Як міська влада визначає, кому серед осіб з інвалідністю потрібна 50% знижка на комунальні послуги? | Автор: | № від 29 серпня 2024 року |
ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ >>>>>
На критичний виступ газети відповідає Канівський міський голова Ігор РЕНЬКАС15 лютого 2024 року у №7 газети "Дніпрова Зірка" було опубліковано матеріал "Лицеміри". У ньому йшлося про несправедливий розподіл пільг, що їх надає виконком Канівської міськради між людьми з інвалідністю. Зокрема, про те, що своїм рішенням від 24 січня 2024 року виконком надав 50% знижку на комунальні послуги особам з вадами зору 1 та 2 груп інвалідності, а решті осіб з інвалідністю - ні. Не дочекавшись від влади бодай якоїсь реакції на критичну статтю упродовж 6 місяців (!), редакція звернулася до міськради з інформаційним запитом, у якому вимагала пояснити, за яким принципом були розділені особи з інвалідністю із різними недугами для надання чи ненадання 50% знижки на оплату комунальних послуг. Ми отримали відповідь за підписом міського голови. Надаємо її повний текст.
Редактору газети "Дніпрова Зірка" Євгену Бруслиновському
На ваш інформаційний запит від 16.08.2024 №51 повідомляю наступне.
Однією із складових діяльності держави та органів місцевого самоврядування є соціальний захист осіб з інвалідністю та забезпечення прав і можливостей осіб з інвалідністю нарівні з іншими громадянами, і полягає у наданні пенсій, державної допомоги, компенсаційних та інших виплат, пільг, соціальних послуг, здійсненні реабілітаційних заходів, встановленні опіки, безоплатному одержанні ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення, зубопротезування і т.д.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю здійснюється за рахунок державного бюджету, в тому числі, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, місцевих бюджетів, а також органами місцевого самоврядування за місцевими програмами соціального захисту окремих категорій населення за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Так, держава гарантує надання 88 видів пільг особам з інвалідністю згідно із Законами України.
У Канівській територіальній громаді перебуває на обліку 1104 особи з інвалідністю, захворювання яких пов'язане з впливом аварії на ЧАЕС, які отримують пільги відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у тому числі, особи з наявними захворюваннями онкології, серцево-судинних систем, діабету та інші.
Особи старші 80 років, одинокі, або які не мають дітей працездатного віку, отримують допомогу на догляд, відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та надбавку на догляд". Таких осіб на обліку у громаді більше трьохсот.
Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства й дітям з інвалідністю" 90 осіб (мешканців Канівської територіальної громади) отримують надбавку на догляд.
Малозабезпечені родини, у тому числі, ті, які мають у складі сім'ї осіб з інвалідністю, отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до Закону України "Про соціальні послуги" 61 особа отримує компенсацію з місцевого бюджету (І півріччя 2024 р. на суму 750 800 грн) по догляду за особами з інвалідністю І групи, невиліковно хворими та особами старше 80 років.
Законодавством України встановлено допомогу на догляд особі, яка проживає з особою з інвалідністю 1-2 групи внаслідок психічного розладу відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу" та надаються цій категорії осіб безкоштовні ліки з місцевого бюджету (за І півріччя 2024 року профінансовано 1 794 700 грн).
За кошти місцевого бюджету відшкодовується проїзд до міста Черкаси та в зворотньому напрямку для проведення гемодіалізу особам з нирковою недостатністю (за І півріччя 2024 року - 4 особи на суму 89 400 грн).
Отже, з огляду на зазначене, значна частина осіб з інвалідністю отримує пільги, компенсації, субсидії, надбавки на догляд та є захищеними відповідно до норм чинного законодавства.
Станом на день звернення, в громаді проживає всього 38 осіб із вадами зору 1 та 2 групи, які не підпадають під норми зазначених вище законів. Враховуючи цю обставину та звернення Черкаської територіальної первинної організації Українського товариства сліпих (УТОС), виконавчим комітетом Канівської міської ради Черкаської області були прийняті рішення від 24.01.2024 № 16 "Про затвердження Порядку надання грошової допомоги особам з інвалідністю з порушеннями зору 1 та 2 груп інвалідності та дітям з інвалідністю з порушеннями зору на оплату послуг з постачання природного газу компанією "Нафтогаз України" та від 24.01.2024 р. № 17 "Про надання пільг особам з інвалідністю з порушеннями зору", якими цій категорії населення надаються пільги у розмірі 50% в межах соціальних норм та нормативів, встановлених законодавством, по оплаті житлово-комунальних послуг.
Вищевказані рішення виконавчого комітету розміщені у вільному доступі на офіційному сайті Канівської міської ради.
Також хочемо зазначити, що чинним законодавством непередбачено обов'язку виконавчого комітету щодо розміщення у публічному просторі повідомлення про підготовку рішень виконавчого комітету.
Міський голова Ігор РЕНЬКАС
(A) |