Неділя, 8 вересня 2024 року 4:57
   Четвер, 29 серпня 2024 року
  № 2024.35
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Директор КП «Управління ВКГ» Олексій Березовий: «Будемо з водою, якщо споживатимемо її ощадливо»
Автор: від 29 липня 2024 року

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ'Ю >>>>>

Кожен новий день приносить українцям нові випробування - війною, відключенням електроенергії, спекою, до яких іноді додається ще й відсутність води у крані. У спекотні дні липня, коли стовпчики термометрів побили 120-річний рекорд, неабиякі виклики постали й перед працівниками канівського комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства". Про те, із якими труднощами зіштовхнувся канівський водоканал і як вдається їх долати, журналістам "Дніпрової Зірки" розповів директор КП "Управління ВКГ" Олексій Березовий (на фото).

- У зв'язку з аномальною спекою у липні цього року споживання води жителями Канева збільшилося удвічі, - розповідає Олексій Березовий, - із 3000 кубів на добу до 6500 кубометрів.  Аби охолодитися, люди приймають душ кілька разів на день, жителі приватних будинків через посуху поливають водопровідною водою городину. Проблем додають відключення електроенергії, через що 2 насосні станції працюють постійно, а 7 станцій підпадають під графіки відключень електроенергії. Відтак в окремих мікрорайонах міста виникають перебої із постачанням води.

- Одна з найбільших проблем громади - забезпечення водою жителів мікрорайону Костянець. Перебої із водопостачанням тут виникали і до відключень електроенергії, в основному в літній період, коли люди поливають свої присадибні ділянки. Як вам вдається вирішувати проблему водопостачання у мікрорайоні Костянець? 

- У цьому районі воду ми добуваємо із чотирьох свердловин. На двох свердловинах насоси працюють цілодобово, а на інших двох - згідно з графіком відключення електроенергії. Через це резервуари для води не встигають наповнюватися. Як наслідок - оселі жителів мікрорайону залишаються без води.

Водяні насосні станції - частина критичної інфраструктури. Вони не повинні залишатися без електрики. Саме тому ми звернулися до Черкаської обласної військової адміністрації з проханням забезпечити їх безперебійним електропостачанням. Однак нам відповіли, що у "Черасиобленерго" технічної можливості окремого заживлення насосних станцій та артезіанських свердловин наразі немає.

Заживлювати усі насоси від дизельних генераторів ми також не можемо, оскільки об'єктів (насосних станцій та свердловин), що потребують заживлення в години відключень, у нас 36, а генераторів - усього шість. До того ж генератори споживають багато пального - лише два генератори, якими в години відключень ми заживлюємо насосні станції, потребують 600 л дизпалива на добу. Аби забезпечити водою жителів Костянця і заживити насос на одній із свердловин, ми тимчасово "позичили" генератор у Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги. За що Наталії Горьовій велика вдячність.

Також працівники водоканалу розвозили до будинків костянчан воду, набрану в діжки, котрі нам надало підприємство ГК "Верес" (керівник Олександр Небелиця). Однак забезпечити потребу мікрорайону у воді таким чином було неможливо. У дні найбільшої спеки та нестачі води на виручку нашому підприємству прийшов керівник приватного підприємства "БВМ-Транс" Володимир Буряк, котрий мешкає на Костянці. Він надав безкоштовно дві автоцистерни місткістю 30 куб.м кожна, аби набрати воду і заповнити костянецьку водонапірну вежу й щоб люди могли набрати води із цистерни. За це ми йому щиро вдячні.

Додатково воду до вежі на Костянці ми підкачуємо із центральної мережі. Таким чином вдалося вирішити кризу із водою на Костянці. Аби в жителів мікрорайону постійно була вода, вони мають використовувати цей ресурс ощадливо.

- Чи можна вирішити проблему із водою у Костянці кардинально, аби навіть у посушливі дні літа люди не відчували нестачі води? Що для цього потрібно?

- Для цього потрібно виділення коштів для реалізації проєкту "Споруди водопостачання південно-західного району Канева, Черкаської області", розробленого в 2014 році, але сьогодні, у військовий час фінансування і реалізація цього проєкту неможливі.

- Минулого тижня жителі вулиць Героїв Дніпра, Шевченка, Дніпробудівська, Романа Шухевича (у минулому Маршала Рибалка), Захисників України (у минулому Кошового) двічі залишалися без води через аварійні роботи. Чому аварії водопровідних мереж концентруються саме в цьому районі міста?

- Мережі на цих вулицях найстаріші в місті. Вони були побудовані більше 55 років тому і відтоді жодного разу не були замінені, попри те, що заміну мереж рекомендують робити не рідше одного разу на 25 років. Старі мережі вже відпрацювали своє, ми ремонтуємо їх, частково замінюємо. Це продовжує їх роботу на якийсь термін. Ще одна особливість наших мереж в цьому районі - частина будинків підключені до водогону напряму, без розподільчих колодязів (наприклад, будинок №1 по вул. Дніпробудівська і будинок №11 по вул. Героїв Дніпра). Тому в разі аварії доводиться перекривати воду всьому мікрорайону. Наші працівники намагаються ремонтувати пориви у найкоротші терміни.

- Дехто з канівців зауважує на погіршенні якості води у мережі...

- Контроль безпечності та якості питної води виконується згідно ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною". Хіманаліз води проводиться двічі на добу. Органолептичні, фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні показники контролюються відомчою лабораторією. Відхилень від вимог немає, це підтверджує щомісячний моніторинг якості води централізованої системи водопостачання міста Канів.

Показники епідемічної безпеки питної води досліджуються баклабораторією Держспоживслужби України в м. Черкаси згідно з договором. Щорічно, для поліпшення якості питної води виконуються заходи по чистці та знезаражуванні свердловин, резервуарів чистої води та водопровідних мереж міста.

Тож маємо цінувати це і споживати воду розумно і ощадливо, тоді її вистачить усім навіть у найспекотніші дні літа.

Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА


(A)


14 травня
>> Жительку Бобрицької громади засуджено за наркотики
Далі...

>> Двох останніх учасників Другої світової вітали у Каневі
Далі...

>> Газету «Дніпрова зірка» в Каневі можна купити в таких торгових точках:
Далі...

8 травня
>> Що роблять з поліпропілену
Далі...

30 квітня
>> Який біль знімає кетопрофен?
Далі...

28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка