Вівторок, 22 жовтня 2024 року 22:20
   Четвер, 17 жовтня 2024 року
  № 2024.42
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Поліклініка на колесах - біля вашого порогу...
Автор: від 8 липня 2024 року

НА БЛАГО ГРОМАД >>>>>

Проєкт "Лікар для села" на Канівщині - 26 сіл, 1522 прийоми, тисяча задоволених пацієнтів

Як давно ви були у лікаря? Якщо поставите це запитання жителям сіл, віддалених від найближчої лікарні на 15-20 км, більшість опитаних не зможе пригадати, коли це було. Саме для них - невтомних трудівників села, пайовиків - за сприяння директора ТОВ "НВФ "Урожай" Олександра Воскобойніка у співпраці з Фондом "МХП - Громаді" реалізується проєкт "Лікар для села". У межах проєкту, за підтримки міжнародних партнерів MOAS, RMH Latvija, благодійного фонду Оксани Дмитрієвої,  прийом лікарі здійснюють безпосередньо в селах. У червні ц.р. спеціально обладнаний медичний автомобіль - практично ціла поліклініка на колесах - об'їхав села Канівщини від Степанців до Келеберди, надавши можливість обстежитися і отримати консультації лікарів понад тисячі пайовиків "Урожаю" і жителів громад.

Сучасна мініполіклініка на колесах побувала у 26 населених пунктах, на території яких працюють виробничі підрозділи ТОВ "НВФ "Урожай" - ВП Степанці та ВП Ліпляве. Це села Степанці, Беркозівка, Таганча, Горобі-ївка, Попівка, Мартинівка, Малий Ржавець, Полствин, Синявка, Козарівка, Тростянець, Литвинець, Бобриця, Яблунів, Келеберда, Ліпляве та інші.

Жителі сіл мали можливість проконсультуватися із досвідченим лікарем-терапевтом і отримати призначення (а в окремих випадках і безкоштовні ліки), виміряти рівень цукру в крові, пройти ультразвукове обстеження, зробити кардіограму, перевірити зір і підібрати окуляри. І все це - на місці, у своєму селі, безкоштовно і за короткий час. Погодьтеся, аби отримати ці послуги в районній лікарні, потрібно витратити не один день.

У селі Степанці мобільна медична бригада минулого місяця розпочала роботу і впродовж двох днів обстежила 168 пацієнтів.

Найбільше відвідувачів було в офтальмолога Наталії Яценко. Торік, після обстеження і підбору окулярів під час виїзного прийому, 300 пайовиків ВП Степанці отримали від "Урожаю" та Фонду окуляри, виготовлені за індивідуальними рецептами. Цього року відвідати окуліста охочих не менше.

- Більшість людей, котрі приходять до мене на прийом, носять найдешевші окуляри, підібрані "на око", - розповідає офтальмолог Наталія Яценко. - У людей немає часу, а  часто і грошей, аби поїхати до обласного центру, пройти обстеження в окуліста, отримати рецепт і придбати якісні окуляри за рецептом. А проблеми із зором є в більшості людей старшого віку. Дешеві окуляри, які вони купують за 100 гривень, значно погіршують їх зір. Саме тому окуляри має призначати і підбирати лінзи лікар-окуліст. Перевага цього проєкту в тому, що після прийому людина отримає на руки не лише рецепт, а й окуляри, які через короткий період часу будуть виготовлені спеціально для неї. Це велика економія для гаманця пенсіонера - і на поїздці до лікаря, і на придбанні окулярів.

Жителька села Степанці Людмила Шакало розповіла, що скористалася можливістю і пройшла усіх лікарів - і терапевта, і окуліста, і обстеження на ультразвукове дослідження.

- Лікарі дуже уважні, детально розпитали про мої недуги, вислухали, поміряли тиск, виміряли цукор в крові, виписали ліки. Я дуже вдячна "Урожаю" за таку можливість. За декілька тижнів я отримаю окуляри. Навіть не підрахую, скільки б грошей і часу пішло б у мене на такий медогляд у Каневі чи Черкасах, - зізнається пенсіонерка.

Уперше на такий ретельний медогляд у рідному селі потрапила й жителька Степанців Людмила Козак.  

-  Для сільського жителя приїзд лікарів - справжній подарунок, - говорить Людмила Козак. - Вибратись із села до лікарні в Канів завжди ніколи - то город, то господарство. Поїздку треба планувати, та й немає гарантії, що коли приїдеш до лікарні, зможеш за один раз потрапити і до терапевта, і до окуліста, й перевіритися на УЗД. А роки йдуть, і здоров'я з часом не кращає. Добре, що для нас, сільських жителів є така програма, добре, що про нас дбають, добре, що є такі хороші лікарі. Дякую усім, хто організував приїзд цілої поліклініки до нашого порогу, - говорить пенсіонерка.

Фахівець з питань оренди землі та майна ВП Степанці Світлана Біняк на прийом до лікарів проєкту "Лікар для села" прийшла вже удруге. Побувала на прийомі і в окуліста, і в терапевта, і на УЗД.

- Як і більшість людей, маю свої проблеми із здоров'ям, які потребують уваги і часу. Я працюю з понеділка до п'ятниці, і для того, щоб поїхати на консультацію до лікаря чи пройти обстеження, мені потрібно відпроситися з роботи. Таку чудову можливість - пройти обстеження за півгодини, не виїжджаючи із села, пропускати не можна. Торік я теж була на прийомі і залишилася задоволеною. Я маю сімейного лікаря, однак вважаю, що думка ще одного фахівця ніколи не зайва. Сьогодні на прийомі лікар зробила мені аналіз крові, підкорегувала призначення, виписала нові ліки. Я перевірила зір, отримала рекомендації окуліста, пройшла УЗД. Тепер буду виконувати призначення і сподіваюся, мій стан покращиться, - розповідає пані Світлана.

Лікар-терапевт вищої категорії Світлана Казмірчук, котра веде прийом пацієнтів в пересувній поліклініці проєкту "Лікар для села", має 44 роки лікарського стажу. Із них 24 роки - у сімейній медицині. Лікарка розповіла, що загальний стан здоров'я селян Канівщини такий самий, як і в більшості людей по Україні. Однак саме сільські жителі часто мають задавнені хвороби і рідше звертаються до лікарів.

Проблеми із здоров'ям типові - високий артеріальний тиск, високий рівень цукру в крові, проблеми із нервовою системою, органами травлення, суглобами. Чи не кожному відвідувачу лікарка нагадує про необхідність контролю тиску, дієти, наголошує на  необхідності дозувати навантаження, регулярного прийому ліків.

- Практично щодня під час виїзних прийомів у когось із пацієнтів ми виявляємо хворобу вперше. І це дуже добре, бо якби не такий виїзний прийом, невідомо, скільки б часу ще людина не зверталася до лікарів. А у деяких випадках вчасно виявлена хвороба - це 80% успіху лікування, - говорить Світлана Казмірчук.

Її слова підтверджує і спеціалістка з ультразвукової діагностики Тетяна Бартків. Це її другий тур по селах України і, зокрема, по селах Канівщини. Минулого року Тетяна Бартків виявила патологію жовчного міхура у жительки села Мартинівка, чим врятувала жінці життя - одразу ж після обстеження жінку направили на термінову операцію в лікарню до Черкас. Цього року, за словами Тетяни Бартків, також є тривожні "знахідки" - патології щитоподібної залози, молочних залоз, внутрішніх органів.

- Можливість пройти таке обстеження, не виїжджаючи із села, важко переоцінити. За 20 хвилин обстеження можна дізнатися про стан своїх внутрішніх органів, переконатися в тому, що все добре, або ж вчасно виявити патологію. Вчора під час дослідження у Степанцях в одного з пацієнтів ми виявили кісту в печінці, сьогодні у двох інших - збільшену щитоподібну залозу і патологію простати. Тепер вони знають про свої проблеми і звернуться до лікарів, аби вчасно пролікуватися. Хтозна, якби не наш проєкт, ці люди могли б дізнатися про патології через декілька років. Тоді лікування було б складнішим, дорожчим, тривалішим.

У селі Ліпляве медична бригада проєкту "Лікар для села" також працювала декілька днів.

24 червня ц.р. до будинку культури села Ліпляве прибув цілий автобус із пайовиками із села Сушки - транспорт для поїздки на прийом до лікарів було надано за сприяння сільського голови.

Ось у черзі до лікарів очікує 74-річ-ний житель Ліплявого Іван Голуб. Він був на прийомі днем раніше, а сьогодні прийшов подякувати лікарю-терапевту за допомогу.

- Вчора звернувся із гострим болем у суглобах, мені призначили "блокаду". З'їздив до Канева по необхідні ліки, повернувся, лікар зробила мені укол, і я забув про біль, який мучив мене упродовж багатьох років. Декілька місяців тому мені робили такий укол у Каневі в лікарні. Тоді мені нічого не допомогло, тому я не дуже вірив в успіх і під час вчорашнього прийому. Лікарка Світлана Іванівна сказала, щоб я прийшов сьогодні й розповів, що відчуваю. Болю уперше за багато місяців немає, - радо ділиться Іван Голуб.

Світлана Пилипенко живе в Ліплявому. Вона також прийшла на прийом до лікарів обстежитися.

- Ми наче й недалеко живемо від Канева, - говорить Світлана Пилипенко, - утім, до лікарні ніяк не виберуся. У мене внук на війні, усі на нервах, а тут ще я із своїми болячками. Колись поїхала до Канева, лікар призначила мені пройти УЗД. Пішла записуватись - а там черга на півтора місяці вперед. Те обстеження я так і не пройшла. А тут лікарі приїхали до нас у село, практично до наших домівок, такої можливості я вже не пропустила. Обстежили щитовидку, поміряли цукор, перевірили серце. Отримала призначення, тепер лікуватимуся, - розповідає пані Світлана.

- У нас завжди не вистачає часу на себе, - говорить жителька села Озерище, працівниця ВП Ліпляве Алла Лисогор. - То робота, то господарство, то город, а здоров'я - лише коли припече. Я сьогодні приїхала на прийом, і за 30 хвилин отримала консультацію терапевта, мені зробили два аналізи, УЗД щитоподібної залози, органів травлення. Розписали ліки, дали рекомендації. Лікарі дуже уважні, відповідальні. Я взяла номер телефону у лікарки, щоб консультуватися по ходу лікування. "Лікар для села" - це один з найкращих проєктів, які можна було створити для селян, - говорить Алла Лисогор.

Отже, підсумок. Упродовж червня медичний автомобіль проєкту "Лікар для села" побував у 26 населених пунктах Канівщини. Фахівчині з питань оренди землі та майна ВП Степанці Олена Житарєва та ВП Ліпляве Наталія Хворостина запросили на прийом до лікарів близько 1000 пайовиків. Загалом лікарі провели 1522 прийоми. 548 жителів сіл отримали консультацію окуліста. Більша частина з них невдовзі безкоштовно отримає окуляри, виготовлені спеціально для них за рецептом лікаря. 507 селян проконсультувалися у лікаря вищої категорії із 44 річним стажем, отримали рекомендації щодо призначення ліків, а також плани лікування. 447 людей пройшли УЗД-обстеження органів травлення, щитоподібної залози, молочних залоз тощо.

- Здоров'я жителів сіл громади - один з наших пріоритетів, - говорить голова Степанецької громади Олександр Яременко. - Сільська рада робить усе можливе, аби наші жителі мали доступ до якісних медичних послуг. Ми побудували нову амбулаторію в Степанцях, відремонтували амбулаторії в Мартинівці, Таганчі, медичні пункти тимчасового перебування в селах, нещодавно відновили роботу медичного пункту в селищі Степанецьке. Коштом бюджету і за допомоги партнерів громади працюємо над наповненням медичних закладів необхідним обладнанням. Однак є проблема, котру сьогодні громаді вирішити не під силу - це недостатня кількість кваліфікованих лікарів. І це проблема не лише нашої громади, а більшості громад в Україні. Тому проєкт "Лікар для села" - це рятувальне коло для нашої та інших громад Черкащини. Упродовж двох тижнів червня лікарі працювали у 10 селах нашої громади, безкоштовно обстежили і проконсультували близько 300 жителів. Ми вдячні директору Урожаю" Олександру Воскобойніку та  Фонду "МХП - Громаді" за проєкт. Сподіваємося, що він буде продовжений і на наступні роки.

- Повномасштабна війна ускладнила й так нелегкий процес отримання якісної медичної допомоги: від вчасних обстежень, діагностування хвороб до лікування населення. Тож такі виїзди медичних мобілів допомагають підтримати медичну систему країни в цілому, - говорить керівник соціальних проєктів регіонального відділення Фонду "МХП - Громаді" Олександр Шпиль. - Прогнозуємо, що подібні проєкти матимуть місце й після перемоги. Адже це - можливість зменшити тиск на районні та обласні лікарні, але водночас підтримати здоров'я населення. Тому разом з партнерами будемо продовжувати й масштабувати ініціативу "Лікар для се-ла".

Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА


(A)


14 травня
>> Жительку Бобрицької громади засуджено за наркотики
Далі...

>> Двох останніх учасників Другої світової вітали у Каневі
Далі...

>> Газету «Дніпрова зірка» в Каневі можна купити в таких торгових точках:
Далі...

8 травня
>> Що роблять з поліпропілену
Далі...

30 квітня
>> Який біль знімає кетопрофен?
Далі...

28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка