Субота, 27 квітня 2024 року 3:29
   Четвер, 25 квітня 2024 року
  № 2024.17
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

У пам'ять про друга...
Автор: №451 від 28 листопада 2016 року

ОСОБИСТОСТІ >>>>>

15 листопада 2016 року пішов від нас на вічний спокій патріот, один із засновників Народного руху в Каневі, вірний товариш і друг, добрий сім'янин Володимир Іванович ПЕТРЕНКО. Пропонуємо вашій увазі спогад про цю людину від його друга й соратника Олександра Скорини. 

Познайомився я з невисоким кремезним електриком Володимиром у 1971 році, коли він був направлений з електролабораторії "Дніпробуду" атестувати шкільні майстерні в Канівській школі №4, де я на той час працював учителем трудового навчання та завідувачем шкільних майстерень. Електрик був цікавим співрозмовником, ерудованим у різних сферах життя й незвично на той час для слуху обговорював технічні питання чистою українською мовою. З тієї зустрічі він мені запам'ятався, бо був "нестандарт-ним", не схожим на всіх простих радянських трудівників.

Потім наші шляхи надовго розійшлися, й зустрілися ми вже на заводі "Магніт" в часи горбачовської перебудови в черзі під кіоском "Союздруку". Тоді ми жа-дібно перечитували газетні й журнальні видання, споживаючи несподівану "гласність" після тривалого тоталітарного періоду в "імперії зла".

Володимир Петренко зупинив на мені погляд і сказав: "А ми вже десь зустрічалися...". Я нагадав йому про спільну атестацію шкільних майстерень, і наше знайомство було відновлене, а згодом перейшло у дружбу і спільну громадсько-політичну діяльність.

Уже працюючи разом на одному підприємстві, я довідався, що цей електрик, 1 травня 1938 року народження, котрий прибув до Канева з Дніпропетровщини, у 1970 році успішно закінчив Київський держуніверситет ім. Т.Г. Шевченка, факультет україн-ської філології. А в 1972 році він написав кандидатську дисертацію "Роман Пантелеймона Куліша "Чорна Рада", схвалену Академічною радою (Євген Кирилюк, Євген Шабліовський, Петро Кононенко та ін.), але до офіційного захисту вона не була допущена з ідеологічних мір-кувань: роман П.Кулі-ша був заборонений радянською цензурою. Тому наукова кваліфікація філолога Володимира Петренка в радянській державі не мала попиту і він у практичній діяльності для матеріального забезпечення родини тримав себе на високому професійному рівні в технічній галузі. Тож його добре знали в Каневі як фахівця на провідних підприємствах міста - таких як Управління механізованих робіт, будівельне управління "Дніп-робуд", де він працював електромонтером, Управління тимчасової експлуатації Канівського шлюзу, де він працював інженером-енергетиком, Канівської ВКБ "Закордоненергобудмонтаж", де він працював електромонтером, майстром дільниці, заступником начальника відділу постачання, старшим інженером, на Канівському заводі медтехніки, де він трудився електрослюсарем та електромонтером 6 розряду.

Із травня 1986 року до травня 1994 року Володимир Іванович працював на Канівському заводі "Магніт" електромонтером з обслуговування електрообладнання відділу АСУТП. Саме цей період дав можливість вийти його енергії в активну від-криту громадсько-політичну сферу.

До цього, в 60-х роках ХХ ст., Володимир Петренко - десидент, котрий входив до Черкаського неформального гуртка українців, до якого входили Василь Симоненко, Микола Воробйов, Василь Захарченко, Данило Нарбут та інші. З 1963 року Володимир Петренко був особисто знайомий з В'ячеславом Чорноволом. Із цієї причини постійно перебував під наглядом і "опікою" КДБ.

Тепер, після відміни статті 58 КК СРСР "Про антирадянську діяльність", він включився в легальну роботу з пробудження національної свідомості укра-їнців. Співпрацював з радіостанціями "Свобода", "Голос Америки", "Німецька хвиля", брав активну участь у всеукраїнських та місцевих заходах (мітинги, демонстрації), 1988 року за рекомендацією Миколи Горбаля та Василя Овсієнка вступив до Української Гельсінської Спілки.

Брав участь у розробці документів Народного Руху України (НРУ) разом з Миколою Поровським, Сергієм Головатим, Іваном Драчем, Дмитром Павличком та іншими ініціаторами. Також брав участь у організації й проведенні установчого з'їзду НРУ. Делегат усіх наступних з'їздів Народного Руху до тих пір, поки стан здоров'я не прикував його до ліжка...

Володимир Петренко - один із найактивніших співорганізаторів структур Народного Руху на Черкащині, незмінний протягом 90-х і початку 2000-х років лідер рухівців Канева і Канівщини. Член Організації Українських Націоналістів. Активний учасник творення та діяльності громадських формувань на Канівщині, таких, як неформальне об'єднання "Громада "Артанія", що боролося проти будівництва промзони на лівому березі Дніпра у м.Канів, Товариство української мови ім.Т.Г.Шевченка, перейменоване пізніше в товариство "Просвіта" та інших. Депутат Канівської міськради першого скликання. Організатор і лідер демократичного блоку депутатів у Канівській міськраді І скликання. Привізши з Секретаріату Народного Руху несправний ксерокс і відремонтувавши його, організував у Каневі самвидав рухівських газет і пе-редрук рідкісних видань. У 90-х роках - видавець газети місцевої організації Народного Руху України "Канівський вісник".

Спочивай, друже... Провести тебе на спочинок прибули твої друзі з різних кінців Черкащини, а відгукнулися на сумну звістку в інтернет-ресурсах із скорботою та співчуттями рідним і близьким побратими з усієї України. Пам'ять про тебе збережемо в серцях і душах, як приклад гідного служіння Україні. Земля тобі пухом...

Олександр СКОРИНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка