Бути ефективними парламентарями вчилися канівські одинадцятикласники із викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка | Автор: | № від 30 березня 2024 року |
ПРОФЕСІЯ – ДЕРЖАВНИК >>>>>
Промайне кілька місяців, і сьогоднішні одинадцятикласники вийдуть із стін своїх шкіл у доросле життя. Частина з них вже визначилася із майбутньою професією й навчальним закладом, де вони хочуть здобувати освіту. Мрія багатьох абітурієнтів - стати студентом найпрестижнішого вишу країни - Київського національного університету імені Тараса Шевченка - 20 березня ц.р. стала ближчою до випускників.
Цього дня до них завітали представники підрозділу Київського національного університету - Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби, зокрема, кафедри парламентаризму. Вони провели виїзне засідання, під час якого навчали майбутніх абітурієнтів, як стати ефективними парламентарями. Зустріч відбулася у стінах Канівської школи №4.
До випускників звернувся доктор філософії у галузі публічного управління та адміністрування Володимир Дзега. Він розповів про освітню програму "Європейські та євроатлантичні управлінські студії", яка допоможе молоді стати частиною управлінської еліти, пройти шлях від студента до представника України у євроінституціях.
Політолог, політичний консультант Ігор Рейтерович, який провів тренінг "Як стати депутатом та допомагати іншим", розповів школярам про те, що в українському суспільстві продовжує бути актуальним запит на нові обличчя у владі. Саме тому молодь має великі шанси вплинути на розвиток як своїх громад, так і України в цілому, ставши депутатами рад різних рівнів. Він обговорив із учнями, якими компетенціями має володіти парламентар, розповів про знання та навички, що їх можуть отримати студенти в Навчально-науковому інституті публічного управління та державної служби.
Доцент кафедри парламентаризму університету Надія Максіменцева провела тренінг "Писати закони повинен вміти кожен парламентар". Школярі дізналися, що юридичні знання сьогодні може отримати кожен, адже для того, щоб писати закони, потрібно знати базові засади юриспруденції.
Депутатка п'ятьох скликань Верховної Ради, викладач університету Лілія Григорович говорила з учнями канівських шкіл про важливість робити усвідомлений вибір не лише при виборі професії, купівлі смартфона тощо, а й тоді, коли громадянин має справжню владу в своїх руках - під час виборів президента, депутатів Верховної Ради чи депутатів місцевих рад. "Виборча програма кандидата в депутати зазвичай не довша за інструкцію до мультиварки, не лінуйтеся вивчити її перед тим, як поставити позначку у бюлетені", - сказала пані Лілія. Вона наголосила на перевагах освітньої програми "Європейські та євроатлантичні управлінські студії" й додала що бачить своє завдання в Навчально-науковому інституті публічного управління та державної служби в тому, аби кожен студент вийшов із нього справжнім державником.
Студентки другого курсу навчально-наукового інституту публічного управління та держслужби Аліса Мусієнко та Ольга Панченко дали поради майбутнім абітурієнтам і провели тест, який виявляє лідерські якості.
У підсумку школярі, котрі цікавляться питаннями держуправління, політичного лідерства, парламентаризму, стали на крок ближчими до своєї мрії й отримали запрошення на навчання від викладачів кафедри парламентаризму ННІ ПУДС КНУ ім. Т.Г.Шевченка.
Хто знає, можливо, серед присутніх того дня у залі випускників канівських шкіл були майбутні українські та європейські парламентарі, а може, й навіть майбутній президент України.
Юлія ТАШАНЬ
(А) |