П'ятниця, 19 квітня 2024 року 21:09
   Четвер, 18 квітня 2024 року
  № 2024.16
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Депутат Канівміськради Василь ЗУБКО: «ОТГ, земельна реформа та реверсна дотація, або Про те, як держава прагне знищити село»
Автор: від 15 січня 2018 року

ПРОШУ СЛОВА >>>>>

У номері газети "Дніпрова Зірка", що вийшов 4 січня 2018 р., було на-друковано матеріал під назвою "На які гроші будуть жити об'єднані громади". Я уважно перечитав інформацію і знайшов у ній декілька цікавих пунктів. Зокрема, в розділі про бюджет Степанецької об'єднаної територіальної громади, що була створена торік навесні, в розділі "Видатки" значиться реверсна дотація. Згідно із цим пунктом, новостворена Степанецька громада має сплатити в державну скарбницю близько 15 мільйонів гривень. Ця сума перевищує розмір офіційних трансфертів з обласного та державного бюджетів до бюджету Степанецької ОТГ майже на 400 тис. грн. Виходить, що держава, яка начебто взяла курс на децентралізацію й упродовж декількох років спонукала громадян створювати об'єднані громади, обіцяючи селянам молочні ріки та ки-сільні береги, однією рукою дає, а іншою - забирає кошти, які могли б бути витрачені на розвиток громади.

То це і є обіцяна державна підтримка? Це так держава заохочує інші населені пункти створювати об'єд-нані територіальні громади? Півроку тому, на одній із сесій міськради фракція Радикальної партії Олега Ляшка, до якої входжу і я, Василь Зубко, виступила категорично проти створення об'єднаної громади Канева з навколишніми селами - Литвинцем, Пекарями, Яблуневом та іншими. Тоді я наводив аргументи проти об'єднання, які сьогодні хо-чу нагадати канівцям і жителям сіл району.

На моє переконання, основна ціль створення ОТГ - це захоплення земель великими агрохолдингами. А це - декілька найбагатших сімей України. Зверніть увагу: паралельно із ОТГ у Верховній Раді порушують питання про вільний продаж земель. Хто зможе масово викупляти землю? Звичайно, великі агрохолдинги. Селяни, доведені до відчаю, будуть розпродувати свої паї за безцінь. Це і є основне стратегічне завдання центральної влади. Україна має 22% світових запасів чорнозему. Це не менше багатство, ніж нафта в Саудівсь-кій Аравії.

Нагадаю історію боротьби за землю за останні 100 років. Столипінська реформа 1906-1913 років - найефективніша аграрна реформа. Панську землю розподілили між селянами, надавали їм дешеві позики на придбання інвентарю та земель, були утворені хутори. За такі реформи Столипіна застрелили. І хоча реформа Столипіна не була доведена до кінця, її результати були приголомшливими: вже в 1913 році царська Росія годувала не тільки себе, а й пів-Європи. Це був пік розвитку сільського господарства в Росії у ХХ столітті.

Потім був Декрет про землю 1917 року від комуністів - землю розділили між селянами. Але ненадовго - у 1925-1933 роках індивідуальні господарства вже авктивно знищувались, почалася боротьба з куркулями, насаджувалися колгоспи. Як наслідок, Україна отримала голодомор та ре-пресії. А колгоспи усі 65 років свого існування були дотаційними та неефективними. У 90-ті роки відбулося розпаювання колгоспів. Колгоспникам роздали по декілька гектарів землі: це і сапою не обробиш, і трактор купувати невигідно. Залишається лише віддати в оренду. Зараз владі потрібно знову відібрати землю в селян, а ОТГ дозволить зробити це із найменшими перешкодами - домовитись із одним сільсь-ким головою простіше, дешевше і швидше, ніж із вісьмома. І якщо комуністи відбирали у куркулів землю і створювали колгоспи, контрольовані державою, та зараз землю хочуть віддати у приватні руки олігархів.

Що, на мою думку, принесе створення ОТГ селянам? Закриття (тих, що лишились) дитсадків, шкіл, медичних закладів. Для їх утримання не вистачатиме власних коштів, а одноразова державна субвенція - крапля в морі - нічого не вирішить (це не більше 3-4 млн. грн.). За будинки культури, сільські клуби, бібліотеки, гуртки вже навіть не говорять. Доріг, освітлення та благоустрою ніхто робити не буде, бо на це також не буде коштів.

Якщо зараз проблемами сіл займаються сільські голови та місцеві сільські депутати, то після об'єднання громад цим будуть займатись люди немісцеві, не зацікавлені у розвитку чи збереженні села, так звані "варяги", а точніше - депутати ОТГ. Вони також будуть займатись і земельними питаннями сільської громади, розподілом і торгівлею землею. Судіть самі - зараз за оренду землі агрохолдингам потрібно домовлятись у кожному селі, фактично, з кожним селянином чи сільським депутатом. Це велика перешкода для масової скупки землі. Після об'єднання питання вирішуватимуть голови та депутати ОТГ. Тут буде йти мова не стільки про інтереси сільської громади, скільки про гроші. Фермерам, які ще лишилися, неможливо буде конкурувати з великими агрокомпаніями. Зникнуть останні паростки індивідуальних господарств.

Ще одна проблема для реформаторів і великих агрохолдингів - люди. Вони їм не потрібні. Людей слід по-збутись. А ось і засоби, якими будуть звільняти землі від населення: ОТГ знищить дитячі садки, школи, медичні заклади, сільські дешеві магазини та інфраструктуру. Утворяться нестерпні умови для проживання чи, скоріше, виживання. Безробіття, низькі зар-плати та пенсії, відсутність умов комфортного життя змусять людей і надалі ви-їжджати з країни на заробіт-ки. Слабших, старих і хворих, доб'ють медична, пенсійна та соціальна псевдореформи.

Що ж принесе об'єднання громад Каневу? Він опиниться на роздоріжжі - вкладати гроші у сільські школи, дитсадки, медзаклади, транспорт і інфраструктуру, рятуючи села від вимирання (на це потрібно покласти весь бюджет міста і поставити хрест на самому Каневі), або підтримувати життєдіяльність міста і тим самим своїми руками знищити і прилеглі села, і їх мешканців. Додайте до цього, що замість підтримки, в разі, якщо доходи громади на одного жителя перевищать певний рівень, держава забере "надлишки" в державну скарбницю. Ось тобі, бабцю, і Юріїв день. Ви все ще вірите у благі наміри владної верхівки?

Василь ЗУБКО, депутат Канівської міської ради


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка