Середа, 21 листопада 2018 року 1:36
   Четвер, 11 жовтня 2018 року
  № 2018.081.082
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяОб’єднання територіальних громад – це…
КРОК ДО ФОРМУВАННЯ в Україні громадянського суспільства, підвищення відповідальності простих громадян за долю свого краю та їх більш активної участі в місцевому самоврядуванні
НЕ цікавить
ПОЖИВЕМО - побачимо
ПОРОЖНЯ ЗАТІЯ, нічого доброго від неї не варто очікувати
ПСЕВДОРЕФОРМА, черговий відволікаючий маневр влади з метою затуркати людям голову, а самим продовжувати красти
РЕАЛЬНИЙ СПОСІБ покращити життя людей, зробити об’єднані громади заможнішими
Результати


Курсы валют на PROext

Мартинівська школа стане 9-річкою?
Автор: від 2 липня 2018 року

СИТУАЦІЯ >>>>>

Цими днями до "Дніпрової Зірки" надійшов лист від батьків учнів Мартинівського навчально-виховного комплексу, в якому вони поділилися із газетою  своєю тривогою - за їхніми словами, Мартинівський НВК, у якому виховують і навчають наразі 165 дітей, можуть найближчим часом реорганізувати в 9-річку…

«22 червня ц.р. в приміщенні Мартинівського НВК відбулися загальні збори, на яких були присутні представники громади сіл Мартинівка, Дарівка, Ключники, трудовий колектив школи, батьки учнів і активісти громади. Причиною зібрання стало рішення Степанецької сільської ради ОТГ від 20.06.2018 року про створення освітнього округу та відповідну реорганізацію шкіл, в результаті якої Мартинівський НВК може стати дев'яти-річкою. Відтак гроші будуть вкладати лише в одну опорну школу, а по інших селах ОТГ навчальні заклади будуть просто занепадати, бо молодь покидатиме села. Крім того, стан наших доріг такий, що не може гарантувати безпечного перевезення дітей. Це рішення депутати ухвалили, не порадившись з громадою та батьками учнів, а це - порушення діючого законодавства.

Мартинівський НВК з 1 січня 2018 року було переведено до Степанецької сіль-ської ради ОТГ, що створилася у травні 2017 року. Під час агітації до створення ОТГ нам обіцяли залишити 11-річну школу.

Наша школа побудована в 1974 році, розрахована на 480 учнів, світла, газифікована, забезпечена водопостачанням, є цілком самодостатньою. Скільки функціонує школа на території нашого села, вона завжди була десятирічною, а за новими стандартами - одинадцятирічною. В даний час у навчальному закладі виховується та навчається 165 учнів та дошкільнят. Першокласників цього року 19, а наступного року до першого класу йдуть 13 учнів.

На зборах були присутні керівники Степанецької сільської ради та відділу освіти, які пояснили, що діють в інтересах дітей та керуються чинним законодавством. Батьки ж не підтримали їх пропозицію і готові стояти до останнього заради збереження своєї школи, майбутнього наших дітей та села».

Батьки учнів Мартинівського НВК (усього 13 підписів)

Редакція «Дніпрової Зірки» звернулася за коментарем щодо ситуації, що склалася навколо Мартинівського НВК, до голови Степанецької сільської ради ОТГ Олександра Яременка. Він передав слово начальнику відділу освіти Степанецької сільської ради ОТГ Тетяні Дорошенко. Ось що вона відповіла:

- Дійсно, 20 червня 2018 року рішенням сесії № 14-44/VIII утворено освітній округ Степанецької сільської ради об'єднаної територіальної громади Черкаської області у складі опорного закладу загальної середньої освіти з філіями, закладів дошкільної та позашкільної освіти, затверджено Положення про освітній округ Степанецької сільської ради об'єднаної теріальної громади Черкаської області, умови проведення конкурсу з визначення опорного навчального закладу та склад конкурсної комісії з визначення опорного навчального закладу. Ухвалюючи це рішення, депутати керувалися статтями 26, 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про освіту", статтями 9, 11, 37 Закону України "Про загальну середню освіту" та іншими законодавчими актами та рекомендаціями Міністерства освіти.

Відділу освіти, молоді та спорту Степанецької сільської ради об'єднаної територіальної громади Черкаської області доручено провести конкурс з визначення опорного закладу серед підпорядкованих йому закладів загальної середньої освіти, а після проведення конкурсу - розробити та подати на затвердження чергової сесії сільської ради мережу освітнього округу, Статут опорного закладу та Положення про філії опорного закладу.

Учасниками конкурсу є усі заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Степанецької сільської ради об'єднаної територіальної громади.

Усі три заклади  - КЗ "Малоржавецький НВК І-ІІІ ступенів", КЗ "Мартинівський НВК І-ІІІ ступенів", КЗ "Степанецька СШ І-ІІІ ступенів" змагатимуться в конкурсі на рівних умовах.

Рішення Степанецької сільської ради щодо пониження ступеня КЗ "Мартинівський НВК І-ІІІ ступенів" не існує.

- На прохання батьків, педколективу та старости Мартинів-ського округу питання про включення Мартинівського НВК до освітнього округу об'єднаної громади буде розглянуто на черговій сесії сільської ради. Я особисто повністю підтримую прагнення мартинівчан зберегти школу в селі та не знижувати її ступінь, - додав Олександр Яременко.

______

Фото з архіву ДЗ

sitnik, 7 липня 2018, 22:52

  ВИВЕДЕННЯ РАДІОНУКЛІДІВ У ШКОЛІ МАРТИНІВКИ
Читач пропонує заснувати дві агрошколи: 1-4 класи ім.Карла Фріша,дитсадок "Латинський гербарій", 8-9 класи - ім. Л.Варинського у Мартинівській агрошколі.Мартинівська старша школа (8-9 класи) на Канівщині має бути міжнародною імені Людвіка Варинського, польського демократа. Читачі пропонують педагогам Мартинівки додати елементи міжнародного педагогічного Болонського процесу, - і додати у школі з батьками-механізаторами зарубіжні земельні реформи, теорії, як-от: бджоловедення Карла Фріша - німецького фізіолога. (Олександр Ситник.Ще раз щодо теорії К.Фріша.Київ.Журнал "Пасіка". №8.2014.С.22). Треба прищепити учнім 5-9 класів елементи зарубіжного бджоловедення,зробити шкільні зелені класи із бджолами -для оздоровлення, для укріплення 8-9-річної Мартинівської міжнародної агрошколи ім. Людвіка Варинського та 1-4 класу ім.Карла Фріша (німецьке бджоловедення).

“Педагогічна мета: формування у дітей емоційної чуттєвості, навичок поведінки в навколишньому природному середовищі через ознайомлення з життям рослин і тварин, розуміння взаємозв’язків у природі та місця людини в довкіллі. Як гостро стоїть питання про радіонукліди в продуктах харчування? Підвищений вміст радіонуклідів у продуктах харчування фіксується у 1986 р., після аварії на Чорнобильській АЕС. Необхідно: 1) гарне харчування, 2) щоденний стул, 3)відвари насіння льону, чорносливу, кропиви, проносних трав,* 4) надмірне вживання води, частіше пітніти; 5) соки з фарбуючими пігментами (виноградний, томатний);
6) горобина чорноплідна, гранати, родзинки; 7) вітаміни З, С, В, сік буряку, моркви (по три столових ложки щоденно). Грохно Валерія. Виховний захід “Екологія і ми”.Київ. Рідна школа. №11. Листопад. 2003. С. 61, 63.
*Проносні трави - цілющі листки сенни, навар насіння льону.
Економічне стимулювання раціонального використання земель.
Земельний Кодекс України. Стаття 205. Зміст економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. 1.Економічне стимулювання раціонального використання та охорони земель включає: А) надання податкових і кредитних пільг громадянам та юридичним особам, які здійснюють за власні кошти заходи, передбачені загальнодержавними та регіональними програмами використання і охорони земель; Б) виділення коштів державного або місцевого бюджету громадянам та юридичним особам для відновлення попереднього стану земель, порушених не з їх вини; В) звільнення від сплати за земельні ділянки, що перебувають у стадії сільськогосподарського освоєння або поліпшення їх стану згідно із державними та регіональними програмами;Г) компенсацію з бюджетних коштів зниження доходу власників землі та землекористувачів внаслідок тимчасової консервації деградованих та малопродуктивних земель, що стали такими не з їх вини. Олександр Ситник, студент-агроном. Лізки. На практиці.


sitnik, 7 липня 2018, 23:00

  У МАРТИНІВЦІ - КЛАС М.МОНТЕССОРІ
У Мартинівській зразковій школі виховалась школярка Дар`я, поступила в Київський університет. Читач пропонує розвивати дитячий садок ім.Марії Монтессорі Болонського педагогічного процесу. Італійський лікар і педагог М.Монтессорі у книзі "Помоги мне сделать это самому" доказує, що виховання від народження до 6 років є важливішим, ніж університет.11 листопада
>> Ясли на дому: как проработать в деталях бизнес-план частного дошкольного учреждения
Далі...

9 листопада
>> Причины плохого урожая картофеля
Далі...

>> Неочевидные преимущества технологии Strip-Till
Далі...

7 листопада
>> Горящие туры из Днепра
Далі...

5 листопада
>> Журнал «Всеосвіта»
Далі...

3 листопада
>> Где в Киеве можно сдать спермограмму и получить результаты с расшифровкой?
Далі...

1 листопада
>> Оздоровительные санатории в Украине
Далі...

24 жовтня
>> Які бувають крісла? Основні різновиди та конструкції
Далі...

17 жовтня
>> Как правильно брать кредиты онлайн в Украине?
Далі...

>> Лечение наркомании в Одессе
Далі...

13 жовтня
>> Выбираем в интерьер качественную итальянскую мебель
Далі...

5 жовтня
>> Инсталляционные системы: плюсы использования
Далі...

29 вересня
>> Любви все возрасты покорны! А как насчет секса?
Далі...

>> Гольфи вище коліна: краще рішення для зими
Далі...

4 вересня
>> Светодиодные лампы для авто и их особенности
Далі...

16 серпня
>> Горящие туры на Сейшельские острова из Киева
Далі...

13 серпня
>> Как заправить струйный принтер самостоятельно
Далі...

30 липня
>> Арсеній ЯЦЕНЮК про ініціативи РФ в Гельсінкі: Україна не прийме жодних таємних планів стосовно Донбасу і Криму
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка