Ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Руденченко: «Механізм розподілу ліків між пільговиками-чорнобильцями у Каневі потребує змін» | Автор: | № від 2 жовтня 2017 року |
ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО НАДРУКОВАНОГО >>>>>
У "Дніпровій Зірці" від 7 вересня ц.р. було надруковано відповідь директора ТОВ "Центральна районна аптека" Жанни Ніколенко на запит депутата міськради Юрія Гамалія щодо розподілу безкоштовних ліків серед пільговиків-чорнобильців. Мене, як ініціатора цього запиту, не задовольнила відповідь директора аптеки, тому що частина моїх запитань і претензій залишилася без відповіді.
Я сподівався, що фармацевт із великим досвідом роботи, якому місто довірило розподіляти безкоштовні ліки серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС та інших чорнобильців, детально роз'яснить механізм розподілу ліків, визнає певні недоліки цієї методики й запропонує шлях вирішення проблеми, аби ліки розподілялись між піль-говиками прозоро й справедливо.
Я очікував, що директор аптеки визнає, що з 142 ліквідаторів, які очевидно, потребують ліків, постійно отримують безкоштовні препарати лише кілька десятків одних і тих самих осіб. Таким чином, Жанна Василівна підтвердила б факт, що нинішня система не забезпечує в повному обсязі розподілу між усіма пільговиками.
Оскільки шляху вирішення цієї проблеми директором аптеки запропоновано не було, я хо-чу для конструктивного вирішення проблеми запропонувати власний. По-перше, необхідно зробити цей процес на 100% гласним і прозорим. Для цього я пропоную регулярно (раз на місяць) оголошувати в ЗМІ перелік препаратів, які надійшли до аптеки і які чорнобильці можуть отримати в аптеці безкоштовно.
По-друге, потрібно запрошувати (офіційно, через газети) усіх ліквідаторів та постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, які потребують ліків, щоб вони зверталися до аптеки не усно, а з письмовими заявами та рецептами лікарів.
Усі заяви, що надходитимуть до аптеки, слід реєструвати в окремому журналі (прошитому, пронумерованому й скріпленому печаткою) й повідомляти заявникам реєстраційний номер їх заяв.
Відпускати ліки пільговикам тільки за наявності зареєстрованої заяви і в порядку черги, за якою вони надходили до аптеки.
В екстрених випадках, коли людина не може чекати своєї черги через стан здоров'я або якщо вартість ліків становить більше 1000 грн., розглядати такі заяви на комісії, яку слід створити з числа ліквідаторів і представників громадських і політичних організацій. Я теж готовий попрацювати в такій ко-місії.
Також, аби забезпечити прозорість розподілу, пропоную директору аптеки прозвітувати про розподіл пільгових ліків за минулий рік, вказавши, який обсяг препаратів було видано, на яку суму та скільком пільговикам вони були роздані.
Сподіваюсь, що міська влада дослухається до моєї думки, й система розподілу ліків між пільговиками у Каневі стане прозорою і справедливою, аби реалізувати своє право ліквідаторів на безкоштовні препарати могло не лише обмежене коло осіб, а всі, хто заслужив це право, ви-конуючи в далекому 1986 році свій обов'язок перед Батьківщиною.
Микола РУДЕНЧЕНКО,
ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС |