|
За моє жито мене й бито... | Автор: | № від 26 вересня 2024 року |
СИТУАЦІЯ >>>>>
19 вересня ц.р. відбулося засідання сесії Канівської міськради. Серед 70 питань порядку денного було суто технічне питання - про внесення змін до рішення Канівської міськради "Про затвердження фінансового плану комунального підприємства "Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги" на 2024 рік". Щоб затвердити зміни до фінплану Канівському ЦПМСД, депутатам не вистачило голосів. Міський голова І.Ренькас повторно поставив це питання на голосування. Але частина депутатів залишилася при своїй думці, і голосування знову було провалено. І це при тому, що директор ЦПМСД Н.Горьова не просила в міськради ні допомоги, ні кредитів.
Нагадаємо, що депутатський корпус Канівміськради у нас поділений на два табори - так звану групу, яка підтримує міського голову І.Ренькаса, та опозиційну групу. Більшості для затвердження рішення (14 голосів), не має жодна група. Тож коли групи не досягають спільної позиції, рішення не ухвалюється. Так сталося і цього разу.
Справа в тому, що перед голосуванням за зміни до фінплану Н.Горьової деякі депутати запропонували ще раз проголосувати за Програму з відшкодування різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення КП Управління ВКГ, на затвердження якої перед цим також не вистачило голосів.
Але з рішенням щодо відшкодування тарифів не були згодні депутати-опозиціонери. При цьому вони аргументували свою незгоду недостатніми заходами з боку керівництва КП Управління ВКГ щодо ощадження коштів, скорочення витрат тощо.
Оновлений фінплан Центру ПМСД "не зайшов" депутатам із групи міського голови скоріше не через те, що вони мали зауваження до нього (їх не висловив жоден депутат), а через те, що опозиціонери не дали голосів за відшкодування різниці в тарифах КП Управління ВКГ. Зміни до фінплану не підтримали депутати В.Зубко, О.Корнієнко, В.Огороднік, О.П'яткова, Т.Ренькас.
Утім, між двома рішеннями, які не були підтримані, є суттєва різниця. Управління ВКГ просить додатково профінансувати їх підприємство до кінця року на 4 млн грн з бюджету громади, аби звести кінці з кінцями. Тимчасом Канівський ЦПМСД хоче затвердити зміни до фінплану: 5 млн грн додаткових коштів, які центр протягом року залучив з різних джерел - Національної служби здоров'я, спонсорів, міжнародних програм. Сюди входить придбання генераторів, комп'ютерів, меблів, кондиціонера, соляного генератора, іншого обладнання, ремонт даху будівлі Центру. Саме ці активи відображені в змінах до фінплану.
Не будемо писати, чим загрожує підприємству незатвердження фінплану. Гляньмо на інший аспект. У громаді працює установа, яка використовує всі можливості для покращення якості послуг населенню, бере участь у грантових програмах, примножує матеріальні активи. До речі, Канівський ЦПМСД є одним з кращих закладів не лише в Черкаській області, а й в усій Україні. Директорка, економістка, інші спеціалісти закладу їздять на семінари, конференції, діляться досвідом із колегами з інших регіонів.
Здавалося б, засновник (Канівська міськрада) мала б вивчити досвід колективу і сприяти тому, аби інші комунальні підприємства громади слідували їх досвіду і працювали над тим, аби примножувати активи ввірених їм підприємств, а не лише черпати гроші з міської скарбниці.
Натомість частина депутатів "стає в позу" й провалює голосування, вставляючи палиці в колеса й знищуючи мотивацію надалі продуктивно працювати не лише в керівника центру Наталії Горьової, а й у всього колективу медиків.
Виходить, коли один керівник комунального підприємства працює добре, це створює проблеми для інших керівників, бо зависоко піднімає планку? Чи Центр ПМСД винен у тому, що Управлінню ВКГ не затвердили програму відшкодування різниці в тарифах? Чи це такий шантаж із боку групи депутатів міського голови? Чи є в їхніх діях здоровий глузд? Навряд.
Висновки із цієї ситуації потрібно зробити нам із вами, рядовим виборцям.
Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА
(А) |
|