Японія не тільки відома своєю стародавньою історією, незвичайною культурою, високими технологіями та унікальною природою, одна із значущих особливостей Японії – японська кухня. А головний делікатес, який буквально за пару десятиліть зумів завоювати практично весь світ – суші.
Ця страва справді підкорила світ. Своєю простотою, вишуканістю та оригінальністю. До того ж, суші дуже корисні для здоров'я та вважаються дієтичною стравою. Сьогодні можна замовити суші у будь-якому місті. Кількість ресторанів із японською кухнею навіть у відносно невеликих містах просто вражає. Незважаючи на це, мало хто знає, ким і коли були вигадані суші.
Що було до суші
Усе почалося у стародавньому Китаї, а саме у його Південній частині, де місцеві жителі активно займалися рибальством. Свіжа риба довго не зберігалася, тож китайці винайшли технологію її консервування. Вони використовували:
- Сіль як природний консервант.
- Рис для процесу бродіння.
- Оцет, що стимулював цей процес.
- Воду.
- І саму рибу, почищену та порізану на невеликі шматочки.
Рис з оцтом через кілька днів перетворювався на кисломолочний фермент, що запускав процес бродіння, який тривав від 2 до 4 тижнів. Отриманий у результаті продукт був придатний для харчування близько року. Рис, що перебродив, звичайно ж, викидали, так як він був неїстівний.
Через кілька століть цей спосіб почали використовувати японці, поступово вдосконалюючи та доопрацьовуючи його. Експерименти тривали до XVII ст. Тоді японці почали додавати солод та суттєво доопрацювали технологію засолення, що дозволило використовувати рис, який раніше викидали. Його почали подавати у вигляді гарніру до риби, овочів та інших морепродуктів.
Сучасні суші
Сучасні суші вигадали вже в XIX столітті. Один невідомий японський кухар на ім'я Йохай Ханай почав подавати рис у вигляді невеликих довгастих грудочок із сирою рибою зверху. Щоб убезпечити відвідувачів ресторанчика, Йохай під час готування використовував різні спеції, гострі соуси та васабі.
Страва миттєво стала популярною, а японський кухар продовжив експериментувати з начинкою, щоб урізноманітнити меню. Спочатку Йохай використовував сьомгу, макрель та вугрів. Згодом у хід пішли гребінці, а потім креветки.
Сире м'ясо риби та морепродуктів не особливо сподобалося американцям, але в Японії ця страва стала майже культовою. Згодом суші почали готувати в багатьох країнах по всьому світу, радуючи шанувальників японської кухні вишуканими смаковими поєднаннями.