Субота, 27 липня 2024 року 9:21
   Четвер, 25 липня 2024 року
  № 2024.30
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

У Каневі закривається пологове відділення?
Автор: від 8 лютого 2024 року

ЗА ЧУТКАМИ І НАСПРАВДІ >>>>>

Акушерсько-гінекологічне відділення оптимізується, а не закривається, - наголосила головний лікар Канівської лікарні Віра Шапошник

Згідно з Постановою Кабміну від 22.12. 2023  № 1394 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медобслуговування населення у 2024р.» Національна служба здоров’я України (НСЗУ) укладає договори щодо надання медичних послуг при пологах лише із закладами охорони здоров'я, які за період з 1 квітня до 30 вересня 2023 р. надали допомогу мінімум  85 породіллям. З тими, що «народили» менше - ні.

- На жаль, протягом 2023 року в Канівській багатопрофільній лікарні прийняли лише 147 пологів, а в період з 1 квітня до 30 вересня - 72, що на 13 менше від контрольної цифри, - каже головний лікар Канівської багатопрофільної лікарні Віра Шапошник. - У зв’язку з цим НСЗУ з Канівською лікарнею договір не підписала і фінансування пологів у нашій лікарні протягом 2024 року здійснювати не буде. У подібній ситуації опинився не лише Канів, а й інші медзаклади області: Золотоноша, Звенигородка, Шпола, Христинівка, Монастирище.

Як каже Віра Шапошник, пояснити це можна зниженням народжуваності в цілому по всій Україні. Що поробиш - війна.

Для довідки: на обліку в жіночій консультації Канівської лікарні у 2023 році перебувала 221 вагітна жінка. З них народили 185 жінок, у пологовому відділенні нашої лікарні -147 жінок, у місті Черкаси - 38 (7 направлено на третій рівень за медичними показами, 31 жінка  поїхала народжувати до обпасного центру за особистим бажанням).

До речі, тут є питання. Чому 31 жінка поїхала народжувати до Черкас? Скоріш за все, якби ці жінки народили в Каневі, кількість породіль статистично зросла б, і в фінансуванні пологів у 2024 році нашій лікарні не відмовили б. Але вагітні жінки не побажали народжувати своїх немовлят в рідному місті. Чому? Може, сумніваються в належній кваліфікації лікарів? Може, на їх думку, в Каневі не вистачає сучасного діагностичного обладнання? Може, є інші причини? Головному лікарю Канівської лікарні слід розібратися, чому канівські жінки відмовляються народжувати в Каневі. Адже 31 жінка із 147 - це більш ніж 20%.

Звісно, кожна жінка має право народжувати там, де вона вважає за потрібне. Хоч у Черкасах, хоч у Києві, хоч за кордоном. Однак це більшою мірою стосується жінок, котрі мають на це достатньо коштів. Незаможним же родинам зручніше народжувати в районній лікарні. Потреба в пологовому відділенні тут існуватиме завжди.

Тому, можливо, адміністрації Канівської лікарні слід провести опитування серед вагітних щодо того, де вони збираються народжувати і що на їхню думку варто змінити в Канівській лікарні, аби вони зробили вибір на її користь. Урахувавши пропозиції майбутніх мам, можливо, вдалося б покращити умови й у майбутньому таки отримати від НСЗУ пакет "Пологи".

Головлікар наголошує, що до 1 квітня поточного року акушерсько-гінекологічне відділення Канівської лікарні (в народі - пологове відділення) працюватиме у звичному режимі. Для жінок, які перебувають на обліку у Канівській лікарні, продовжуватимуть надавати акушерсько-гінекологічні послуги у повному обсязі, пологи будуть прийматися по 31 березня 2024 року

- Але вже з 1 квітня цього року працюватимемо не як акушерсько-гінекологічне, а лише як гінекологічне відділення, - каже Віра Шапошник. - Втім, штат акушерок і лікарів буде збережено. На базі гінекологічного відділення будемо приймати і пологи. Не в усіх пацієнток, а лише в тих, які матимуть ургентні (невідкладні) покази. Також у нас буде працювати жіноча консультація.

Наразі обласне управління охорони здоров'я формує так званий спеціальний маршрут пацієнта. Незабаром стане відомо, в якому місті в майбутньому зможуть народжувати наші жінки з плановими пологами.

Проте Віра Шапошник не опустила руки. Вона вважає, що ситуацію ще не пізно виправити, і жінки Канівщини зможуть, як і раніше, народжувати в рідному місті. Справа в тому, що не всі можливості для забезпечення роботи акушерсько-гінекологічного відділення обмежуються одним лише рішенням НСЗУ. Багато чого можна зробити тут, на місці. Не забуваймо, що до пологового відділення приходять  конкретні люди з конкретних громад. А громад на Канівщині, як відомо, чотири - Канівська, Степанецька, Бобрицька та Ліплявська.

Звісно, керівники цих громад докладають зусиль для підтримки функціонування Канівської багатопрофільної лікарні, зокрема, регулярно виділяють кошти для оплати комунальних послуг, що надаються лікарні.

Але нині настав час згуртуватися ще й для підтримки функціонування пологового відділення лікарні. Йдеться про найсвятіше - наших дітей, майбутнє нації. Керівники громад, розуміючи, що найближча лікарня, де можуть народити жінки з їхніх населених пунктів, - це Канівська лікарня, напряму мають бути зацікавлені в тому, щоб акушерсько-гінекологічне відділення функціонувало повноцінно.

Зважаючи на це, 30 січня 2024 року головний лікар Віра Шапошник запросила голів Канівської, Степанецької, Бобрицької та Ліплявської територіальних громад для обговорення подальшої роботи пологового відділення і надала розрахунки з пропозицією виділити в поточному році додаткові кошти від кожної громади на підтримку функціонування пологового віділення Канівської лікарні.

 На зустріч до головлікаря прибули представники усіх чотирьох громад. Було обговорення, був обмін думками. Каменем спотикання стала ситуація в Канівській міськраді. Оскільки основну частину пацієнток пологового складають саме жительки Канівської громади, основне навантаження у співфінансуванні мало лягти саме на цю громаду. Але через саботування сесій Канівської міськради групою депутатів-опозиціонерів бюджет громади на 2024 рік не затверджено. Відтак про жодне додаткове виділення коштів, у тому числі, й на функціонування пологового відділення, не може бути мови. А без участі Канева, зрозуміло, цей «четвертний» союз не є життєздатним.

Громади взяли паузу...

Сподіваюся, вона не затягнеться до 31 березня, коли на вирішення важливого питання залишаться лічені  години.

Підготував Євген Бруслиновський




(A)


14 травня
>> Жительку Бобрицької громади засуджено за наркотики
Далі...

>> Двох останніх учасників Другої світової вітали у Каневі
Далі...

>> Газету «Дніпрова зірка» в Каневі можна купити в таких торгових точках:
Далі...

8 травня
>> Що роблять з поліпропілену
Далі...

30 квітня
>> Який біль знімає кетопрофен?
Далі...

28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка