Четвер, 21 листопада 2024 року 14:56
   Четвер, 7 листопада 2024 року
  № 2024.45
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Завод «Магніт»: «кузня кадрів» для Канева початку 90-х років
Автор: від 3 грудня 2021 року

ПЕРОМ ПУБЛІЦИСТА >>>>>

А хто «накує» кваліфікованих кадрів для міста сьогодні? 

Переоцінити роль великих підприємств у житті міст складно. Вони дають робочі місця, наповнюють бюджети, дбають про соціальну складову, сприяють розвитку інфраструктури. Деякі підприємства стають символами міст, де розташовані їх потужності. А деякі називають містоутворюючими - навколо яких міста розбудовуються. У Каневі є декілька таких підприємств - Канівська ГЕС, завод "Магніт", Дніпробуд, база "Закордоненерго", Канівський маслосирзавод та інші. У часи будівництва гідроелектростанції стрімко зростала кількість населення міста, розбудовувався його житловий фонд. Свою визначну роль у розбудові Канева зіграв завод "Магніт" - він не лише збільшив кількість населення нашого міста, а й став "кузнею кадрів" фахівців, які займали ключові посади в Каневі у перші роки незалежності. Фролов, Шацьких, Ліховий, Гузь, Скорина - знайомі прізвища, чи не так? Про цих та про інших відомих магнітівців читайте в цьому матеріалі.

Колишні магнітівці нині працюють у Каневі в багатьох сферах - тримають власний бізнес, очолюють комунальні підприємства міста, працюють у виконкомі міськради, у його структурних підрозділах. Практично скрізь у Каневі можна зустріти колишнього магнітівця, що й не дивно - у свій час кількість працівників заводу доходила до 5000 осіб. Мабуть, жодне інше підприємство не дало місту стільки кваліфікованих кадрів для інших сфер, як завод "Магніт".

Варто згадати про те, що першому директору заводу "Магніт", авторитетній людині Володимиру Фролову канівці в 1998 році  довірили високу посаду - на місцевих виборах його обрали міським головою.

Першим заступником міського голови працював свого часу й чинний радник міського голови, творча людина, поет у душі Микола Москалець. На заводі «Магніт» він працював інженером-конструктором, 2 роки очолював комсомольську організацію підприємства. Він пригадує, що на початку 90-х років, коли СРСР розпався, і Україна здобула незалежність, виникла потреба у створенні в Каневі структурних підрозділів податкової інспекції, казначейства. Тоді колишні магнітівці стали цінними кадрами для новостворених організацій.

Близько двох десятиліть очолював комунальне підприємство "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" магнітівець, колишній начальник цеху, нагороджений орденом «Знак Пошани» Володимир Цюкало, який продовжує трудитися в КП «Управління водо-каналізаційного господарства» на посаді головного інженера.

Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора" також очолює колишній майстер, а згодом і заступник начальника цеху №53 заводу "Магніт" Андрій Шацьких.

Працював заступником міського голови, а після того 15 років очолював підприємство теплових мереж, нині, на жаль, покійний, Олександр Гузь. На «Магніті» він працював начальником експериментального цеху №67.

Серед депутатів  Канівміськради також завжди були магнітівці. Заводські конструктори, друзі Володимир Петренко та Олександр Скорина, котрі не лише були депутатами міськради, а й власноруч встановлювали вперше в історії Державний прапор України над будинком рад у Каневі, також свого часу працювали на "Магніті".

Декілька скликань був депутатом міської ради колишній магнітівець, інженер-конструктор Юрій Гамалій.

У нинішньому, восьмому скликанні також є колишні магнітівці. Приміром, конструктор-електрик Володимир Коржов, який перекваліфікувався і вже кілька десятиліть  успішно «конструює» пиріжки і тістечка у власній кондитерській. Паралельно встигає реалізувати себе як депутат міськради.

Розпочинали трудову діяльність на "Магніті" й керуючий справами виконкому міськради Володимир Святелик і директорка Центру надання адміністративних послуг, заступниця міського голови Наталія Матінова.

Кількадесят років віддала роботі на посаді начальника відділу грошових виплат і компенсацій управління соцзахисту й досі продовжує працювати, допомагаючи канівцям отримати виплати, що передбачені законодавством, колишня працівниця лабораторії заводу «Магніт» Світлана Рикова.

Започаткував і 30 років поспіль видає у Каневі свою власну газету "Віка" колишній магнітівець, технолог Валерій Рева. Його видання користується популярністю серед працівників заводу «Магніт», як нинішніх, так і колишніх.

Працює над розбудовою туризму в нашому краї  та допомагає це робити сусіднім громадам магнітівець, інженер-конструктор Яків Прогнімак.

Є серед колишніх магнітівців і такі відомі постаті, як народний депутат України Микола Воєвода,  міністр культури і туризму, посол України в Білорусі, перший заступник міністра культури України, а нині заступник гендиректора Шевченківського заповідника Ігор Ліховий.

Аби розповісти про усіх відомих магнітівців не вистачить й декількох випусків газети. Проте усі вони гідні того, аби написати про них. Можливо, колись ми зробимо це.

Каневу неабияк пощастило, що в перехідний період завдяки "Магніту", котрий тоді сам переживав не найкращі роки, місто було забезпечене потрібною кількістю кваліфікованих кадрів. Це стало одним із чинників, що дозволили Каневу уникнути глибокої кризи й зберегти ключові комунальні підприємства.

У чому ж секрет успіху магнітівців? Чому десятки вихідців легендарного заводу упродовж десятиліть не лише ведуть активне громадське життя, а й стають успішними керівниками комунальних підприємств, бізнесменами?

"Магнітівський" вишкіл - відповідна освіта, досвід роботи на найбільшому підприємстві міста, вміння працювати у колективі, системно виконувати відповідальні завдання, рости професійно й будувати кар'єру - це те, чого не вистачає випускникам сучасних університетів. Тепер, на жаль, керівну посаду може отримати людина випадкова, без належної освіти і досвіду роботи, безвідповідальна.

Легендарний завод "Магніт", мужньо переживши важкі часи, вистояв і сьогодні знову нарощує потужність. Це відбулося завдяки магнітівцям, котрі залишилися вірними рідному заводу - директору Сергію Чернову й ще кільком десяткам патріотів.

Жити в часи змін на зламі епох - складно. 30 років тому радянська епоха соціалізму скінчилася, й почалася нова - складна й неоднозначна епоха капіталізму. Яким буде майбутнє Канева, в умовах, коли старі кваліфіковані кадри остаточно підуть на відпо-чинок за віком, а якість нових, котрі прийдуть їм на заміну, доволі сумнівна? Відповідь може дати лише час.

Але в будь-якому випадку - спасибі вам, магнітівці, за розбудову рідного міста.

Марія ГЛАМАЗДІНА,
Євген БРУСЛІНОВСЬКИЙ


14 травня
>> Жительку Бобрицької громади засуджено за наркотики
Далі...

>> Двох останніх учасників Другої світової вітали у Каневі
Далі...

>> Газету «Дніпрова зірка» в Каневі можна купити в таких торгових точках:
Далі...

8 травня
>> Що роблять з поліпропілену
Далі...

30 квітня
>> Який біль знімає кетопрофен?
Далі...

28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка