Неділя, 22 грудня 2024 року 18:28
   Четвер, 5 грудня 2024 року
  № 2024.49
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Чому ГАЕС - це «екологічні акумулятори» енергосистем?
Автор: від 30 листопада 2021 року

Є ЗАПИТАННЯ? Є ВІДПОВІДЬ! ДОБРІ ВІСТІ З ГРОМАД >>>>>

За даними International Hydropower Association, найефективнішим регулятором енергії в енергосистемі є гідроакумулюючі електростанції (ГАЕС). У світі налічується 161 000 МВт гідроакумулюючих потужностей. Чому ГАЕС вважають "екологічними акумуляторами" - пояснила кандидат географічних наук, спеціаліст відділу екологічного супроводу реалізації проектів "Укргідроенерго" Оксана ГУЛЯЄВА.

У чому критична важливість балансуючих і маневрових потужностей для енергосистем?

Спроможність електроенергетичної галузі забезпечувати потреби споживачів в електричній енергії залежить не лише від обсягів виробництва електроенергії, а й від збалансованості енергосистеми, оскільки обсяги виробництва і споживання електроенергії упродовж доби змінюються і не співпадають. До того ж інтенсивний розвиток відновлюваної енергетики - особливо сонячних електростанцій (СЕС) і вітрових електростанцій (ВЕС) - створює ризики порушення балансової надійності енергосистеми. Об'єкти відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) характеризуються негарантованим, змінним графіком генерації електричної енергії впродовж доби, а також значними сезонними коливаннями обсягів виробництва цієї самої електроенергії.

За висновками Всесвітнього конгресу з гідроенергетики, що відбувся у вересні цього року, для забезпечення подальшого зростання частки відновлювальної енергетики необхідно збільшити обсяги балансуючих і маневрових потужностей, оскільки при недостатній до них увазі, ми або маємо звикнути до відключень електроенергії або повернутися до використання викопного палива.

Ефективним рішенням проблеми є використання систем акумулювання електроенергії. Електроакумулюючі системи (в тому числі - ГАЕС) сприяють стабільному функціонуванню енергосистеми та дозволяють продовжувати розвивати об'єкти відновлюваної електроенергетики, зменшують дисбаланси в мережі, викликані нерівномірними навантаженнями від споживачів.

Які переваги має ГАЕС?

Функції ГАЕС, як регулятора, виконуються за рахунок того, що станція може працювати як в насосному, так і в генераторному режимі. Унікальність полягає в тому, що під час максимального використання електроенергії споживачами станція виробляє електроенергію, а в періоди низького споживання сама використовує надлишкову енергію задля закачування води із нижньої водойми у верхню. Окрім соціально-економічної привабливості, ГАЕС має суттєві екологічні переваги, завдяки чому її називають "екологічним акумулятором".

Однак процес вибору та обгрунтування екологічно-, соціально- та економічно доцільного розміщення верхньої водойми ГАЕС на певній земельній ділянці має бути виваженим та науково обгрунтованим. Це питання завжди вимагає індивідуального та детального опрацювання з врахуванням багатьох аспектів, як то дотримання відповідних топо-графічних і гідрологічних умов, наявність на ділянці цінних та охоронюваних видів рослин, тварин тощо. Також слід враховувати розробку заходів, які б повністю компенсували та ефективно пом'якшували збитки, завдані довкіллю (лісозведення, знімання родючого шару грунту та ін.) та забезпечення вивчення та дослідження земельної ділянки з метою виявлення об'єктів археологічної та історичної цінності.

Як Україна та світ будують нові ГАЕС?

На сьогодні у світі спостерігається стрімке зростання введення та планування будівництва нових регулюючих потужностей гідроакумулюючих станцій. Серед лідерів - Китай, США, Австрія, Індія, Австралія, Єгипет, Англія та ін. За даними International Hydropower Association (IHA) і International Renewable Energy Agency (IRENA) прогнозується збільшення потужностей ГАЕС до 2030 року на 50% (тобто, до 240 000 МВт).

Україна, як і інші країни Європейського співтовариства, також обрала один із пріоритетних напрямів збалансованого розвитку - використання відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Стратегічні цілі щодо декарбонізації (відмова від твердого палива) та послідовний підхід до їх досягнення є логічним продовженням євроінтеграційного курсу України. Такий напрямок полягає в скороченні та заміщенні споживання викопного палива за рахунок використання енергії сонця, вітру, води, біогазу тощо та вимагає розвивати високоманеврові гідроакумулюючі потужності, які допомагають регулювати виробництво та споживання електроенергії.

Так, 17 серпня 2021 року на одному з найважливіших інфраструктурних об'єктів України - Дністровській ГАЕС - відбувся пуск гідроагрегату №4 у генераторному режимі. Ця подія має велике значення для Об'єднаної енергетичної системи країни, до якої додано нові маневрові потужності.

Будівництво Дністровської ГАЕС є невід'ємною складовою частиною Енергетичної стратегії держави до 2035 року. Згідно з проектом станція складатиметься із 7-ми гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 МВт у насосному, що виводить її на перше місце у Європі та шосте у світі. Завершення будівництва станції даватиме суттєвий економічний, екологічний та соціальний ефект.

- Четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС заощаджуватиме 300 тисяч тон вугілля та газу на 60-70 млн. доларів за рік. Ми чотири роки будували цей гідроагрегат і беремо на себе зобов'язання збудувати 5-й, 6-й, 7-й гідроагрегати за шість із половиною років, - зазначив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

За матеріалами прес-служби "Укргідроенерго"


14 травня
>> Жительку Бобрицької громади засуджено за наркотики
Далі...

>> Двох останніх учасників Другої світової вітали у Каневі
Далі...

>> Газету «Дніпрова зірка» в Каневі можна купити в таких торгових точках:
Далі...

8 травня
>> Що роблять з поліпропілену
Далі...

30 квітня
>> Який біль знімає кетопрофен?
Далі...

28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка