Про Шевченка – світу: новий журнал «Склянка Часу» пронизаний українською автентичністю | Автор: | №291 від 3 січня 2014 року |
НКИЖКОВА ПОЛИЦЯ >>>>>
Наприкінці осені традиційно журнал "Склянка Часу" порадував читачів новим номером (№67). Саркастичні ілюстрації Анжеліки Джерех дають виклик сучасній буденності і влучно відображають проблематику творів
Традиційно тексти розділені за рубриками: "Проза", "Лірика" і "Есе". Цікаво, що цього разу есеїстика представлена лише двома текстами - "О новом романе А. Крыма" и "Книжкова полиця". У новому романі "Украинская каб(б)ала" А. Крим розмірковує над тим, що сказав би Кобзар про наше життя, державу і культуру, аби жив зараз - в Україні ХХІ ст.?
Тему української національної автентичності продовжує у своєму оповіданні "Про грушки-яблучки та "тю-тю!" Галина Хитенко. Вона ніби повертає читача у дитинство, дає можливість подумки відчути смак цукерок "подушечок" по 20 копійок. А потім повертає до сьогодення, де люди зациклені на бізнес-планах і збагаченні, показуючи те, що радість насправді не потребує великих коштів. Галина Хитенко, задумуючись над майбутнім України, не дає однозначної відповіді: "Може, все буде добре?".
Осіння депресія і холоди - провідні мотиви поезій, де образними засобами передається стан душі. Підбірку поезій відкриває Олександр Пушко. Він згадує у своїх творах слова Ліни Костенко "Вже дожились - забули колір неба" і закликає людей дивитися вище себе, мріяти про краще, помічати красу в буденному. При цьому стан своєї душі поет виражає наступними рядками:
"Дощами прим'ято м'яту
А ми поміж краплями ходимо
Бо в сірих думках асфальту
Холодно…
А за мною тікає холод
Сонце дихає глибше і глибше
І Данте десяте коло пише".
Зима продовжує відстоювати свої позиції і холоди не відступлять ще до весни. Тому варто задуматися про придбання журналу, щоб мати можливість вечорами поринати у світ сучасних авторів за чашкою чаю.
Журнал "Склянка Часу" обсягом 160 сторінок у м'якій кольоровій обкладинці вийшов друком у 2013 році коштом видавництва Фонду Склянки Часу, Канів-Мьонхенгладбах.
Підготувала Ілона БУЦ |