Рейтинг найзасміченіших місцин Канева | Автор: | № від 15 березня 2015 року |
ПОРЯДОК У МІСТІ >>>>>
Місто Канів є духовною столицею України. Але чи духовні ми, її жителі? Критеріїв для визначення рівня духовності існує чимало. Один із них - здатність людини організувати довкола себе належним чином простір, підтримувати в ньому порядок, поводитися культурно, бути ввічливим, не лаятися, не смітити. Кореспондент "Дніпрової Зірки" прогулявся містом, і ось що він побачив…
ПЕРШЕ МІСЦЕ. "Найвищу" сходину посідають "Варшавські" сходи, що розташовані по дорозі від Соборної площі до площі Т.Г.Шевченка (за офісом позавідомчої охорони). Окремі жителі з довколишніх будинків зносять сюди сміття й скидають прямі-сінько до яру, куди ведуть сходи. Як тільки свідомі міщани та влада не намагалися прибрати це місце - все марно. Навіть черкаські курсанти-пожежники кілька років тому влаштовували "генеральне прибирання" цього яру, вичистили все до останньої смітинки, але невдовзі тут знову з'явилися купи сміття. Невже за Варшавкою так і закріпиться назва найбільш неохайної вулиці Канева?
ДРУГЕ МІСЦЕ. На другому місці нашого рейтингу впевнено закріпилася територія неподалік пам'ятника Героям Бронепотягу. Прямісінько поряд із станом Канівського козацького полку виріс неабиякий смітник. Скільки козаки не боролися із зловмисниками, які звозять сюди сміття, скільки не влаштовували прибирання - свідомості у "сміттярів" не додалося. Жителі з навколишніх вулиць (і не тільки) продовжують звозити сюди сміття. І роблять це переважно вночі. Та тепер на них чекає сюрприз, адже на козацькому стані встановлене цілодобове чергування.
ТРЕТЄ МІСЦЕ. Канівський центральний ринок. Точніше його задвірки. Тут просто море сміття. Жителі прилеглих вулиць неодноразово зверталися із скаргами до влади, але навіть після прибирання сміття невдовзі з'являється знову. Жителі вулиці Підстінок, що пролягає неподалік базару, розповіли кореспонденту "Дніпрової Зірки", що більшість сміття на їх вулицю заносить вітром, а іншу приносять недобросовісні торгівці. Жителі власними силами влаштовують прибирання на вулиці, та кажуть, що результат нульовий. Тож поки на ринку не наведуть лад із збором сміття, порядку на прилеглих вулицях не буде.
ЧЕТВЕРТЕ МІСЦЕ. Зелена зона біля шлюзу (відкіс судно-плавного каналу). Улюблена місцина канівських відпочивальників, які влаштовують тут пікніки. На свята на березі просто ступити ніде, люди приїздять сюди цілими сім'ями. Здавалося б, це добре. Але дуже мала частина відпочивальників забирає сміття з собою. Прибирають там регулярно працівники шлюзу, Канівської ГЕС і місцеві рибалки. До речі, прибиральники неодноразово знаходили в тутешніх кущах причандалля для вживання наркотичних речовин - "бульбулятори" та шприци.
П'ЯТЕ МІСЦЕ. На остан-ньому місці нашого рейтингу - набережна Дніпра від комплексу "Авто-Ріка" і до 14-поверхівки. Тут відносно чисто. Адже набережну регулярно прибирають комунальники. Тут встановлені сміттєві урни, що суттєво зменшує кількість вільно мандруючого сміття. А от щодо продовження набережної в бік Тарасової гори, там все набагато печаль-ніше. Із п'яти кілометрів берегової лінії прибирається близько 400 метрів - навпроти закладів відпочинку "Карат" та "Княжа гора". Решта території засмічена.
… Дванадцятирічний Роман, який при мені на набережній опустив обгортку від морозива в урну, розповів: "Мене батьки вчили викидати сміття в урну. Якщо немає поруч урни, я забираю сміття в якийсь пакетик та викидаю вдома. Батьки завжди так роблять. Тепер і я так роблю. Я навіть своїх друзів до цього привчаю".
Ось так роблять діти, а ми?
Ілля ТРУФАНОВ, фото автора |