П'ятниця, 26 квітня 2024 року 5:35
   Четвер, 18 квітня 2024 року
  № 2024.16
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Пора прийти на збори
Автор: від 7 липня 2022 року

КАНІВ - НАШ ДІМ >>>>>

Чому варто відвідувати збори співвласників будинку, що їх проводить КП «ЖЕК»?

Нещодавно комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора" відновило проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у Каневі. На зборах затверджується кошторис витрат на обслуговування будинку, перелік послуг і робіт, що їх виконуватиме ЖЕК, встановлюється тариф, за яким  мешканці сплачуватимуть за послуги, обговорюються інші питання щодо утримання будинку. Але працівники ЖЕКу кажуть, що на збори зазвичай приходить менше половини жильців.

Як наслідок - процедура укладання договору обслуговування будинку затримується, що негативно позначається на усьому будинку. Однак невчасний ремонт даху - не єдина неприємність, що мо-же спіткати жителів, котрі не прийшли на збори і не уклали договору із ЖЕКом. Чому варто прийти на збори, що їх проводить КП "ЖЕК" - пояснює директор КП "ЖЕК" Андрій Шацьких.

- У 2019 році, відповідно до Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" ми розпочали проводити збори співвласників багатоквартирних будинків, - розповідає Андрій Шацьких. - Відповідно до вищевказаного закону, обов'язок забезпечувати утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку покладається на співвласників будинку.

Отже, мешканці багато-квартирних будинків (власники квартир), мають визначитися, яким чином вони утримуватимуть спільне майно - під'їзди, сходи, дахи, підвали із водопровідними мережами і каналізацією, теплові, газові, електричні мережі, ліфти та прибудинкову територію.

Закон передбачає кілька варіантів такого управління - створення об'єднання спів-власників багатоквартирного будинку (ОСББ) і передача управління об'єднанню, або ж передача усіх, або частини цих повноважень управителю - підприємству, котре надає послуги з управління будинками. У нашому випадку це КП "ЖЕК".

- У 2019 році ми провели збори і уклали договори із співвласниками 35 багато-квартирних будинків. Провести збори у решті 52 будинках, нам завадила пандемія коронавірусу, оскільки зібрання людей були під забороною. Тепер, коли ситуація стабілізувалася, ми повернулися до цього питання і вже у червні ц.р. провели збори у трьох багатоквартирних будинках, - розповідає Андрій Шацьких. - Але на ці збори приходить менше половини власників квартир. Ми вирішили звернутися до людей через газету і пояснити, для чого потрібно приходити на збори.

Отже, для чого ЖЕК ініціює збори співвласників? У більшості будинків, що їх обслуговує КП "ЖЕК", діють тарифи, встановлені ще в 2017р. Із того часу вартість матеріалів, енергоносіїв, мінімальної зарплати, що були закладені у тариф, збільшилися. Але "ЖЕК" продовжує обслуговувати ці будинки собі у збиток - за рахунок коштів, котрі мали б піти, приміром, на закупівлю снігоприбиральної техніки, сміттєвозів.

Аби виправити ситуацію, потрібно укласти нові договори, затвердити нові кошториси й тарифи. Так, платити за послуги ЖЕКу доведеться більше. Але з іншого боку, після укладання нових договорів і затвердження нових тарифів на рахунку вашого будинку з'являться кошти на утримання - ремонт покрівлі, заміну вікон у під'їзді тощо.

На зборах співвласники будинку можуть обговорити із працівниками ЖЕКу, які послуги і роботи конче потрібні, а від чого можна відмовитись, аби тариф був меншим. Приміром, ремонти покрівлі у багатоквартирних будинках, за словами А.Шацьких, "розбиваються" на частини й виконуються за 2-3 роки, аби мешканцям було легше оплатити ремонт.  Усі ці деталі обговорюються під час зборів.

- Окрім того, під час зборів жильці ухвалюють рішення надати повноваження управителю, тобто КП "ЖЕК", укладати договори із спеціалізованими підприємствами для обслуговування внутрішньобудинкових систем. Без таких договорів, приміром, постачання електрики у під'їздах будинку може бути припинено. Електроенергія, звісно, у квартири постачатиметься за індивідуальними договорами, але в під'їзді буде темно і ліфти не працюватимуть, - каже директор.

Для того, аби підписати договір із управителем, за це мають проголосувати не менше половини жильців. В іншому випадку КП "ЖЕК" має за 2 місяці попередити співвласників про розірвання попереднього договору і припинити надання послуг.

Якщо співвласники не бажають укладати договір на обслуговування із КП "ЖЕК", вони мають обрати іншу форму управління, наприклад, створити ОСББ.

- Із ЖЕКом чи без нього, власники квартир у багато-квартирних будинках мають усвідомити, що їх дім і відпові-дальність за його утримання не закінчуються за дверима квартири, - говорить Андрій Шацьких. - Те, яким буде під'їзд, підвал, труби опалення і каналізації, ліфт, дах, подвір'я будинку, залежить тільки від вас і ваших сусідів. Отже, якщо ви і ваші сусіди ще не готові створити об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, варто почати із зборів, що їх проводять працівники ЖЕКу. Оголошення про такі збори майстри дільниць вивішують на входах до під'їздів. Запрошуємо, приходьте. Разом обговоримо проблемні питання і визначимося із тим, як їх вирішувати.

Марія ГЛАМАЗДІНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка