Четвер, 23 травня 2019 року 1:58
   Четвер, 18 квітня 2019 року
  № 2019.031.032
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяОб’єднання територіальних громад – це…
КРОК ДО ФОРМУВАННЯ в Україні громадянського суспільства, підвищення відповідальності простих громадян за долю свого краю та їх більш активної участі в місцевому самоврядуванні
НЕ цікавить
ПОЖИВЕМО - побачимо
ПОРОЖНЯ ЗАТІЯ, нічого доброго від неї не варто очікувати
ПСЕВДОРЕФОРМА, черговий відволікаючий маневр влади з метою затуркати людям голову, а самим продовжувати красти
РЕАЛЬНИЙ СПОСІБ покращити життя людей, зробити об’єднані громади заможнішими
Результати


Курсы валют на PROext

Закриття «зайвих» шкіл — злочин проти майбутнього наших дітей
Автор: від 21 лютого 2019 року

ПРОШУ СЛОВА >>>>>

Той, хто економить на школах, будуватиме тюрми. Із цією думкою, висловленою в свій час канцлером Німеччини Отто фон Бісмарком, повністю згоден депутат Канівської міськради Василь Зубко, який навів журналістам "Дніпрової Зірки" аргументи проти скорочення в Каневі кількості ліцеїв (колишніх шкіл). Василь Зубко розповів, як, на його думку, місто може зберегти існуючу мережу навчальних закладів. 

Від якості шкільної освіти напряму залежить майбутнє наших дітей. Грунтовні знання, вміння й навички необхідні випускникам шкіл для вступу до вищих навчальних закладів, здобуття омріяної професії, для того, аби бути конкурентоспроможними й затребуваними на ринку праці. Саме тому влада має дбати про збереження існуючих шкіл і постійно працювати над тим, аби з кожним роком покращувати рівень знань школярів.

- Уже не вперше в кулуарах міськради можна почути розмови про необхідність скорочувати витрати на заклади освіти. Восени усі ми стали свідками страйку міських вчителів, які були вимушені перекрити вулиці Канева через заборгованість із заробітної плати. Ця заборгованість виникла внаслідок зміни формули, за якою віднедавна держава фінансує наші школи. Оскільки Міносвіти найближчим часом не буде змінювати цю формулу, очевидно, що певні витрати на освіту ляжуть на плечі місцевих бюджетів. Ми маємо розуміти - якщо у громади є потреба в якісній освіті, вона повинна вкладатися в розвиток навчальних закладів, знаходити в бюджеті кошти на утримання шкіл, доплати вчителям тощо.

Натомість серед деяких депутатів Канівської міськради існує думка, що доцільніше буде скоротити ці витрати, зокрема, об'єднати дві школи в одну. "Зайвою" школою через відсутність сучасної спортивної зали та розміщення класів одразу в трьох будівлях, стала міська гімназія імені Івана Франка. Її пропонують "переселити" в приміщення школи із поглибленим вивченням іноземних мов №6, яка наповнена менше ніж на половину.

Я виступаю категорично проти таких дій, оскільки це призведе до знищення однієї з кращих шкіл Канева й області - колишньої гімназії, а тепер ліцею ім. І.Франка. Мої аргументи наступні. 

По-перше, морально-етичний аспект питання - закриття школи, фактично її знищення. Канівська гімназія - перша школа в місті, яка ще у 1999 році взялася навчати дітей за інноваційними програмами. Упродовж багатьох років цей навчальний заклад входить у першу десятку кращих навчальних закладів області за результатами зовнішнього незалежного оцінювання випускників.

По-друге, перевести до лі-цею №6 усіх нинішніх учнів ліцею імені І.Франка не вдасться. Частина учнів піде до ліцею №1, тому, що територі-ально він ближчий до їхніх домівок, ніж ліцей № 6. Інші учні доповнять класи інших ліцеїв міста, і лише невелика частина учнів піде до ліцею №6. Таким чином, колишня гімназія, як навчальний заклад зникне.

По-третє. У разі об'єднання під загрозою опиниться педагогічний колектив ліцею ім. І.Франка, який має свої традиції, свої методики, власні напрацювання й відмінні результати. Більшість педагогів стануть непотрібними й залишаться без роботи. 

По-четверте. Однією з причин об'єднання шкіл (а  фактично - закриття ліцею ім. І.Франка) зацікавлені депутати міськради називають економію коштів на опаленні декількох корпусів гімназії. Але чи вдасться місту таким чином заощадити - питання суперечливе. Якщо в ці приміщення будуть переселені служби виконкому міськради, будівлі все одно потрібно буде опалювати. Та навіть якщо вони стоятимуть серед міста пусткою, доведеться витрачатися на їх опалення,  охорону, аби за декілька років ці приміщення не зруйнувалися. Коштів на утримання порожніх приміщень колишньої гімназії в міста не буде. Виникне потреба якнайшвидше продати будівлі. Ймовірно, можливість заробити на продажу приміщень і є причиною закриття-злиття двох шкіл?

Наступний аспект - процес перевезення шкільного майна. Щоб демонтувати, перевезти і встановити меблі, обладнання, майно гімназії на нове місце, піде декілька тиж-нів. Переїзд вимагатиме значних витрат. При цьому під загрозою знищення опиняться музейні класи та експонати, які зараз є в гімназії. Під час переїзду буде пошкоджено частину матеріальних цінностей, що були придбані, у тому числі, й за кошти батьків учнів. У старому приміщенні залишаться класи, в ремонт яких також були вкладені чималі батьківські кошти.

Враховуючи всі ці аргументи, можливо, варто зосередити зусилля на тому, щоб зберегти усі канівські школи, які нині вже називаються ліцеями? Зробити це, на мою думку, цілком реально.

Для початку слід набирати до кожної канівської школи однакову кількість перших класів. По два у кожну з п'яти шкіл, дотримуючись територіального принципу. 

Директори шкіл і вчителі, на мою думку, мають докладати більше зусиль, аби рекламувати свої навчальні заклади, доносити до батьків майбутніх першокласників переваги навчання саме в їхніх ліцеях, активніше впроваджувати інноваційні програми, вдосконалюватися.

Аби вирівняти шанси усіх канівських ліцеїв наповнити по два перших класи, вважаю за доцільне відкривати інноваційні класи в усіх ліцеях, як це вже роблять у ліцеї №4.

Варто попрацювати й над тим, аби діти з Яблунева, де працює гімназія, мали можливість закінчити 11 класів у Каневі. Наразі велика кількість яблунівських дітей їздить навчатися до школи в Межирічі.

Згоден, в умовах, коли молодь залишає наше місто в пошуках стабільного заробітку, а дітей в місті не стає більше, наповнювати школи важко. Але, не випробувавши усі можливі варіанти для збереження найкращого навчального закладу в місті, закривати його заради скорочення витрат - справжній злочин проти майбутнього наших дітей.

Василь ЗУБКО, депутат Канівської міської ради


3 травня
>> Деталь авто, яка допоможе не забруднювати планету
Далі...

1 травня
>> Лечение простатита в Запорожье методом ударно-волновой терапии дает результат!
Далі...

7 квітня
>> Кріпильні елементи - анкерні кріплення
Далі...

30 березня
>> Скільки цинку ми «з'їдаємо»?
Далі...

>> Top Car Profi - украинский аккумулятор для легковых автомобилей
Далі...

10 березня
>> Светильники светодиодные: простота и эффективность
Далі...

>> Выбор кухни: готовая или по индивидуальному заказу
Далі...

18 лютого
>> Как найти подходящий антипролежневый матрас? Большой выбор, доступные цены на матрасы для лежачих больных в магазине «Допомога»
Далі...

>> Добыча природного камня и его переработка в Украине
Далі...

14 лютого
>> Ждём от весны подарков для автолюбителей
Далі...

>> Имплантация зубов в стоматологической клинике Наноклиник
Далі...

3 лютого
>> Что такое аренда посуды
Далі...

30 січня
>> Где купить хороший аппарат ударно-волновой терапии в Украине?
Далі...

23 січня
>> Консультация детского психолога, психологический центр Э.А. Помыткина
Далі...

>> Спальня у скандинавському стилі від дизайн студії Ірини Карликової
Далі...

>> Лечение наркомании в Киеве в рамках психосоциальной адаптации
Далі...

9 січня
>> Автомобили с аукционов Канады и доставкой в Украину от Trizub Auto
Далі...

2 січня
>> Торт для детей на заказ в Киеве от Candy World
Далі...

1 січня
>> Одноразові нітрилові рукавички - найпопулярніший витратний матеріал в наш час
Далі...

25 грудня
>> Послуги юриста Львів
Далі...

21 грудня
>> Где купить детскую ортопедическую обувь в Киеве?
Далі...

>> Косметика - это не только красота, но и здоровье. Доверяйте только профессионалам
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка