Імунна система нормальної здорової людини може легко впорається з бактеріями і вірусами, які викликають різні захворювання. Вона дуже гнучка і здатна виявляти нові види захворювань, навіть, якщо раніше не стикалася з ними. Після попадання інфекції, імунна система починає посилено виробляти антитіла, які виявивши загрозу, починають з нею боротися.
Однак сучасна наука знає про імунітет далеко не всі. Зараз відомо, що в процесі виявлення інфекції, беруть участь більше сотні різних білків, що використовуються в імунній реакції. Але те, як формується ця система фактично незрозуміло досі.
Для вивчення даної проблеми, у медичному центрі Ізраїлю, група вчених імунологів звернулася до фахівців в області репродуктології.
Як відомо, імунна система людини здатна змішувати ДНК різних типів клітин. Це дозволяє їй набрати широкий набір рецепторів, які потрібні, щоб визначити чужорідні клітини в організмі. Як з'ясували вчені, цей процес починається з 12 тижня вагітності. Саме в цей момент імунна система починає свій розвиток. Вченими досліджувалася кров ембріона, вік якого не більше 12 тижнів, а він сам не більше 5 див. Розвиток репродуктивних методів сприяло тому, що у вчених з'явилися нові інструменти для даного дослідження. Ізраїльські лікарі і вчені педіатричного відділення з допомогою молекулярної біології виділили в крові ембріона рецептори, які несуть функцію спілкування із зовнішніми тілами і запускають механізм імунітету.
Завданням учених було завершити профіль імунної системи, щоб він був повним. Так само вони спостерігали за розвитком зародка на протязі всієї вагітності. Для вивчення брали зразки крові 12, 13, 22 і 26 тижневих зародків. Вчені отримали різні параметри рецепторів у кожному з них.
Процес змішування ДНК відбувається впорядковано, однак, ще не зовсім певній системі. Будемо сподіватися, що незабаром фахівцям вдасться розібратися з механізмом виявлення імунною системою зовнішніх агресорів.
За матеріалами:
http://www.the-scientist.com/?articles.list/categoryNo/2884/category/Daily-News/tagNo/47,12/tags/stem-cells,immunology/
http://www.sciencemag.org/cgi/collection/immunology
http://ua.israel-clinics.guru/departments/genetika
http://www.aaas.org/news/aaas-expand-science-family-journals-launching-two-new-journals-science-robotics-and-science |