Понеділок, 22 липня 2019 року 21:58
   Четвер, 4 липня 2019 року
  № 2019.053.054
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяОб’єднання територіальних громад – це…
КРОК ДО ФОРМУВАННЯ в Україні громадянського суспільства, підвищення відповідальності простих громадян за долю свого краю та їх більш активної участі в місцевому самоврядуванні
НЕ цікавить
ПОЖИВЕМО - побачимо
ПОРОЖНЯ ЗАТІЯ, нічого доброго від неї не варто очікувати
ПСЕВДОРЕФОРМА, черговий відволікаючий маневр влади з метою затуркати людям голову, а самим продовжувати красти
РЕАЛЬНИЙ СПОСІБ покращити життя людей, зробити об’єднані громади заможнішими
Результати


Курсы валют на PROext

Канівський міський голова звернувся до Уряду і Верховної Ради щодо зміни методики нарахування плати за газ
Автор: від 27 січня 2019 року

ВІД ІМЕНІ ГРОМАДИ >>>>>

Уже місяць не згасає соціальна напруга, викликана платіжками за газ, що нараховуються за новими нормативами споживання природного газу.

Нагадаємо, Верховний суд своїм рішенням скасував постанови Кабміну №203 та №204 від 23 березня 2016 року, якими норми споживання газу споживачам без лічильників було зменшено. Так, до листопада 2018 року діяли такі норми споживання газу без лічильників: газова плита за наявності центрального гарячого водопостачання (ЦГВП): 3,3 кубів газу на одну особу в місяць; газова плита без ЦГВП: 5,4 кубів газу на одну особу в місяць; газова плита та водонагрівач: 10,5 кубів газу на одну особу в місяць.

Після того, як постанова №203, якою були затверджені такі норми, була скасована Верховним судом, чинною залишилась постанова Кабміну №619 від 8 червня 1996 року в редакції від 29 жовтня 2002 року. Тобто, суд скасував усі зміни від 2014 року, які Кабмін запроваджував у частині встановлення норм споживання для абонентів без приладів обліку. Чинними залишились такі норми: газова плита за наявності ЦГВП: 9,8 кубів газу на одну особу в місяць; газова плита без ЦГВП: 18,3 кубів газу на одну особу в місяць; газова плита та водонагрівач: 23,6 кубів газу на одну особу в місяць.

- Люди телефонують, приходять на прийоми. Вони вже навіть не кричать, не обурюються, а просто плачуть, оскільки коштів на оплату комунальних послуг за новими тарифами не вистачає, - коментує ситуацію Канівський міський голова Ігор Ренькас. - Субсидія не покриває нарахування за новими нормами. Що й казати, навіть канівському ветерану Другої Світової, 93-річному Леоніду Тітову, який допіру мав 100% пільги на оплату комунальних послуг, прийшли квитанції до оплати. Прем'єр-міністр обіцяв розібратися та "вжарити" облгази, але щось я досі ні диму не бачу, ні запаху смаленого не чую…

Аби зняти соціальну напругу, викликану новими нормативами споживання природного газу, 27 грудня 2018 року канівські депутати вирішили звернутися до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою вжити негайних дій Кабінету Міністрів України по зміні соціальних нормативів. Утім, відповіді досі немає.

- А тим часом минув місяць і нові квитанції за газ прийшли нараховані за тими ж нормативами, - говорить І.Ренькас. - Що робити людям? Не платити не можна, оскільки за наявності боргів субсидія скасовується. Та й газове постачання можуть перекрити.

Підвищується напруга ще й у зв'язку з тим, що у нормативах споживання газу не враховується, що за відсутності централізованого постачання гарячої води уже понад 20 років більшість населення Канева встановила електричні водонагрівачі (бойлери). УЕГГ же нараховують вартість послуги за газ з урахуванням підігріву води на плиті в каструлях і відрах. Відтак, канівці за підігрів води платять двічі: де-факто - за електрику і де-юре - за газ. Реєстрацію бойлерів з метою коригування нарахувань за газ чинним законодавством не передбачено. Відтак, найефективнішим способом обліку споживання газу є встановлення лічильників.

За словами начальника Канівського УЕГГ Людмили Танько, в Каневі встановлено вже близько 50% лічильників на газ. Утім, наразі вони перестали надходити. До речі, вартість встановлення приладів обліку передбачена в ціні природного газу. Якщо ж придбати лічильник самостійно, то доведеться віддати близько 5 тис. грн. Таким чином люди просто стали заручниками обставин.

У четвер, 17 січня ц.р., Канівський міський голова Ігор Ренькас підписав ще одне звернення - до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана і голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням розглянути порушене питання та вжити ефективних заходів по виправленню ситуації.

"Необхідність коригування тарифів на послуги комунальних підприємств, як наслідок системного збільшення плати за енергоносії (природний газ, електроенергія), в базових територіальних громадах можна пояснити для їх жителів. Тим більше, що збільшення вартості енергоносіїв враховується при нарахуванні субсидій і пільг.

Однак ситуацію, що створила соціальну напругу в регіонах, після прийняття 27 листопада 2018р. Верховним Судом України остаточного рішення у справі №826/2507/18, можна розцінити як цілеспрямовану акцію по підриву авторитету України як держави та збагачення окремих структур за рахунок мільйо-нів українців.

Постанови Кабінету Міністрів, що регламентують норми споживання газу у помешканнях без лічильників, не враховують наявність у них електричних водонагрівачів. Перерахунок субсидій і пільг не можливий без зміни соціальних нормативів, про що депутати Канівської міської ради вже звертались до Кабінету Міністрів (лист №02-03/02 від 03.01.2019 р.)

Тому просимо терміново внести зміни у діючі в державі нормативи в зв'язку з прийняттям рішення Верховним Судом України.

Також вимагаємо ефективного впливу на "Облгази" по зміні методики нарахування плати за природній газ у квартирах без лічильників, але із встановленими електричними водонагрівачами у містах, де гаряче водопостачання відсутнє взагалі", - йдеться у тексті звернення.

Підготувала Катерина ПРУДКА


8 червня
>> Горящие туры на Мальдивы из Киева
Далі...

7 червня
>> Что такое процедура ИКСИ и ее особенности?
Далі...

>> Высокая влажность и осушители воздуха
Далі...

30 травня
>> Детский ортопедический матрас: основные правила выбора
Далі...

3 травня
>> Деталь авто, яка допоможе не забруднювати планету
Далі...

1 травня
>> Лечение простатита в Запорожье методом ударно-волновой терапии дает результат!
Далі...

7 квітня
>> Кріпильні елементи - анкерні кріплення
Далі...

30 березня
>> Скільки цинку ми «з'їдаємо»?
Далі...

>> Top Car Profi - украинский аккумулятор для легковых автомобилей
Далі...

10 березня
>> Светильники светодиодные: простота и эффективность
Далі...

>> Выбор кухни: готовая или по индивидуальному заказу
Далі...

18 лютого
>> Как найти подходящий антипролежневый матрас? Большой выбор, доступные цены на матрасы для лежачих больных в магазине «Допомога»
Далі...

>> Добыча природного камня и его переработка в Украине
Далі...

14 лютого
>> Ждём от весны подарков для автолюбителей
Далі...

>> Имплантация зубов в стоматологической клинике Наноклиник
Далі...

3 лютого
>> Что такое аренда посуды
Далі...

30 січня
>> Где купить хороший аппарат ударно-волновой терапии в Украине?
Далі...

23 січня
>> Консультация детского психолога, психологический центр Э.А. Помыткина
Далі...

>> Спальня у скандинавському стилі від дизайн студії Ірини Карликової
Далі...

>> Лечение наркомании в Киеве в рамках психосоциальной адаптации
Далі...

9 січня
>> Автомобили с аукционов Канады и доставкой в Украину от Trizub Auto
Далі...

2 січня
>> Торт для детей на заказ в Киеве от Candy World
Далі...


>> https://ua-expert.com/
У вас образовались сложные или спорные вопросы для урегулирования которых безотлагательно требуется мнение известного и грамотного специалиста в конкретной области? Экспертно-исследовательская служба Украины действует в сфере предоставления помощи клиентам в оформлении решений как в судебной или следственной практике, так и для бытовых или трудовых разбирательств. Далі...

>> https://ua-expert.com/
У вас образовались сложные или спорные вопросы для урегулирования которых безотлагательно требуется мнение известного и грамотного специалиста в конкретной области? Экспертно-исследовательская служба Украины действует в сфере предоставления помощи клиентам в оформлении решений как в судебной или следственной практике, так и для бытовых или трудовых разбирательств. Далі...

>> Экспертиза в суде
https://ua-expert. Далі...

>> Жниварські пісні
ІШЛИ ЖЕНЦІ  ЖИТО  ЖАТИ «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка