15 000 грн на тепловізор для військового з Канева зібрали на благодійному заході «Козацькому роду нема переводу», організованому за підтримки МХП | Автор: | № від 14 жовтня 2024 року |
СВЯТО >>>>>
4 жовтня у парку на набережній Дніпра в Каневі було по святковому велелюдно - жителів міста зібрав благодійний захід, присвячений Дню захисників і захисниць і Дню козацтва "Козацькому роду нема переводу". Організували дійство у рамках програми підтримки ветеранів, військових та їх родин "МХП Поруч" Ветеранський простір "Патріот" спільно з міською владою за підтримки директорки ПрАТ "Миронівська птахофабрика" Ольги Форостяної і директора ТОВ "НВФ "Урожай" Олександра Воскобойніка.
Програма була насиченою і різноманітною - був святковий концерт із виступами канівських і ліплявських артистів, розповідь про історію канівського козацтва, смачна солдатська каша від військових, котрі боронять наше небо, майстер-класи ліплення з глини, виставка дитячих малюнків, чудові фотозони, надувні гірки для дітей, солодка вата, попкорн, ароматна кава.
Найбільшу цікавість дітей і дорослих викликала зенітна гармата, яку наші захисники привезли на свято - одна з тих гармат, котрі обороняють небо над Каневом під час повітряних тривог. На пам'ять військові дарували усім бажаючим відстріляні гільзи. Захисники давали канівцям поміряти свої бронежилети, каски, потримати автомати і навіть сфотографуватися в цій амуніції.
У цей час на сцені відкритого кіномайданчика відбувався концерт, ведучою якого була Наталія Жирна, координаторка Ветеранського простору "Патріот". На початку концерту глядачі разом із ведучою подякували нашим захисникам за можливість відзначити День козацтва в мирному Каневі. Після розповіді Костянтина Андрієнка про козаків Канівщини на сцену вийшла директорка Шевченківського національного заповідника, поетеса Валентина Коваленко, яка прочитала свої вірші. Виступ найменших артистів, вихованців дитячого садка "Білочка", котрі розповіли напам'ять вірші та заспівали "Червону калину", розчулив глядачів. Вони підспівували малечі відому на увесь світ пісню і нагородили малят заслуженими аплодисментами.
настрій присутнім піднімали виступи ВІА "Перлина" Канівського будинку культури, аматорського вокального колективу "Кришталеві роси" із села Ліпляве, народного ансамблю народної музики "Здоровенькі були".
Також глядачі побачили дефіле у народному вбранні із колекції канівської меценатки Рити Лаврентьєвої і в автентичних вінках, створених канівською майстринею Нелею Прошак.
У наметах поруч із кіномайданчиком проходив майстер-клас ліплення з глини, де діти могли повчитися і спробувати створити свої перші глиняні вироби.
Неймовірно апетитний аромат солдатської каші та інших страв від наших захисників вабив гостей свята до польової кухні. І діти, і дорослі смакували солдатськими стравами, а дехто із дітей навіть зізнався, що солдатська каша смачніша за ту, яку подають у шкільній їдальні.
Для маленьких гостей свята працювали аніматори, а також улюбленець українських дітей Пес Патрон, котрий збирав донати на тепловізор для нашого земляка, воїна 63 окремої механізованої бригади Артема Ярмоша.
До речі, усі учасники свята мали можливість зробити внесок на цю добру справу. Завдяки донатам під час заходу до скриньки вдалося зібрати понад 15000 гривень.
Текст і фото - Марія ГЛАМАЗДІНА
(A) |