Середа, 24 квітня 2024 року 6:05
   Четвер, 18 квітня 2024 року
  № 2024.16
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Зміни у законодавстві щодо звільнення деяких категорій платників від сплати ЄСВ
Автор: від 11 січня 2018 року

ІНФОРМУЄ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД >>>>>

Законом України № 2148-VIII від 03 жовтня 2017 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії" внесено зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соці-альне страхування" (далі - Закон № 2464), а саме, викладено в новій редакції частину четверту статті 4 Закону № 2464, згідно з якою від сплати єдиного внеску за себе звільняються особи, зазначені у пунктах 4 та 5 частини першої цієї статті, якщо вони отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соці-альну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Зміни набирають чинності з 1 січня 2018 року. Отже, зазначена пільга поширюватиметься на:

- фізичних осіб-підприємців, незалежно від обраної системи оподаткування;

- членів фермерського господарства, які підпадають під визначення платників єдиного внеску (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах).

Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону № 1058, а саме, досягнення віку за наявності страхового стажу тривалістю, зазначеною у частинах першій-п'ятій цієї статті.

Крім того, законодавством передбачено призначення пенсій за віком раніше встановленого статтею 26 Закону № 1058 віку. Це - пенсії за віком на пільгових умовах, дострокові пенсії за віком та пенсії за віком із зниженням пенсійного віку.

Отже, звільнятимуться від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичні особи-підприємці, в тому числі, ті, що обрали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, віднесені до платників єдиного внеску, які:

- отримують пенсію за віком, (у тому числі, на пільгових умовах (передбачені частинами другою та третьою статті 114, пунктом 2 розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058), дострокову пенсію (передбачені част. 1 статті 115, пунктом 72 розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058), із зниженням пенсійного віку (передбачені статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи);

- є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пен-сії або соціальної допомоги;

- досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).

Зазначена пільга не поширюється на осіб, які отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, а також на осіб, які отримують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058.

Умови призначення пенсій у зв'язку з втратою годувальника визначені статтею 36 Закону № 1058, а умови призначення пенсій за вислугу років передбачені частиною четвертою статті 114 Закону № 1058 та статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Крім того, згідно з пунктом 16 розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058 положення Закону України "Про пен-сійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.

Варто зазначити, що частинами першою-третьою та п'ятою статті 26 Закону № 1058 передбачено, що вік виходу для права на призначення пенсії особі залежить від тривалості страхового стажу.

***

Про обчислення пенсій чорнобильцям (зміни до статті 54 «чорнобильського закону»)

13 квітня 2017 року було ухвалено Закон України "Про внесення змін до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслі-док Чорнобильської катастрофи" № 2015-VIII, що набув чинності з 1 січня 2018 року.

Статтею 54 Закону в чинній редакції передбачено, що пенсії, зокрема, у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, може бути призначено за бажанням громадянина із заро-бітку, одержаного за роботою в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, що визначається згідно з законодавством. Тобто для призначення пенсії в разі втрати годувальника має бути встановлено причинний зв'язок смерті померлого годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Важливо! Із 1 січня 2018 року право на призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника надано дружинам (чоловікам), які втратили годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, незалежно від причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

Сьогодні таку пенсію призначають за наявності експерт-ного висновку щодо встановлення причинного зв'язку смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Починаючи з 1 січня 2018 року, під час призначення пенсії в разі втрати годувальника такий експертний висновок подавати до органів Пен-сійного фонду не потрібно.

Водночас варто зауважити, що експертний висновок не потрібно подавати лише в разі смерті годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, тобто тих годувальників, щодо яких за життя встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, і лише їхнім дружинам (чоловікам).

У разі смерті особи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 та 3 під час призначення пенсії в разі втрати годувальника за нормами статті 54 Закону подання експертного висновку обов'язкове. Такий висновок потрібно подавати також під час призначення пенсії в разі втрати годувальника, зокрема, дітям, батькам тощо померлого годувальника.

Крім того, статтею 52 Закону визначено право непраце-здатних членів сім'ї годувальника, які були на його утриманні, на щомісячну компенсацію в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Дітям щомісячну компенсацію призначають незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Зміни до статті 52 Закону не було внесено, тож під час призначення компенсації подання експертного висновку є обов'язковим для всіх без винятку членів сім'ї померлого годувальника.

Канівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка