, а не під час підготовки рішення та механізму його реалізації? Таке враження, що виконком його приймав, а міський голова підписував із заплющеними очима. Таки дійсно - пілотно-безпілотний проект, по-іншому не скажеш.  І ще одне - це добре, що ви так упевнено говорите, що рішення виконкому не створює соціальної напруги. Тільки якби на площі Т.Шевченка перед міськрадою зібралося кілька сотень осіб з інвалідністю, людей із зламаною долею, без жодної уваги з боку влади, а лише із болем у душі і безнадією в очах, - навряд чи ви були б так упевнені в собі.

Дивно, але в своїх відповідях міський голова захищає членів виконкому, котрі прийняли одіозне рішення. Замість того, щоб зайняти принципову позицію й оперативно розібратися в критичній ситуації, він з невідомих причин взяв на себе роль адвоката й заходився виправдовувати їхні дії.

Тимчасом болючі питання залишаються без відповідей. За яким принципом було визначено, що діабетик має більші потреби, ніж, скажімо, онкохворий, який відчайдушно бореться за життя, чи дитина, прикута до інвалідного візка? Яким мірилом члени  виконкому виміряли біль і страждання цих людей? За якою методикою відсіяли інші категорії?

Можливо, це новий, європейський підхід - надати пільгу окремим особам, а іншим, не менш нужденним, сказати, що на всіх у бюджеті не вистачить грошей? А коли журналісти порушать це питання, пригрозити, що й у тих, кому дали пільгу, заберете її, якщо інші будуть заявляти про дискримінацію і несправедливість? Як, зрештою, виконком зміг обрати серед цих нещасних, кому дати, а кому не дати цю пільгу, не обстеживши умов проживання, не вивчивши детально матеріальний стан родин, у яких живуть люди з інвалідністю?

На нашу думку, дію цього сирого рішення слід негайно призупинити, зробити аналіз усіх матеріалів, винести питання на публічне обговорення й доопрацювати згідно із зауваженнями і пропозиціями членів Канівської громади.

У цій делікатній справі головне - дотриматися принципу справедливості. Навіть як-що це тільки початок добрих справ, що їх задумала міськ-рада щодо осіб з інвалідністю, навіть якщо це тільки пілотний проект, то управляти ним мають досвідчені, людяні й мудрі пілоти, які рівною мірою турбуються про всіх своїх підопічних, а не вибірково, як та Сорока-Воро на із дитячої казки: тому дам, тому не дам.

Марина ТЕРЕЩЕНКО, Марія ГЛАМАЗДІНА, Євген БРУСЛІНОВСЬКИЙ журналісти


11 січня
>> Комфортный и недорогой переезд без нервов и спешки
Далі...

8 січня
>> Создание сайтов: индивидуальный яркий дизайн вместо серого казенного шаблона
Далі...

>> Автомийки Керхер: нехай на ваших чистих автомобілях завжди виграють сонячні зайчики!
Далі...

7 січня
>> Как стать стрессоустойчивым человеком?
Далі...

29 грудня
>> Оригинальные подарки мужчинам, девушкам на день рождения от магазина BoomUA.com.ua
Далі...

15 грудня
>> Мопед Альфа: описание и технические характеристики | Мотозилла
Далі...

4 грудня
>> Чому після сну болить спина?
Далі...

17 листопада
>> Качественный ремонт шуб и меховых изделий в Киеве Winter Fur
Далі...

31 жовтня
>> Современные решения для наружного освещения
Далі...

30 жовтня
>> Особенности частных и государственных домов престарелых
Далі...

26 вересня
>> Официальный обменный пункт как альтернатива нелегальным менялам
Далі...

>> Кальяны Kaya — отменное качество и традиционные формы
Далі...

24 вересня
>> Хочу в Австралию на теплый континент
Далі...

21 вересня
>> Чудо из пробирки, ЭКО зачатие
Далі...

9 вересня
>> Как бороться с лишним весом в 50 лет?
Далі...

7 вересня
>> Купить недорого диваны в Киеве
Далі...

28 серпня
>> Кукурузная крупа - кукурузная каша
Далі...

>> Горящие туры в ОАЭ из Киева
Далі...

>> Как взять кредит на погашение долгов?
Далі...

>> До якого адвоката краще звертатися за юридичними послугами?
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка