|
Життя і строфи поетеси Галини Гриненко | Автор: | № від 12 грудня 2014 року |
ПАМ'ЯТЬ >>>>>
Рік тому, 14 грудня 2013 року, пішла з життя відома україн-ська поетеса Галина Олександрівна Гриненко. 28 грудня ц.р. їй мало б виповнитися 90 років. Її життя було тісно пов'язане з Каневом - тут у 1924 році вона народилася, у дитячі роки (після переїзду родини до іншого міста) щоліта відпочивала в будинку дідуся й бабусі...
Саме тоді, у далекому дитинстві, надихнувшись живописними канівськими краєвидами, Галина Гриненко почала писати перші вірші.
Справжнім захопленням поезія стала пізніше, коли в Галини Олександрівни народилися діти. Перша збірка поезій Галини Гриненко "Золотий дощик" вийшла друком у 1958 році. Це були поезії для дітей, що їх Галина Олександрівна присвятила своїм донькам. Потім з-під пера талановитої поетеси вийшли більш як 20 книжок для дітей, а її п'єси для дітей "Зимова казка", "Ведмедик-фізкультурник" поклала на музику радянська композиторка Юдіф Рожавська. В той же час Галина Олександрівна писала ліричні поезії. У видавництві "Радянський письменник" вийшли її збірки "Червона гвоздика", "Сонячні грона", "Зерно", у Черкаському видавництві "Сіяч" було видано збірку її поезій "Причастя".
Збірка "Життя і строфи" принесла своїй авторці визнання - у січні 2005 року за неї Галині Гриненко було присуджено премію імені Лесі Українки. Книжка ніби стала підсумком життя Галини Олександрівни. В ній зібрано понад двісті поезій різних років. У них - ціла філософія життя поетеси, якою вона щедро ділиться з прийдешніми поколіннями. В основі цієї філософії лежить любов. Любов до життя, природи, рідного краю, батьків, дітей, близьких людей. Усе це, немов у дзеркалі, відобразилося у віршах Галини Олександрівни.
Хто сказав: юнацькі роки
Одлетять, як листопад,
А дитинство яснооке
Не повернеться назад.
Я сьогодні йду до школи,
Я портфеля теж несу,
Я сьогодні, як ніколи,
Дрібно виплела косу.
От і школа у затінні,
Квіти, галас у дворі.
Сонце красне в день осінній
Зупинилося вгорі.
Група наша чималенька,
Наче вулик загула,
А учителька старенька
Нас за руку повела.
Уклониться щастю варто,
Що вернулося на час.
Чи мені сідать за парту,
А чи доні перший раз?
Підготувала
Марія ГЛАМАЗДІНА
|
|