Як «двієчники» з Канівського міськвиконкому поглумилися над пам’яттю про загиблих героїв | Автор: | № від 10 жовтня 2024 року |
«ПОДАРУНОК» ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ >>>>>
До Дня захисників і захисниць Канівська міськрада оновила два десятки меморіальних табличок полеглих захисників біля каплички у центрі міста під Грецькою горою (колишня гора Московка), оскільки частина цих табличок за літо вигоріла й вицвіла рід палючим сонцем. 7 жовтня наша редакція отримала інформацію про те, що на нових табличках допущено багато грубих граматичних і пунктуаційних помилок - так, ніби тексти писав канівський двієчник. Журналісти "Дніпрової Зірки" вирішили переконатися в цьому й поїхали до каплички...
Лив холодний осінній дощ, краплі стікали по портретах воїнів ніби сльози. Ми обійшли всі меморіальні таблички й побачили дійсно багато помилок. Схоже, до виготовлення табличок влада дійсно поставилася по-нехлюйськи.
Наведемо приклади. Лише на одній табличці Владислава Мазуркевича допущено 6 помилок. Замість літери "З" у прізвищі вписана цифра "3". У словах "десантно-штурмового батальйону" написано "десантно-шrурмового бОтальйону". У слові "військової" замість літери "ї" в кінці слова стоїть літера "І". У слові "загинув" замість літери "г" вписано латинське "r", у слові "області" замість літери "а" вписано літеру "О".
На табличці Сергія Петренка по батькові написано з помилками - "АнатоліЄВІіч" замість Анатолійович.
У Костянтина Годорожі замість кулеметного написано "кулемеНтного".
У Артема Костенка на початку опису обставин смерті повторюється слово - "ЗАГИНУВ, ЗАГИНУВ".
На табличці Олега Пахомова майже не видно портрета.
На табличці Олександра Стешенка к'юар-код перекриває частину тексту, в якому написано, де і за яких обставин загинув захисник.
По-різному на різних табличках написано "Збройні Сили України" - на одних усі три слова з великої літери, на інших слово "сили" - з маленької.
У багатьох текстах на табличках не вистачає ком, в інших навпаки - наставлено зайвих.
Усе це - ознаки грубого браку, неякісно виконаної роботи і абсолютної байдужості з боку замовників табличок - міської ради.
Не станемо вказувати на всі помилки, котрі ми знайшли при огляді. Їх понад чотири десятки - достатньо, аби зробити висновок про рівень грамотності тих, хто робив ці таблички. Точніше - про рівень їх дрімучої безграмотності.
Нинішнім вчителям української мови варто було б привести на це місце учнів, аби вони спробували знайти помилки і заодно на все життя запам'ятали, що треба старанно вчити рідну мову, аби потім, у дорослому житті не зганьбитися, як це зробили безграмотні "дядьки й тітки" з міської ради.
У меморіальних табличках загиблих героїв відобразилися халатність і байдужість влади до пам'яті про захисників, до їхніх згорьованих рідних, котрі часто приходять на це місце. А що може бути святішим за пам'ять про полеглих героїв, які тексти можуть бути важливішими за тексти на посмертних табличках людей, які віддали найдорожче - своє життя за усіх нас і нашу владу в тому числі?
Якщо Канівський міськвиконком не має власного грамотного спеціаліста або вирішив заощадити на коректорі при виготовленні табличок, то міг би запросити з будь-якої міської чи сільської школи вчительку української мови. Ми впевнені, людина не взяла б за роботу ані копійки, зате допомогла б владі уникнути публічної ганьби.
Якщо наші можновладці допускають елементарні помилки в текстах на меморіальних табличках, то хто дасть гарантію, що вони не допускають більш грубих помилок при підготовці рішень міськради, при розподілі коштів бюджету, при оформленні соціальних допомог для інвалідів, розробці стратегії розвитку громади?
Кажуть, не помиляється той, хто нічого не робить. Виправити помилки на пам'ятних табличках загиблих воїнів нескладно. А ось як виправити халатне ставлення до роботи працівників виконавчого комітету?
Поки міський голова пан Ренькас ламає голову над тим, як підвищити рівень грамотності в своїй супер-команді "професіоналів", дозвольте нам, журналістам газети "Дніпрова зірка", замість нього вибачитись за помилки на табличках перед рідними загиблих воїнів, до чиєї пам'яті байдуже поставилися неуки від влади.
Марія ГЛАМАЗДІНА, Євген БРУСЛІНОВСЬКИЙ
(A) |