Четвер, 25 квітня 2024 року 13:54
   Четвер, 18 квітня 2024 року
  № 2024.16
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Любіть землю, і вона віддячить вам сторицею
Автор: від 17 жовтня 2016 року

ПРАЦЕЮ ЗВЕЛИЧЕНІ >>>>>

Підручники з економіки стверджують, що великі бізнесові корпорації не можуть вивести країну з економічної кризи. Безсилі в цьому питанні й люди незаможні, чий внесок у розвиток економіки країни мінімальний. Основою економіки розвинутих країн світу є середній бізнес. Саме середній бізнес допоміг подолати кризу післявоєнній Німеччині, саме він поставив на ноги економіку Сполучених Штатів Америки. Статистика свідчить, прошарок середнього класу в країнах Європи складає 60% економіки. В Україні цей показник ледь сягає 5%. Саме на ці 5% підприємців серед-нього класу й покладені усі надії держави. Газета "Дніпрова Зірка" на своїх сторінках уже знайомила читачів із представниками середнього бізнесу в сільськогосподарському сегменті економіки Канівського району. Це СТОВ "Агрокомплекс "Степанецьке", яким керує Микола Бабич, ТОВ НСЦ "Мир Сем" (керівник Валентина Балинська), фермерське господарство "Куркуляндія" (керівник Олександр Камишин). Сьогодні ми представляємо ще одне господарство середньої руки, яке працює на землях Межиріча, Луки, Бабичів та Попівки, - товариство з обмеженою відповідальністю "Пономар" і його керівника Сергія ЯКИМЕНКА.

ТОВ "Пономар" трудиться в Канівському районі більше п'яти років. Господарство складається із трьох підрозділів, два з яких розташовані в селах Черкаського району - Яснозір'ї та Софіївці, третій - у Межирічі.

У Канівському районі ТОВ "Пономар" обробляє близько700 газемлі, що належить майже шістьом сотням пайо-виків у Межирічі, Луці, Бабичах і Попів-ці. Спеціалізується господарство на вирощуванні дещо екзотичних культур - цукрової кукурудзи, овочевого горошку, гірчиці, а також традиційних - сої, соняшнику, зернової кукурудзи, пшениці. Крім того, вирощують "пономарі" хрін, моркву, цибулю, кабачки й інші культури, що йдуть на переробку на підпри-ємства харчової промисловості. В Яснозірському відділенні товариства є ферма, на якій утримують корів.

Три підрозділи товариства забезпечують стабільною роботою 315 працівників. Основу колективу складають жителі сіл, в яких працює господарство. Загалом ТОВ "Пономар" обробляє близько6000 газемлі у Канівському та Черкаському районах.

Надворі - осінь. В "Пономаря" майже весь урожай у коморі, залишилося зібрати кукукрудзу. Закінчилася й посівна - вже зійшла озима пшениця.

Полями господарства разом із Сергієм Якименком мандрує і кореспондент "Дніпрової Зірки". Природну красу Канівщини органічно доповнюють доглянуті широкі лани, що їх обробляють працівники "Пономаря". Усі вони обкошені, поблизу них не знайдеш сміт-тя і бур’янів.

- Культурі землеробства я приділяю велику увагу, - розпочинає розмову директор товариства. - Землі потрібно віддавати належне, не можна лише користуватися нею, треба дбати й доглядати. Працювати на ній по-господарськи, любити її. Тоді вона віддячить за труд і турботу сторицею. Те саме й з людьми - власниками цієї землі й працівниками, - говорить Сергій Якименко.

Сергій Якименко родом із Канівщини. Він народився в селі Лука, після закінчення місцевої школи вступив до аграрного технікуму в Золотоноші, а потім пішов служити в армію. Повернувшись із війська, юнак продовжив освіту на зоотехнічному факультеті сільськогосподарського інституту в Білій Церкві. Здобувши професію, повернувся до Межиріча й улаштувався на роботу ветеринаром у місцевий колгосп. Із того часу його життя пов'язано із цією землею, до якої він ставиться по-синівськи шанобливо.

Декілька років тому Сергій Якименко отримав пропозицію очолити ТОВ "Пономар", що утворилося внаслідок злиття сільськогосподарських підприємств у Яснозір'ї й Софіївці. І чоловік погодився. Прийняв великий колектив і господарство із цілим набором проблем.

- Ферму я прийняв із величезними збитками й боргами. Довелося вирішувати питання, що заважали розвитку, налаштовувати людей на отримання позитивного результату. Стали в нагоді й знання зоотехніка, - говорить Сергій Якименко. - Вже за рік ферма стала приносити прибуток. Зараз молоко в нас закуповують заводи "Клуб сиру" і "Волошкове поле". Маємо на сьогодні 250 високоудійних корів. Також вирощуємо молодняк для поповнення стада. Доглядають за коровами наші до-свідчені доярки. Роботи в дівчат вистачає - худобу слід утримувати в чистоті, коровам потрібні збалансовані корми, постійний ветеринарний контроль, дотримання режиму доїння. Проте, коли робота організована правильно, результати праці приносять задоволення, - підсумовує директор.

На полях поблизу села Бабичі закінчується збір кукурудзи. У загінці працює сучасний комбайн відомої італійської фірми. За роботою комбайнера слідкує агроном дільниці Сергій Шаповал. Він оглядає намолочене зерно, дає поради комбайнеру. Агроном задоволений - сонячна суха погода (мате-ріал був підготовлений до настання негоди) сприяє швидкому збиранню.

На іншому полі закінчили збирати соняшник. Тут роботу комбайнера контролює агроном компанії-партнера ТОВ "Пономар" "Євросем", для якої сільгосппідприємство вирощує насіння.

Наша екскурсія по господарствах ТОВ "Пономар" триває. Із Бабичів їдемо до Софіївки, а потім до Яснозір'я, де оглядаємо ферму й тракторну бригаду. 

- Техніці також приділяємо велике значення. Нерідко результат декількох місяців праці великої кількості людей залежить від того, чи встигнемо ми вчасно зібрати вирощений врожай. Сучасна техніка - надійний помічник у цій справі. Тому на її придбання й обслуговування грошей не шкодуємо, - говорить Сергій Якименко. - В нашому арсеналі декілька "Джондірів", італійські комбайни "Лаверда", "Маккормік", сучасний інвентар, сівалки, які дозволяють сіяти і підживлювати посіви "в один слід", тобто одночасно. Та якою б сучасною й багатофункціональною не була техніка, працювати без людей вона не може, - продовжує він. - Увесь колектив і кожна окрема людина в ньому - є надійною  основою підприємства.

Середня заробітна плата працівників ТОВ "Пономар" складає 3500 грн. У більшості працівників розмір заробіт-ної плати залежить від виконаної роботи. Під час посівної та збору врожаю тракторист може заробити  від 8000 до 15000 грн. Крім того, на підприємстві діє система заохочень - щомісяця за результатами роботи працівники отримують премії.

- Згадуючи кращих працівників господарства, не можу не назвати імена наших передовиків: обліковця Олександра Портянка, який працює на цій посаді вже п'ять років, різноробочу Любов Голуб, механізатора Олександра Коваленка, агронома виробничого підрозділу Віталія Панька. Цей чоловік має чималий стаж роботи, деякий час він займався викладацькою діяльністю, але бажання працювати на землі виявилося сильнішим. Він - добрий наставник молодих агрономів, до нього завжди можна звернутися за порадою, - продовжує розповідь про колектив Сергій Якименко.

По обіді повертаємося із Сергієм Якименком із Яснозір'я до Бабичів. Тут готуються до святкування дня села.

ТОВ "Пономар" - єдиний орендар землі в Бабичах. Сергія Якименка добре знають усі жителі.

- У цьому році за пай ми виплачували людям по 3500 грн. Тим, хто бажав отримати зерно, відпускали пшеницю за зниженою ціною. Буває, що люди, маючи особливі обставини, звертаються до мене з проханням виплатити орендну плату за декілька років наперед. Хтось потребує коштів на лікування, в когось дитина вступила до інституту - ми розуміємо, що часи зараз важкі, й завжди йдемо людям назустріч.

Біля сільського клубу в Бабичах збираються на свято місцеві жителі. Більшість із них поважного віку. Бабусі й дідусі вмощуються в кріслах навпроти імпровізованої сцени. Юні артисти - учні Межиріцької загальноосвітньої школи й самодіяльний вокальний колектив "Мелодії Надросся" закінчують останні приготування перед концертом. Помітно хвилюється завідуюча сільським клубом Надія Міщенко -  День села в Бабичах святкують уперше за багато років.

- Тут прописано близько 80 людей, а фактично проживає вполовину менше, - говорить Межирцький сільський голова Іван Чупилка. - Але й цим людям потрібна увага. Тому вирішили організувати в Бабичах свято села. Звернулися за допомогою до Сергія Якименка - він не відмовив, узяв на себе фінансову частину.

На сільському святі Сергій Якименко - почесний гість. На гостину він прийшов не з порожніми руками. За кошт ТОВ "Пономар" працівники сільради й будинку культури влаштували для бабичан смачне частування. Для найстарших жителів села придбали подарункові набори. А юні артисти, які розважали глядачів, отримали з рук благодійника грошові премії.

- Соціальна складова нашої роботи з орендодавцями, тобто з простими людьми,  завжди залишається для нас пріоритетом, - розповідає Сергій Якименко. - Я родом із цих країв, багатьох людей знаю з дитинства. Усі вони - мої сусіди. Тож намагаюся робити для них якомога більше. При потребі господарство надає матеріальну допомогу, виділяє транспорт для поїздок до лікарні.  Взимку розчищаємо дороги по селу від снігу, проводимо благоустрій доріг. Всіляко підтримуємо талановиту молодь, заохочуємо переможців районних і обласних олімпіад. Для школи й дитсадка виділяємо продукти, оргтехніку, надаємо будівельні матеріали для ремонтів, купуємо новорічні подарунки для дітей, а також до 1 вересня й свята останнього дзвоника. Надаємо допомогу на святкування 9 травня та Дня Незалежності. Нещодавно відкрили в Межирічі футбольне поле, підготовка якого тривала близько року. Звичайно, можна було чекати, поки у влади з'являться кошти на відновлення сіл, на школи, дитсадки, стадіони, адже ми, як і всі законослухняні громадяни, сплачуємо податки. Але окрім нас, представників середнього бізнесу  підтримати село більше нікому. Дивитися, як рідна земля заростає бур'янами, як поступово руйнується і занепадає інфраструктура, як село залишають молоді люди у пошуках роботи і кращої долі, не для мене. Тому, попри труднощі й економічні негаразди, я не залишу цієї землі, цих людей. Поки відчуваю у собі сили, працюватиму тут, на Черкащині, де я народився й провів свої найкращі роки. Старі люди говорять: "Де народився, там і згодився". І це на сто відсотків про мене.

Марія ГЛАМАЗДІНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка